סוג המשכנתא המומלץ לאדם הצופה קבלת סכום כסף ניכר

זקוקים למשכנתא לצורך קניית דירה אבל צפוי להכנס לכם סכום כספי גבוה בעתיד? שקלו היטב את מסלול המשכנתא שתקחו, במידה ותרצו לפרוע אותה מוקדם מהרגיל.

כסף ודגם של בית

משכנתא לפי הצורך

נטילת משכנתא משמעה נטילת הלוואה גדולה מאד ולפרק זמן ארוך מאד. מאחר ולרוב האנשים הדרך לרכישת דירה עוברת דרך הבנק למשכנתאות, מדובר בהתחייבות לסכום כסף גבוה אותו יש להחזיר לאורך זמן.

רבים היו שמחים מאד לקצר את תקפת החזרי המשכנתא שלרב נמשכת שנים רבות ולחלק מאותם אנשים נופלת הזדמנות שמאפשרת להם לעשות זאת.

אלו יכולות להיות סיבות רבות, ביניהן ירושה גדולה, תוכנית חסכון משמעותית שזמן הפירעון שלה מתקרב או כל תרחיש משמח אחר.

אם אתם יודעים שזה הולך לקרות בעתיד ועומד להיות לכם סכום כסף ניכר, תוכלו לבחור במסלול משכנתא שמתאים לתרחיש העתידי.

סוגי משכנתא מומלצים

ראשית חשוב לזכור שחלק ממסלולי המשכנתא מחושבים לפי זמן פירעון שהגדרתם ואם תרצו להקדים את הזמן הזה, תיאלצו לשלם קנס, הקרוי בעגה הבנקאית 'עמלת פירעון מוקדם', ולכן כדאי לבחור במסלול משכנתא שלא מחייב בקנס כזה.

המסלול בו תוכלו לבחור יכול להיות מסלול הקרוי הלוואת בלון. בהלוואה כזו לא משלם הלווה דבר למשך תקופה שהוגדרה ובסיום התקופה משלם את מלוא סכום ההלוואה.

דרך נוספת למשכנתא עבור מי שצפוי לקבל סכום כסף ניכר בעתיד היא הלוואה מצומצמת יותר, זאת כמובן בהנחה ותוכלו להסדר איתה עד לקבלת הסכום הכספי.

תמהיל משכנתאות

בכל מקרה של בקשה למשכנתא, בין אם אתם צפויים לקבל כסף רב ובין אם לא, כדאי לבחור במספר מסלולים במקביל כדי להפחית סיכונים. פעולה זו נקראת תמהיל משכנתאות והרעיון הוא לקחת הלוואה שמורכבת ממספר מסלולים, למשל חמישים אחוזים מסלול בריבית קבועה, שלושים אחוזים מסלול בריבית משתנה ועשרים אחוזים מסלול צמוד מט"ח. באופן זה, אם ישנם שינויים קיצוניים בכלכלה הישראלית, כאלו המשפיעים על עלות ההחזרים שלכם, הסיכון יתפזר בין המסלולים השונים ולא תחוו שינוי ניכר בהחזרים.

כדי להבין במלואה את המשמעות של מסלולי המשכנתא השונים, כולל היתרונות והחסרונות של כל אחד ומה התמהיל המומלץ לבחור בו, רצוי מאד להיעזר בשירותיו של יועץ כלכלי מומחה בענף המשכנתאות.

זוהי הדרך הנכונה והבטוחה ביותר לכל אחד לבחור במשכנתא המתאימה לו, במיוחד אם יש תנאים מיוחדים כמו כסף עתידי שאתם צפויים לקבל.

כדי לקבל את ההחלטה הנבונה ביותר עבורכם, מלאו את פרטיכם באתר משכנתא גורו ונציגינו ישמחו לספק מענה מקצועי, כולל איתור המשכנתאות הטובות ביותר לכם ולצורכיכם.