כמה משכנתא אפשר לקבל?

קניית בית היא העסקה הגדולה ביותר בחיי רובנו. דירת שלושה חדרים עולה בממוצע כמיליון שקלים ולרוב האנשים אין את הסכום המלא הדרוש לשם קניית דירה. בהתאם לכך שקניית דירה היא הרכישה הגדולה בחיינו, המשכנתא תהיה ההלוואה הגדולה ביותר שניקח. אז כמה משכנתא אפשר לקחת? המשכנתא הממוצעת עומדת בערך של כ-600,000 שקל והיא נפרסת לתשלומים ומלווה אותנו לאורך שנים רבות (עד לתקופה של 30 שנים). לכן, יש שיקולים רבים ובדיקות שצריך לבצע לפני שמחליטים כמה משכנתא לקחת וכיצד לפרוס אותה.

אדם מחזיק סמל של אחוז

אז מה גובה המשכנתא שאפשר לקחת לשם רכישת דירה?

כאשר אנשים חושבים לקנות דירה, השאלות הראשונות שעולות הן כמה משכנתא אפשר לקחת וכן איזה אחוז משכנתא הבנקים נותנים. משכנתא מקסימלית נעה בממוצע בערך של בין 50% ל-75% מערך הדירה אותה אתם מעוניינים לרכוש. בחישוב פשוט, כדי לקבל משכנתא לדירה אתם צריכים לגייס לפחות 25% מערך הדירה (חסכונות, סיוע מההורים, קרנות ועוד).

כאשר מחשבים את ההון העצמי ואת הסכום אותו אתם חושבים לבקש מהבנק משכנתא, עליכם לחשב לא רק את עלות הדירה, אלא גם את ההוצאות שמסביב שעלולות להגיע לעשרות אלפי שקלים. הוצאות נלוות לרכישת דירה הן: דמי תיווך, מס רכישה ותשלום לעורך הדין. הוצאות אלה, כאמור, מגיעות לסכומים גבוהים שצריך לקחת בחשבון לפני שמבקשים משכנתא.

למידע נוסף על העלויות הנלוות למשכנתא לחצו כאן

כמה משכנתא אפשר לקחת בלי הון עצמי?

אין באמת אפשרות לרכוש דירה כיום בלי לספק הון עצמי, אך יש כמה "טריקים" שאפשר לעשות כדי לספק לכם את האפשרות הזו באופן מידי או בעתיד הקרוב. טריק אחד הוא משכנתא הפוכה, שבה למעשה ההורים שלכם ממשכנים את דירתם בעבור 50% מהשווי שלה (לכל היותר) ונותנים לכם את הכסף שקיבלו מהבנק. ביום שבו יעברו ההורים לבית אבות או ביום פטירתם, הבנק יקבל את הבית שלהם. הבעיה עם הטריק הזה היא שכך אתם בעצם מוותרים על הירושה שלכם, ובאופן כללי כדאי להיפגש עם יועץ משכנתאות מומלץ לפני שעושים דבר שכזה, משום שעל פי גילם של הוריכם יתכן שעסקה שכזו אינה כדאית כלל וכלל.

טריק שני הוא להמשיך לחיות בשכירות ולרכוש דירה אחרת זולה יותר שלא דורשת מכם סכום התחלתי גבוה מדי, למשל דירה שעולה רק 800,000 שקל בפריפריה. אל תחשבו מיד שמדובר בהשקעה לא חכמה בשל האזור של הנכס, משום שיש ביקוש לבתים בכל מקום – גם בשכונות ישנות ובערים מרוחקות. הסכום ההתחלתי שתצטרכו להביא עבור דירה שכזו יהיה נמוך באופן משמעותי מאשר דירה שעולה כפול, ותוכלו להשכיר אותה כדי לכסות את הוצאות המשכנתא עליה (ואולי אפילו חלק מהשכירות שלכם). אחרי כמה שנים תוכלו למכור אותה ולקבל סכום כסף שיספיק לכם כהון עצמי לרכישת דירת החלומות שלכם.

כמה משכנתא אפשר לקבל על דירה שניה?

אם אתם רוכשים דירה להשקעה, הבנק לא יציע לכם את אותו הסכום שקיבלתם על הדירה הראשונה שלכם. הסכום יהיה נמוך יותר, כשעל משכנתא שנייה ניתן לקבל רק 50% מגובה מחיר הנכס, ושאר ההשקעה צריכה להגיע מכיסכם האישי. כדי להחזיר את הכסף לבנק תצטרכו לוודא שיש לכם דרך למנף את ההשקעה שלכם, לכן את הדרך הזו יש ליישם רק כאשר אתם בטוחים שתוכלו להרוויח –כדאי להיפגש עם יועצי משכנתאות מומלצים שיוכלו לוודא את כדאיות העסקה על פי מצב מחירי הדירות הצפויים בעתיד הקרוב. כמה משכנתאות אפשר לקחת? כמה שאתם רוצים – כל משכנתא נוספת שתיקחו תיחשב כהלוואה לכל מטרה.

כמה משכנתא אפשר לקחת? משכנתא מקסימלית 2020

סכום המשכנתא שתוכלו לקבל הוא ללא הגבלה, ותלוי נטו במחיר של הבית שאתם מעוניינים לרכוש. אם כן השאלה הנכונה שעליכם לשאול היא כמה אחוז משכנתא אפשר לקבל ב-2020, והתשובה לכך היא 75% ברוב המוחלט של המקרים. כך למשל, אם אתם רוכשים דירה שעולה 1,200,000, סכום המשכנתא שתקבלו יהיה 900,000 שקלים. לעומת זאת אם הדירה עולה רק 800,000, המשכנתא שתקבלו תעמוד על 600,000 שקלים

כאמור, זה נכון רק לרוב המקרים, אך ישנה אפשרות גם לקבל 90% מימון משכנתא בעזרת תוכנית מחיר למשתכן. זה מתאים לחלק מהזוגות הצעירים – לא לכולם – וכדי להבין האם זה מתאים לכם מומלץ מאוד שתפנו לשיחה עם יועץ משכנתא מקצועי שיודע לנתח את השוק ואת מצבכם הפיננסי העתידי כדי למנוע מכם טעויות שיפילו אתכם לבור עמוק שקשה מאוד לצאת ממנו.

כמה משכנתא אפשר לקחת מהבנק? התייעצו איתנו וחסכו כסף!

המשכנתאות מוצעות במבחר מסלולים שונים ומגוונים שאפשר גם לחבר ביניהם. בכדי לדעת שאתם מקבלים את המשכנתא שמתאימה לכם ביותר כדאי לקבל ייעוץ מקצועי למשכנתא. בפורטל משכנתא גורו תוכלו לקבל שירות ללא עלות וללא התחייבות. השאירו לנו פרטים באתר ותוך זמן קצר תקבלו מענה לשאלותיכם.