משכנתא לפושטי רגל

אמנם פשיטת רגל היא מצב שעלול להשפיע על יכולת נטילת הלוואות לאחר שהחייב לא מסוגל לפרוע את החובות שלו, אך עם קבלת הפטר ממדינת ישראל ניתן בהחלט לפתוח דף חדש ולרכוש בית בעזרת יועצי משכנתאות מומלצים של משכנתא גורו

משכנתא לפושטי רגל

משכנתא לפושטי רגל – מתגברים על מגבלות בעזרת יועצי משכנתא מומלצים

אפילו אם קיבלתם סירוב מהבנקים לבקשת נטילת משכנתא לאחר פשיטת רגל, ישנן אפשרויות לחפש מקורות חדשים אופטימליים שיוכלו לתת לכם את ההלוואה שלה אתם זקוקים לצורך רכישת נכס. יועץ משכנתא מומחה מטעמנו יבצע עבורכם בדיקת זכאות למשכנתא ויסייע בתהליך קבלת ההלוואה – ניתן לפנות ליעוץ ראשון בחינם וללא התחייבות כבר עכשיו!

איך פושט רגל יכול לקחת משכנתא?

לאחר שהבנקים בודקים את מצב הלווה הפוטנציאלי ברישומי חברת BDI ומגלים כי מדובר בלקוח שעבר הליך של פשיטת רגל, הם בדרך כלל בוחרים להימנע מלספק לו הלוואות ועל אחת כמה וכמה משכנתאות. על כן, נטילת משכנתא לפושט רגל לשעבר דרך הבנקים בישראל זה תהליך בעייתי למדי וברוב המקרים הוא אינו אפשרי כלל וכלל. הסיבה לכך היא שהמוניטין של פושטי הרגל אינו אמין מנקודת המבט של הבנק, והוא חושש לתת להם הלוואות מסוגים שונים בכלל ומשכנתאות לרכישת נכסים בפרט.

אף על פי כן, לפושט הרגל ישנה אפשרות לפנות לגורמים חוץ בנקאיים שאמנם יציעו לו ריביות גבוהות יותר במסלולי המשכנתא, אך יספקו ללווה מימון שיהווה ברוב המקרים כ-60% משווי הנכס. במילים אחרות, ככל הנראה מוסדות חוץ בנקאיים לא יסכימו לתת משכנתא לפושטי רגל בתנאים רגילים וידרשו הון עצמי בסדר גודל שעולה על 25% במקרה של רכישת דירה ראשונה.

מה התנאים למשכנתא אחרי פשיטת רגל?

אחד התנאים העיקריים הוא שההלוואה תינתן אך ורק לאחר קבלת הפטר חלוט – צו שפוטר את החייב מכל החובות הניתנות להפטר ונותן לו אפשרות לחזור למסלול כלכלי תקין. משמע, אם החייב הצליח לקבל הפטר חלוט, זה סימן לכך שהליך פשיטת הרגל הסתיים בהצלחה, משום שהוא מבטל את כל העיקולים שנוצרו בעקבות חובות שאליהן נכנס פושט רגל. שימו לב כי נטילת משכנתא לחייב שנמצא בשלב של כינוס נכסים – צו שבית המשפט נותן לפושט רגל על מנת לבדוק את אפשרות ההחזרים של כל החובות שצבר – לא תתאפשר, לקריאה מורחבת על תנאים לקבלת משכנתא לחצו כאן.

תנאי חשוב נוסף בקבלת משכנתא אחרי פשיטת רגל הוא מחיקת רישום שלילי בחברת בי.די.איי שעוסקת בין היתר בפרסום דוחות על פושטי רגל ומצבם. עם זאת, במידה ומדובר בלווה בעל BDI שלילי, חברות חוץ בנקאיות יעניקו למבקש הלוואת משכנתא חוץ בנקאית רק לאחר בדיקה מעמיקה ויקבעו מגבלות בסכומי ההלוואה שניתן לקבל, בתקופת פריסת התשלומים ובמסלולים צמודים ולא צמודים למדד.

לבסוף, פושט רגל לשעבר צפוי לשמור על סדר בניהול חשבונות הבנק ולהיות במצב כלכלי יציב. בעיות עם תשלומים וחריגות קיצוניות רק יוכיחו