משכנתא בחופשת לידה

לאחר הלידה נשים זכאיות על פי חוק לחופשת לידה הנמשכת 26 שבועות, מתוכם כ-7 שבועות לפני הלידה, כל עוד האישה עבדה במשך למעלה מ-12 חודשים באותו מקום עבודה. אם האישה עבדה פחות משנה אצל אותו מעסיק או באותו מקום עבודה היא זכאית לחופשת לידה של 14 שבועות בלבד. נשאלת השאלה, האם ניתן לקחת משכנתא בחופשת לידה וכיצד הבנקים נוהגים במקרים אלה?

זוג מקבל ייעוץ לגבי משכנתא מוזלת

ובכן, ברוב המקרים לחופשת הלידה אין השפעה ישירה על נכונות הבנקים לתת משכנתא לזוג הצעיר. למעשה, רוב הלווים חוו לפחות חופשת לידה אחת במהלך תקופת החזר המשכנתא. עם זאת, הבנקים בודקים כל מקרה לגופו ובמקרים מסוימים הבנק ידרוש אישור מהמעסיק על חזרה מובטחת למקום העבודה בתום חופשת הלידה. כמו כן, הבנק יבדוק האם המשכנתא מתוכננת להילקח רק על ידי האישה או שיש לווים נוספים עליהם ניתן לסמוך כי יעמדו בנטל תשלומי ההחזר.

רוב הנשים חוזרות לעבודה אחרי חופשת הלידה

הבנקים מודעים לסטטיסטיקה המוכיחה כי למעלה מ-66% מהנשים חוזרות לעבודה מיד אחרי חופשת הלידה. אמנם, כ- 30% מהנשים חוזרות לעבודה רק לאחר שנה מיום הלידה, לכן ישנם בנקים אשר דורשים מהאישה המבקשת משכנתא בחופשת לידה להמציא אישור מהמעסיק על חזרה מובטחת למקום עבודתה.

ישנם בנקים המעניקים הקלות לנשים בחופשת לידה, לדוגמה דחייה של שלושה חודשים בתשלומי המשכנתא. ראוי להדגיש כי כל הבנקים יבחנו לעומק את המקרה לכן חשוב להגיע לפגישה בבנק מוכנים מראש ולהציג בפני יועץ המשכנתאות של הבנק צפי לחזרה לעבודה לאחר חופשה הלידה, כושר השתכרות אחרי חופשת הלידה, יכולת ההחזר בתקופת חופשת הלידה ומקורות כספיים העומדים לרשות הלווים בתקופה חופשה הלידה, לדוגמה קרן השתלמות העומדת להשתחרר בקרוב.

ייעוץ מקצועי ומכרז ריביות בין הבנקים

צוות יועצי המשכנתא של אתר משכנתא גורו עומד לרשותכם, ברשותנו ניסיון רב בגיוס משכנתאות והלוואות מבנקים ומחברות מימון חוץ בנקאיות. נשמח לייעץ ולסייע לכם, ללא כל עלות או התחייבות, לקבל משכנתא בחופשת לידה בתנאים משתלמים ובהתאמה ליכולת ההחזר שלכם. השאירו פרטים באתר וקבלו הצעות אטרקטיביות מכל הבנקים, לאחר מילוי הטופס יועץ משכנתא מנוסה שלנו יתקשר אליכם ויעזור לכם לקבל החלטה כלכלית נכונה ומשתלמת.