ביטוח משכנתא לאחר פגיעה מוחית מתאונה

פגיעה מוחית בתאונה משפיעה באופן שונה על בני אדם, וחומרת הפגיעה והמוגבלות משתנה מאדם לאדם. פגיעה מוחית עקב תאונה עשויה לגרום לנזק רב במוח, ולאחר חבלת ראש קשה יש לעבור כמה שלבים של החלמה ושיקום, ולעיתים המגבלות הן חמורות ומשפיעות על תפקודי האדם, וכמובן יש לכך השפעה גם על משפחתו של הנפגע.

כמה מגיע לכם לחסוך בביטוח המשכנתא? בואו נבדוק!
השאלון הבא יחשב כמה חיסכון מגיע לכם, ללא עלות ובתוך פחות מדקה.

{{dataForm.name}}
{{validName}}
גיל נבחר: {{dataForm.age}}
{{step.buttonNext}}
{{error}}

אני מאשר שקראתי את תנאי השימוש והפרטיות ואני מסכים להם,
וכי פרטיי ישמש לקבלת פניות, הצעות שיווקיות מאיתנו או מצדדים שלישיים, לרבות בנוגע לתוכניות ביטוח או מוצרים פנסיוניים.

מסכימ/ה לקבלת תוכן, דברי פרסומת או עדכונים מהחברה באמצעות דוא"ל, SMS או טלפון

{{errorTerms}}

כבר בשלב הבא מחכות לך תוצאת הבדיקה הראשונית.
תרצה לקבל גם דו"ח מסכם של הביטוחים שלך עם המלצות נוספות להוזלה?
הדו"ח מתקבל באמצעות סוכן ביטוח בעל רישיון משרד האוצר, השירות ניתן ללא עלות.
אנא הכנס מספר תעודת זהות ותאריך הנפקה:

{{ssnError}}

(המידע נועד לבדיקת ואיתור הביטוחים הקיימים באתר "הר הביטוח", או לשם בניית הצעה לביטוח חדש מותאם אישית למבוטח, לעולם לא נעשה שימוש לרעה במידע זה)

זכאותך לחיסכון בביטוח המשכנתא גבוהה!

על סמך המידע שהזנת בשאלון, ועל בסיס הניתוח שלי – מסתמן כי זכאותך להשגת חיסכון מקסימאלי בפוליסת ביטוח המשכנתא נמצאת בסבירות גבוהה מאוד.

ייתכן ונצליח לחסוך עבורך עשרות אלפי שקלים במצטבר בהוצאה עבור ביטוח המשכנתא באמצעות:

  1. התאמת הצעה הביטוח לצרכייך האישיים, ולנתונים העדכניים של העסקה – שווי הנכס, גובה ההלוואה, מינך, גילך וסטטוס העישון שלך.
  2. מחזור המשכנתא אחת לתקופה והקטנת יתרת ההלוואה.
  3. השוואת מחירים בין חברות הביטוח.
  4. מיקוח מול הבנקים וחברות הביטוח להוזלה מיידית.
  5. בדיקת שאר הביטוחים עבורך ועבור משפחתך כדי לבחון הוזלה באפיקים נוספים.

בשעות הקרובות סוכן ביטוח מוסמך ובעל רישיון פנסיוני ייצור איתך קשר ויסייע באפיון של הפוליסה החסכונית ביותר עבורך.

פגיעה מוחית מתאונה יכולה להביא לבעיות פיזיות וקוגניטיביות חמורות, הבעיות יכולות לבוא לידי ביטוי בדרכים שונות כגון: חבלה בעצמות ובמפרקים, חולשת שרירים, כאבים חזקים, קשיי הליכה, בעיות בשיווי משקל, בעיות תקשורת ושפה ועוד. כאשר אדם שנפגע בתאונה וסובל מפגיעה מוחית מעוניין לרכוש דירת מגורים, הבנקים ידרשו ממנו ביטוח משכנתא הכולל ביטוח חיים, אך חברות הביטוח לא ממהרות למכור ביטוח משכנתא לאחר פגיעה מוחית מתאונה.

לא צריך לוותר על החלום לרכישת דירה

עד שנת 2018 אנשים לאחר פגיעה מוחית מתאונה לא הצליחו לקבל אישור למשכנתא מהבנקים, בעיקר מהסיבה שחברות הביטוח נמנעו ממכירת ביטוח משכנתא לבעלי מוגבלות. כדי לתקן את העוול שנגרם לבעלי מוגבלות יזמה חברת הכנסת קארין אלהרר הצעה לתיקון חוק שוויון הזדמנויות לאנשים עם מוגבלות, התיקון אושר ב-2018 וכיום חברות הביטוח הנמנעות ממכירת ביטוח משכנתא רגיל לאנשים עם פגיעה מוחית מתאונה חייבות להפנות אותם למסלול ייעודי של ביטוח משכנתא ללא הצהרת בריאות.

ביטוח משכנתא לאחר פגיעה מוחית מתאונה שונה מביטוח משכנתא רגיל, מאחר ובתיקון לחוק נקבע כי סכום הביטוח יעמוד על עד 500,000 ₪ והמבוטח יכול לקבל משכנתא בסכום כפול, כלומר עד מיליון ₪. יש לציין כי ניתן לנהל מו"מ עם הבנק כדי להגדיל את סכום המשכנתא, לכן מומלץ לפנות לכמה בנקים. בנוסף, ביטוח חיים למשכנתא לאנשים עם מוגבלות מחייב תקופת אכשרה של שנתיים וחצי ובמהלך תקופה זו אין כיסוי בגין מחלות.

החיסרון העיקרי של ביטוח משכנתא ללא הצהרה רפואית הוא המחיר הגבוה, לכן בתיקון לחוק שוויון הזדמנויות לאנשים עם מוגבלות נקבע כי המדינה תעניק סיוע לבעלי המוגבלות שלוקחים משכנתא, הסיוע נועד לגשר על פערי המחיר בין ביטוח רגיל לבין ביטוח משכנתא לאחר פגיעה מוחית מתאונה, והמדינה מציעה עד 300 ₪ בחודש.

אם חברות הביטוח מסרבות למכור ביטוח חיים למשכנתא לנפגעי מוח מתאונה ניתן לבחור במסלול ללא חיתום רפואי, ויש אפשרויות נוספות כמו קבלת משכנתא מבנק המוכן להתגמש בתנאים המקדימים ולהסתפק בביטוח מחלות קשות בשילוב ביטוח תאונות, או בביטוח משכנתא רק על שם בן או בת הזוג של הנפגע.

המומחים של משכנתא גורו ישמחו לייעץ לכם בנושא ביטוח משכנתא לאחר פגיעה מוחית מתאונה, הם יסייעו לכם לקבל משכנתא נוחה לאחר רכישת הביטוח, ואתם יכולים לחסוך הרבה מאוד כסף וכאבי ראש. למידע נוסף, לייעוץ מקצועי ולהכוונה אנא השאירו פרטים ליצירת קשר בטופס למטה ואנחנו נחזור אליכם בהקדם.

Share on whatsapp