נוסחה לחישוב משכנתא – איך מחשבים?

אחד הקריטריונים החשובים ביותר בעת ההחלטה על לקיחת משכנתא הוא חישובי משכנתאות וקביעת הסכום החודשי שהלווה ישלם לאורך חיי המשכנתא. חישוב זה יאפשר בעתיד להעריך את נטל החוב על הלווה ולנתח את היכולת הפיננסית שלו להחזיר את ההלוואה.

גבר מחשב האם לקחת משכנתא

שני סוגים להחזר הלוואות והשפעתם על חישוב משכנתה

פירעון הלוואות המשכנתא נעשה כמעט תמיד באופן חודשי, אבל צורת הפירעון של המשכנתא יכולה להיות שונה. כדי לדעת איך מחשבים משכנתא, יש לברר תחילה באיזו צורה היא משולמת מידי חודש. יש שני סוגי פירעון משכנתא עיקריים: האחד הוא תשלום קבוע בשיטת שפיצר, שזו הצורה הנפוצה ביותר של פירעון והשני הוא תשלומים באמצעות החזר קרן קבוע שהוא פחות פופולארי כיום.

לכל דרך פירעון יש את היתרונות וחסרונות שלה גם לבנק וגם ללווה. לתשלומים הקבועים בלוח שפיצר יש יתרון מבחינת נוחות, כי במקרה הזה הלווה יודע בדיוק מה הגודל של תשלומי המשכנתא שלו לאורך כל התקופה. זו גם צורת הלוואה יותר בטוחה לבנק מכיוון שרוב הריבית משולמת בתחילת ההלוואה. מצד שני, חישוב ריבית משכנתא מראה שבהחזר משכנתא עם קרן קבועה, סכום הריבית יהיה נמוך יותר מאשר בחישוב בשיטת שפיצר, מה שגורם למשכנתא עם קרן קבועה להיות זולה יותר לטווח הארוך.

חישובי משכנתאות באמצעות מחשבון משכנתא

כדי לעשות חישוב משכנתא, תוכל להשתמש במחשבון משכנתא במגוון אתרים באינטרנט. לצורך ביצוע החישוב בדרך כלל תצטרך להזין נתונים כמו עלות הדירה, כמות ההון העצמי, תקופת ההלוואה בחודשים וסוג ההחזר (שפיצר או קרן קבועה). לאחר מילוי כל הפרטים, המחשבון יאפשר לך לחשב את הפרמטרים העיקריים של המשכנתא שלך, כגון סכום התשלום על ההלוואה, לוח סילוקין והסכום הכולל של הריבית לתקופת ההלוואה.

ראוי לומר כי החישוב שנעשה על ידי מחשבון משכנתא אינו סופי ויכול להיות שונה במקצת מהחישוב שהבנק מנפיק בסיומו של הסכם המשכנתא. עם זאת, חישוב משכנתה ראשוני יאפשר לך לקבוע את רמת תשלומים על האשראי שלך בעתיד ולתכנן את העלויות הקרובות של המשכנתא. אם תוצאות חישוב משכנתא במחשבון לא מתאימות לתקציב שלך, אנו ממליצים לך לשקול אפשרויות אחרות, עם כמות נמוכה יותר של הלוואה או תקופה ארוכה יותר.

אתר משכנתא גורו יספק לך ליווי וייעוץ מקצועי לאורך כל תהליך המשכנתא עד להחלטה הסופית שלך לגבי משכנתא ורכישת הדירה. אנו עובדים עם הגופים הגדולים במשק ויכולים לספק לך את ההצעות המשתלמות ביותר של משכנתא. השאר את הפרטים שלך וניצור אתך קשר בהקדם.