משכנתא בריבית קבועה לא צמודה

כאשר לוקחים הלוואה לצורך רכישת דירה, מתחייבים לחודשים רבים של החזרים אשר מסתכמים בעשר שנים ויותר. לכן חשוב לבדוק איזה מסלול הכי מתאים למצבו וצרכיו של כל לווה, כמו למשל משכנתא בריבית קבועה לא צמודה.

טפסים של משכנתא

רבים נאלצים לקחת משכנתא לצורך רכישת דירה, ולפרוס את התשלומים החודשיים בגינה לתקופות ארוכות, לרוב 10 שנים ומעלה. בשל ההתחייבות ארוכת הטווח, עולה השאלה איזה מסלול כדאי לקחת. הרי אין איש יודע מה צופן העתיד, ובנושא זה שיעור הריבית וכן קצב עליית המדד הם המשפיעים על ההחזר החודשי לכל אורך התקופה.

הבנקים וחברות המימון מציעים כולם אופציות שונות בדבר ההלוואה הגדולה, כאשר השיקולים בבחירת אחד המסלולים נובעים מרמת ההכנסה הנוכחית והעתידית של לוקח ההלוואה, וכן מהעדפת השקט הנפשי. אחת האופציות המעניינות בתקופה האחרונה הינה משכנתא בריבית קבועה לא צמודה.

מהי משכנתא קבועה לא צמודה?

משכנתא בריבית קבועה לא צמודה מאפשרת ללווים לדעת מראש מה יהיה גובה התשלומים שהם ישלמו מידי חודש מבלי לדאוג לשינויים המתרחשים בכלכלה וללא תלות במשתנים פיננסיים שונים. היא מאפשרת ביטחון לטווח ארוך ובגלל היציבות שהמסלול נותן, הריבית בו גבוהה יותר מאשר הריבית של מסלולי משכנתא אחרים.

מהו ההבדל בין משכנתא קבועה לא צמודה ומשכנתא צמודה למדד?

הריבית של משכנתא צמודה למדד, ככלל היא נמוכה יותר מאשר הריבית של משכנתא לא צמודה. זאת בגלל שרוב השנים המדד עולה, ועלייה הדרגתית זו היא מדיניות מוצהרת של הממשלה – מה שקרוי "יעד האינפלציה". כלומר, הריבית במסגרת מסלול משכנתא צמודה למדד תגדל בוודאות לאורך זמן.

עם זאת, כאשר הריבית במשק היא נמוכה, אז ההפרש בין ריבית משכנתא צמודה למדד וריבית משכנתא קבועה לא צמודה הופך להיות לקטן יותר ואנשים רבים יותר בוחרים בביטחון שבמשכנתא הקבועה. באמצעות מחשבון משכנתא ריבית קבועה לא צמודה ניתן לראות שההבדל בין הסכומים בתשלומים החודשיים הופך להיות קטן יותר ומשכנתא צמודת מדד הופכת להיות פחות משתלמת.

שאלת העדיפות חשובה ביותר

ידוע כי שיעורי הריבית על המשכנתאות משתנים מתקופה לתקופה, תלויים בגורמים רבים, ועשויים להגיע לרמות שפל כמו גם להאמיר. לכן בכל מעמד של לקיחת משכנתא עולה מיד השאלה מה עדיף – לקבע כעת את גובה הריבית לכל תקופת התשלומים, הווה אומר ריבית קבועה, או שמא לבחור בריבית משתנה, בה נקבעות מראש תקופות במהלך חיי המשכנתא בהם קובעים ריבית לתקופה.

הבחירה תלויה בגובה הריבית באותו זמן נתון, שכן היא עשויה להילקח בתקופה של שפל חסר תקדים ולכן יהיה משתלם לקבע אותה לכל תקופות ההחזר. אך השיקול היותר משמעותי הוא כמה הלווה מחפש שקט נפשי ומוכן לשלם על כך מעט יותר.

ריבית משכנתא קבועה ומדד המחירים לצרכן

כאמור מעבר לריבית המשולמת בכל חודש כאחוז מקרן המשכנתא, קיים גם גורם המדד. למעשה מדובר על הצמדת קרן ההלוואה למדד המחירים, אשר עשוי לעלות או לרדת בהתאם למצב המשק. עלייה של אחוז אחד בו תעלה את גובה הקרן בהתאם, קל וחומר את גובה ההחזר החודשי. לכן כיום בנקים וחברות פרטיות מציעות מסלול מיוחד של משכנתא קבועה לא צמודה למדד. למעשה מדובר על שקט נפשי גדול מאוד עבור הלווה, שכן הוא אינו חשוף לתנודות בגובה הריבית או לשינויים במדד.

כמובן שיש לכך גם חסרון – אם הריבית או המדד ירדו בתקופה כזו או אחרת, הלווה לא יוכל להנות מכך. משכנתא פיקס כזו תלווה בדרך כלל בריבית גבוהה יותר, מה שמוביל להחזרים חודשיים גבוהים יותר, כי אין איך להתחמק מזה – על ודאות ושקט נפשי יש לשלם את הפרמיה.

הכתובת שלכם לכל הלוואה

מסלולים רבים, שיקולים חשובים, החזרים חודשיים שמתפרסים על פני תקופות ארוכות – אתם ממש לא רוצים להיכנס להרפתקה הזו לבד, ללא יעוץ מקצועי והכוונה מותאמת צרכים ויכולות.
לכן הגיע הזמן שתעשו היכרות ושימוש בפורטל המשכנתאות משכנתא גורו. למי שעוד לא מכיר זה הזמן, כי משכנתא גורו הוא המקום האידיאלי למצוא את הבנק או החברה הפרטית שתעניק לכם את המסלול המשתלם ביותר עבורכם.

שירות מעולה לפני הכל

משכנתא גורו הינו אתר מקצועי המכיל יועצי משכנתא מעולים. אלו ילוו אתכם בכל התהליך ויכוונו אתכם לבחירה במסלול המתאים לרמת הכנסתכם, כולל כל השיקולים הפיננסיים הרלוונטיים. משכנתא גורו עובד עם חברות המימון והבנקים המובילים במשק, כך שלכם לא נותר דבר לעשות מלבד להשאיר פרטים בפורטל, וכך לקבל בזמן קצר הצעות משתלמות עבורכם. תוכלו לבצע השוואות, לקבל יעוץ, לבחון את הנושא של ריבית משכנתא קבועה, והכל בחינם, בנוחות מקסימאלית וללא כל התחייבות.