כמה משכנתא אפשר לקבל?

קניית בית היא העסקה הגדולה ביותר בחיי רובנו. דירת שלושה חדרים עולה בממוצע כמיליון שקלים ולרוב האנשים אין את הסכום המלא הדרוש לשם קניית דירה. בהתאם לכך שקניית דירה היא הרכישה הגדולה בחיינו, המשכנתא תהיה ההלוואה הגדולה ביותר שניקח. המשכנתא הממוצעת עומדת בערך של כ– 600,000 שקל והיא נפרסת לתשלומים ומלווה אותנו לאורך שנים רבות (עד לתקופה של 30 שנים). לכן, יש שיקולים רבים ובדיקות שצריך לבצע לפני שמחליטים כמה משכנתא לקחת וכיצד לפרוס אותה.

אדם מחזיק סמל של אחוז

אז מה גובה המשכנתא שאפשר לקחת לשם רכישת דירה?

כאשר אנחנו חושבים לקנות דירה, השאלות הראשונות שעולות הן כמה משכנתא אפשר לקחת וכן איזה אחוז משכנתא הבנקים נותנים. משכנתא נעה בממוצע בערך של בין 50% ל70% מערך הדירה אותה אתם מעוניינים לרכוש. בחישוב פשוט, כדי לקבל משכנתא לדירה אתם צריכים לגייס לפחות 30% מערך הדירה (חסכונות, סיוע מההורים, קרנות ועוד).

כאשר מחשבים את ההון העצמי ואת הסכום אותו אתם חושבים לבקש מהבנק משכנתא, עליכם לחשב לא רק את עלות הדירה, אלא גם את ההוצאות שמסביב שעלולות להגיע לעשרות אלפי שקלים. הוצאות נלוות לרכישת דירה הן: דמי תיווך, מס רכישה ותשלום לעורך הדין. הוצאות אלה, כאמור, מגיעות לסכומים גבוהים שצריך לקחת בחשבון לפני שמבקשים משכנתא.

למידע נוסף על העלויות הנלוות למשכנתא לחצו כאן

כמה משכנתא אפשר לקבל מהבנק? התייעצו איתנו וחסכו כסף!

המשכנתאות מוצעות במבחר מסלולים שונים ומגוונים שאפשר גם לחבר ביניהם. בכדי לדעת שאתם מקבלים את המשכנתא שמתאימה לכם ביותר כדאי לקבל ייעוץ מקצועי למשכנתא. בפורטל משכנתא גורו תוכלו לקבל שירות ללא עלות וללא התחייבות. השאירו לנו פרטים באתר ותוך זמן קצר תקבלו מענה לשאלותיכם.