משכנתאות למורים

כשרוכשי דירות ניגשים לבנקים בבקשה למשכנתא, ישנם פרמטרים רבים שמשפיעים על החלטת הבנק אם לאשר את ההלוואה או לא, או אם להתנות את קבלתה בשורה של תנאים מחמירים.

אחד משיקולי הבנק הוא מקום עבודה יציב ובטוח ועם הכנסה קבועה, דבר שמספק לו תחושה של בטחון ויציבות, כמו בקרב עובדי מערכת החינוך, ביניהם ציבור המורים.

משכנתא גורו מציגה בפניכם מידע על משכנתאות למורים.

בחורה שבודקת משכנתא, עובדת בחברה לייעוץ משכנתא

היכן ניתן להשיג משכנתאות למורים

בישראל אין מקום או בנק ספציפי שמעניק משכנתאות למורים, זאת בניגוד למדינות רבות בעולם שכן מעמידות שורה של אמצעים נוחים לרכישת דירות.

יחד עם הנאמר, בנקים רבים כן מתייחסים לעובדה שמורים אולי לא מרוויחים משכורות גבוהות, אולם הם עובדי מדינה ומשתייכים למפעל חשוב וערכי, ומציעים להם תנאים משופרים לפתיחת חשבון בבנק, לעמלות מופחתות בגין פעולות שהם מבצעים בעובר ושב וכדומה.

הבולט מבין הבנקים הוא בנק יהב שאף קרוי הבנק של עובדי המדינה. בבנק זה ניתנים למורים תנאים מצוינים בכל הנוגע לפתיחת חשבון ולקיחת הלוואות.

אולם כשמדובר על משכנתא לעובדי הוראה עם סכומי הלוואה גבוהים ומשמעותיים, אין לבנק זה כל תוכנית ייעודית למורים וגם הם, כמו כל מבקש משכנתא אחר, צריכים לעשות שיעורי בית וללמוד את ההבדלים בין המשכנתאות שמציעים הבנקים השונים.

הלוואות לעובדי מדינה

כדי שבכל זאת ניתן יהיה להשיג משכנתא למורים בתנאים משופרים, העמידה המדינה תוכנית לקבלת שירותי הלוואות משופרים, לעובדי מדינה, ביניהם מורים.

החשב הכללי באוצר עורך מכרז להענקת שירותים בנקאיים והבנק הזוכה מעניק את השירותים הבנקאיים הללו לעובדי המדינה.

בשנת 2007, לאחר המכרז של האוצר, זכה בו בנק דיסקונט ובעצם עקף את בנק יהב שהיה הבנק הרשמי של עובדי המדינה וסיפק להם את השירותים הבנקאים.

במסגרת שירותים אלו מעניק הבנק הלוואות לעובדי מדינה בתנאי ריבית נוחים ונמוכים מהנהוג במערכת הבנקאית. משמעות הדבר היא כי עדיין לא קיימת בשום בנק, כולל בנק דיסקונט, מסלול משכנתאות ייעודי, אולם ישנה הלוואה מיוחדת שמשמשת לרכישת נכס.

הלוואה זו שמציע בנק דיסקונט לעובדי מדינה למטרת רכישת נכס למגורים, עומדת על כחמישים אלף ₪ בלבד. הריבית השנתית הממוצעת היא אכן נמוכה יותר מאשר בבנקים אחרים, אולם הסכום, לכל הדעות, אינו מספיק כדי שיהווה משכנתא ויכסה את עלות הנכס.

את היתרה, יצטרכו המורים למצוא דרך הבנקים במסלולי משכנתאות שונים, כמו כל רוכש דירה אחר.

משכנתא למורים – מה ההטבות למורים ועובדי הוראה

אם כן, אין באמת מסלול ייעודי ומיוחד של משכנתאות למורים באף אחד מהבנקים בארץ. יחד עם זאת, ישנם לא מעט בנקים מסחריים שמעוניינים בקהל יעד זה ומנסים למשוך אותו אליהם באמצעות הטבות שונות. בין אותם הבנקים בולטים בנק מסד, מקבוצת הבינלאומי, הבנק הבינלאומי, בנק דיסקונט ובנק יהב.

בנק יהב המצוי בשליטת בנק מזרחי טפחות היה, כאמור, בנק ייעודי לעובדי מדינה, בכללם המורים. מסיבה זו עדיין קיים בו מגוון רחב של הטבות, אולם ללא מסלול מיוחד למשכנתא.

בנק מסד מצוי חלקית בבעלות הסתדרות המורים ובאופן טבעי הוא מחפש להגדיל את לקוחותיו ממגזר זה. גם לאחר שהצטרף בנק מסד לקבוצת הבינלאומי הוא עדיין פונה למגזר המורים ומערכת החינוך ומנסה למשוך אותם אליו.

אולם גם כאן, כמו בבנק יהב, ולמרות שהבנק מעיד על עצמו שהוא נותן עדיפות למורים, אין מסלולים ייעודיים ומיוחדים למשכנתאות למגזר זה, אלא רק הטבות משמעותיות בחשבון העובר ושב.

הבנק הבינלאומי גם הוא, כמו בנק מסד שבבעלותו, אינו מספק מסלולי משכנתאות למורים, כמוהו גם בנק דיסקונט, שעל אף שזכה במרכז ולמרות ההלוואה בגובה 50 אלף ₪ שהוא נותן למורים לצרכי רכישת נכס, אינו מציע להם שום מסלול משכנתא מיוחד מעבר להלוואה זו.

בשורה התחתונה משמעות הדבר היא שצריך לכתת רגליים ולהתחיל ללמוד את כל המשכנתאות בבנקים השונים. בפורטל משכנתא גורו תוכלו למצוא בהליך קצר ובחיפוש מוקד את ההצעות והמסלולים הטובים ביותר לכם, בהתאם לגובה ההשתכרות שלכם ויכול ההחזר שלכם, ופרמטרים נוספים.

השימוש בפורטל הוא ללא התחייבות ויחסוך לכם זמן חיפוש יקר ואף כסף רב, מאחר וההצעות שתקבלו הן הטובות ביותר שישנן.

לקבלת מידע נוסף והצעות אטרקטיביות של משכנתאות למורים, ובכלל, מלאו את פרטיכם בטופס המקוון שבאתר.