משכנתא לבנייה עצמית – בניית בית פרטי

בשנים האחרונות אנו עדים לעליה תלויה במחירי הנדל"ן בישראל, עד שבחלק מהמקומות המחיר הוכפל ואף יותר מכך תוך זמן קצר במיוחד. אנשים חסרי דירה ומשפחות צעירות מוצאות את עצמן מול קושי הולך וגדל לרכוש דיור ולקבל משכנתא, וזאת בגלל הרמה הגבוהה של הון עצמי דרוש והקשחת תנאי ההלוואות הבנקאיות.

קופת חיסכון למשכנתא לבניית בית פרטי

בעת הנוכחית וכאשר עדיין לא נראה פתרון באופק, רוכשים פוטנציאליים ממשיכים לחפש את הדרכים הזמינות ביותר לקניית בית ונטילת הלוואת דיור בתנאים משתלמים.

מאפייני משכנתא לבנייה עצמית – בניית בית פרטי

בניגוד לקניית בית חדש, שם אין צורך להתעסק עם זה, כאשר אתם מעוניינים לבנות את הבית בכוחות עצמכם ולקחת לצורך כך משכנתא, תצטרכו להביא את כל האישורים הסופיים והתכניות המפורטות של לבניית הבית. בנוסף לכך, יש דרישה בנקאית להציג את המסמכים המוכיחים על שכירת שירותיו של קבלן, מפקח בנייה ואנשי מקצוע אחרים.

ללא קבלת כל האישורים המוכיחים שבניית הבית הולכת להתבצע לפי הכללים, הבנק לא ייתן אישור למשכנתא.

העברת כספי המשכנתא לבניית בית

בסעיף זה, יש ככל הנראה את השוני הגדול ביותר בין רכישת קרקע ובנייה עצמית לבין קניית בית חדש ומוכן.

כאשר מדובר בשלב המוקדם של רכישת מגרש לבניית בית, העברת הכסף לבעל המגרש נעשית בפעם אחת ולכן הדבר דומה לרכישת דירה רגילה. בזמן בניית הבית שנעשית לאחר מכן, לעומת זאת, ההוצאות שלכם עבור הבנייה הן הדרגתיות, לכן הבנק גם ישחרר את המשכנתא בשלבים.

בשלב הראשוני, הבנק מעביר את הכסף לבנייה ראשונית בלבד. לאחר קבלת דיווח כי בניית השלד של הבית הסתיימה, הבנק ישלח שמאי מטעמו לצורך בדיקה שזהו אכן המצב. רק לאחר תהליך זה, ניתן יהיה לשחרר את סכום המשכנתא לסעיף הבא של הבנייה.

צורה זו של שחרור כספי המשכנתא נעשית כמובן לצורך מזעור סיכונים לגבי אי החזר האשראי לבנק ומניעה של מעשי מרמה. יש לזכור, כי במקרה זה, על ידי שחרור הכסף לידי הרוכש, הבנק לוקח על עצמו סיכון גבוה יותר בצורה משמעותית.

ההוצאות על דיור הן ללא ספק הגבוהות ביותר בתקציב של משק בית ממוצע בישראל, כאשר עלויות המשכנתא או השכירות מגיעות לעשרות אלפי שקלים רבים בשנה. מכיוון שרוב לווי המשכנתא הפוטנציאליים אינם מתמצאים בענף ולא מכירים את שלל האפשרויות הזמינות לרשותם, הם יכולים לעיתים לשלם סכומים גבוהים ומיותרים לחלוטין.

אנו בפורטל גורו משכנתא מעוניינים לתת לקוראים שלנו את המידע האקטואלי והחשוב ביותר לגבי המתרחש בענף המשכנתאות בישראל. ידע מוקדם על מסלולי המשכנתא הקיימים, התייעצות עם אנשי מקצוע בלתי תלויים ועריכת סקר שוק יסודי יכולים בהחלט להוזיל את העלויות בצורה משמעותית.

אם אתה מתכוון לקחת משכנתא בתקופה הקרובה, אנו באתר משכנתא גורו יכולים לסייע לך ולהפנות אותך למומחים בתחום ללא שום עלות או התחייבות. כל מה שעליך לעשות, זה להשאיר את פרטי ההתקשרות עמך בעמוד זה ואנו מבטיחים ליצור אתך קשר טלפוני במהירות האפשרית.