הלוואות לנכס מסחרי

כאשר אנו מדברים על הלוואות לרכישת נדל"ן, המחשבה הראשונה שעולה לראש היא בדרך כלל המשכנתאות עבור רכישת דירה ראשונה, שיפור דיור או שמא קניית דירה להשקעה. ברוב העסקאות המתבצעות במימון חיצוני של נדל"ן אכן מדובר בקניית דירה למגורים, כאשר תחום המשכנתאות הולך ומתפתח בד בבד עם עליית מחירי הנדל"ן והקושי הגובר לרכוש דיור במימון עצמי בלבד. עם זאת, קיים גם סוג אחר של נדל"ן שניתן לקבל עבורו מימון וזהו הנכס המסחרי.

מפתחות לבית שנקנה במשכנתא נוספת

משכנתא לנכס מסחרי ומניב

ישנו הבדל מהותי בין רכישת דירה למגורים ולבין קניית נכס מניב. כאשר אדם רוכש דירה שהוא מתכוון להתגורר בה, הרי שהדירה עצמה לא מביאה הכנסות לבעליה וזאת חוץ מהשווי הנוכחי שלה והעלייה הפוטנציאלית במחיר שלה לאורך זמן. מכיוון שכך, הרי שהדירה משמשת כביטחונות כנגד המשכנתא הניתנת על ידי הבנק ובו בזמן נבדקות גם היכולות של הלווים לייצר הכנסות נוספות בשנים הקרובות – זאת כדי להבטיח את החזר הריבית עבור ההלוואה שנלקחה ואת התשלום המסודר של ההלוואה.

כאשר מדברים על נכס מניב, הכוונה היא למלונות, מגרשי חניה, משרדים, חנויות ועוד. אנו יכולים לראות שמדובר כאן בנדל"ן שאינו רק בעל ערך בפני עצמו, אלא יש לבעליו יכולת לקבל הכנסה מהשימוש המתמשך בו. יותר מכך, רמת ההכנסות מהנכס המניב יכולה להשתנות בהתאם למיומנות והמקצועיות של בעלי הנכס והיכולת לפתח אותו בצורה יעילה.

הלוואה לקניית נכס

אם כן, בעת נטילת הלוואות לנכסים מסחריים, המלווים לוקחים בחשבון לא רק את השווי של הנדל"ן ואת יכולת ההחזר של מבקש האשראי, אלא גם את הפוטנציאל של הנכס המסחרי להניב הכנסות לאורך תקופת ההלוואה. בדרך כלל, אם מדובר בבנקים או גופים גדולים אחרים, הרי שיש באפשרותם לבצע הערכות שווי ולנתח את היכולת לקבל הכנסות מן הנכס בעתיד.

במידה והערכת השווי תהיה גבוהה, הרי שהסיכוי של בעל העסק לקבל הלוואת נכס מסחרי עולה. לעומת זאת, אם הערכת השווי נמוכה, גם יכולת החזר גבוהה של הלווה עלולה שלא להספיק לצורך קבלת המימון. מכיוון שכך, מומלץ להגיע לפגישה עם המלווים, בין אם זה בבנק או בגוף חוץ בנקאי, מלווה במומחה חיצוני שיספק חוות דעת חיובית לגבי הנכס בו אתם מעוניינים. זה יעניק נופך נוסף לבקשה שלכם ויראה על הרצינות שבה אתם מתייחסים לעניין.

יש לציין, כי בזמן האחרון קיים קושי לקבל הלוואות לרכישת נדל"ן מניב מהבנקים וזאת בגלל ההקשחה של תנאי האשראי עבור נדל"ן. בגופים החוץ בנקאיים המצב טוב יותר אך התנאים אטרקטיביים פחות מבחינת הריבית והעמלות הנגבות מהלווים.

במידה ויש לך שאלות נוספות בנוגע לנושא של הלוואות לנכס מסחרי, תוכל לקבל את כל האינפורמציה באתר משכנתא גורו ללא שום עלות או התחייבות. השאר את פרטי ההתקשרות עמך בעמוד זה ואנו נדאג שהנציגים הטלפוניים שלנו יחזרו אליך בהקדם האפשרי.