ביטוח משכנתא משותקי (פרפלגיה, קוודריפלגיה)

מחלות כמו פרפלגיה וקוודריפלגיה הן מחלות קשות הגורמות לשיתוק הגפיים התחתונים ולאיבוד יכולת התנועה והחישה ברגליים. יש מגוון סיבות להתפתחות מחלות הגורמות לשיתוק הגפיים התחתונים, וברוב המקרים הסיבה לבעיה נובעת מחבלה בחוט השדרה, מטרשת נפוצה או מגידול המפעיל לחץ על עמוד השדרה.

שיתוק בגפיים התחתונים גורם לתחלואה גבוהה, לירידה בניידות, להתפתחות בעיות ומחלות כמו פצעי לחץ ודלקת ריאות, ולמרבה הצער הטיפול האפשרי הוא שיקום ארוך טווח להשבת יכולות תפקוד ועצמאות, ככל הניתן. עקב חומרת המצב של משותקי פרפלגיה וקוודריפלגיה, חברות הביטוח נמנעות לאורך השנים ממכירת ביטוח חיים למשכנתא לחולים הכרוניים ולמשותקים, והחולים לא מצליחים לקבל משכנתא מהבנק מאחר ואחד מהתנאים המקדימים לקבלת ההלוואה הוא רכישת ביטוח חיים למשכנתא.

כדי לאפשר למשותקי פרפלגיה וקוודריפלגיה לרכוש דירת מגורים או לבנות בית פרטי באמצעות משכנתא, יזמה חברת הכנסת קארין אלהרר הצעה לתיקון חוק שוויון הזדמנויות לאנשים עם מוגבלות. לאחר אישור הצעת התיקון לחוק הוחלט כי חברות הביטוח המסרבות למכור ביטוח משכנתא משותקי פרפלגיה וקוודריפלגיה יפנו את החולים למסלול ביטוח ייעודי ללא הצהרת בריאות.

ביטוח משכנתא למשותקים ללא הצהרת בריאות אינו זול, המחיר עשוי להגיע לפי 10 מעלות ביטוח משכנתא לאדם בריא, ובנוסף חברות הביטוח לא מיישמות את החוק ומרביתן ממשיכות לסרב לבקשה של המשותקים לרכוש ביטוח חיים למשכנתא. אמנם, ניתן לדווח על חברת הביטוח הפועלת בניגוד לחוק, אך עדיף להיעזר בניסיון ובידע הרב של המומחים בפורטל משכנתא גורו, בעזרת המומחים שלנו ניתן לרכוש ביטוח חיים למשכנתא ללא הצהרת בריאות, ויש אפשרויות נוספות כגון:

  • רכישת ביטוח חיים למשכנתא דרך סוכנות ביטוח מובילה ובעלת קשרים טובים עם חברות הביטוח, צוות הסוכנות יכול להפעיל לחץ על חברת הביטוח ולשכנע אותה למכור לכם פוליסה שתאפשר לכם לקחת משכנתא מהבנק.
  • לקיחת משכנתא מבנק המוכן להתגמש ולהציע הלוואה לרכישת דירה כאשר ביטוח החיים למשכנתא יהיה רק על בן או בת הזוג שלכם. עם זאת, לא כל הבנקים מוכנים לסידור זה, והם יסכימו לכך רק אם לבן או לבת הזוג שלכם יש שכר גבוה ואפשרות לעמוד בנטל תשלומי החזר ההלוואה לבד.
  • רכישת ביטוח מחלות וביטוח תאונות כחלופה לביטוח חיים למשכנתא, כל עוד הבנק מוכן להסדר.

לסיכום, אם לא הצלחתם לרכוש ביטוח משכנתא משותקי פרפלגיה וקוודריפלגיה אין צורך להתייאש. הנכם מוזמנים לפנות למומחים של משכנתא גורו ואנחנו נייעץ ונלווה אתכם עד קבלת ההלוואה מהבנק.

נושאים נוספים שאולי יעניינו אותך:

ייעוץ משכנתא

תמהילי משכנתא ממולצים