איך להימנע מפיגורים בהחזר המשכנתא

רוב בעלי הדירות הצליחו להגשים את החלום של בית משלהם בזכות המשכנתא שהם לקחו, האמצעי הכמעט יחיד שמאפשר בעלות על דירה. כמו בכל הלוואה, צריך גם להחזיר אותה וכשמדובר במשכנתא מדובר בסכום חודשי לא מבוטל.

העמידה בהחזרי התשלומים היא אקוטית מאחר וכל פיגור בתשלום, אפילו של ימים בודדים, גורר אחריו ריבית פיגורים גבוהה ומיותרת.

השאלה הנשאלת היא איך להמנע מפיגורים בהחזר המשכנתא?

כסף, מחשבון, דגם של בית ומשקפיים.

כל הדרכים למניעת פיגור בתשלומים

לא פשוט לעמוד בהחזרי המשכנתא. מדובר בסכומים גבוהים שמשפיעים מאד על היכולת להתנהל כלכלית וניהול משק בית. הפיגור בתשלומים יכול לנבוע כתוצאה משינויים בגובה ההכנסה, למשל פיטורים מעבודה, הוצאות שגדלו, למשל  בעקבות ילד שנולד וכדומה.

המשמעות האמיתית של פיגור בתשלומי המשכנתא היא העמדת הנכס שרכשתם בעמל רב, בסיכון. כל עוד לא החזרתם את ההלוואה שלכם, הנכס שלכם משועבד לבנק ואתם עלולים למצוא עצמכם בהתנהלות משפטית מול הוצאה לפועל במאבק על הנכס שלכם.

אז מה עושים? כדי להבין איך להמנע מפיגורים בתשלומי המשכנתא צריך לעשות זאת עוד לפני שנטלתם אותה.

חשוב להבין שמשכנתא ריאלית היא כזו שתתאים ליכולת ההחזר שלכם, כלומר, סכום ההחזר החודשי לא יעלה על שלושים אחוזים מההכנסה החודשית שלכם נטו.

בצעו חישוב כלל ההוצאות שלכם ביחס להכנסות, כדי להבין מה נותר בידיכם לאחר תשלום ההחזר החודשי של המשכנתא.

כשאתם מקבלים את ההלוואה, קבעו את מועד ההחזר החודשי שלה בסמוך למועד קבלת המשכורת, כך שזה יהיה החיוב הראשון שינוכה מהמשכורת ואחריו תוכלו לתכנן את שאר ההוצאות.

היו ערים למתרחש בחשבונכם ובצעו מעקב שוטף אחר ההוצאות החודשיות שלכם.

להיות עם היד על הדופק

אם קרה וחל שינוי בהכנסות שלכם, אל תמתינו שהבנק יפנה אליכם אלא עדכנו אתם את הבנק בדבר השינוי. לבנק יש מגוון רחב של פתרונות שיכולים לסייע לכם, ביניהם הקפאת המשכנתא לתקופה מסוימת, או פריסה מחודשת של התשלומים.

אחת הדרכים האפקטיביות ביותר לחסכון במשכנתא היא מחזור שלה. בדקו עם יועץ פיננסי מי כדאי לבצע מחזור משכנתא וכיצד הוא יחסוך לכם בהחזרים החודשיים.

במקרה הגרוע ביותר, אם אין כל דרך אחרת, העמידו את הנכס למכירה. תמיד עדיף שאתם תעשו זאת מאשר כונס נכסים מטעם הבנק וההוצאה לפועל, שימכרו את הדירה שלכם במחירים נמוכים ועלולים עוד לגבות מכם את היתרה לתשלום.

לקבלת מידע נוסף שיסייע לכם להבין איך להמנע מפיגורים בהחזר המשכנתא, מעמיד בפניכם צוות פורטל משכנתא גורו את כל הידע המקצועי שלו.

מלאו את פרטיכם בטופס המקוון שבאתר ותקבלו סיוע והכוונה ממיטב המומחים בתחום.