מחשבון משכנתא לעומת שכירות

אתר זה הינו אתר מאובטח ופרטיכם ישמשו אך ורק למטרת קבלת שירותי ייעוץ מהאתר

כבר עשרות שנים שהוויכוח סביב משכנתא או דירה קיים בקרב עם ישראל. בעוד שזוגות צעירים ורבים בוחרים לגור בשכירות, מזדעקים על כך הוריהם ודוחפים אותם לעבר ההחלטה לקנות דירה. הטיעון הנצחי של אלה התומכים בקניית דירה, הוא כי כסף שמשולם על שכירות הולך לפח ונזרק ללא תכלית. אך בשנים האחרונות מחירי הדירות עולים ועולים ועולים אז, האם משתלם לקנות דירה בכל מחיר? מה אתם הייתם מחליטים?

משכנתא או שכירות?

אז מה כדאי יותר, לקנות או לשכור דירה? אם להצביע קודם כל על הברור, הרי שהיתרון הגדול שבקניית דירה הוא שאחרי שתסיימו לשלם את המשכנתא, תהיה לכם דירה בבעלותכם, לא תצטרכו לשלם יותר שכירות ויהיה לכם גם משהו להוריש לילדים. בעוד שכספי השכירות אכן נזרקים לפח ולא יובילו לבעלותכם על נכס או זכויות כלשהן. יחד עם זאת, מחירי הדירות עלו בעשרות אחוזים בשנים האחרונות וזוגות רבים חוששים לכבול את עצמם למשכנתא ארוכת שנים.

הסטטיסטיקה מדברת

הסטטיסטיקה מספרת לנו כי רוב ברור של משקי הבית בוחרים לקבל משכנתא ולפעול לשם השגת נכס בבעלותם. לא רק זאת, למרות העלייה במחירי הדירות, עדיין בכל שנה יש עלייה במספר האחוזים של הבוחרים במשכנתא על פני שכירות.

אם אתם נמצאים בדיוק בנקודת ההתלבטות, כדאי שתבדקו את העלויות. אם אתם משלמים דמי שכירות של 4,000 שקל, לצורך העניין, עדיף יהיה לשלם משכנתא בהחזר חודשי דומה. כך אתם יודעים שתוכלו לעמוד בהחזרים וגם שבסוף תהיה לכם דירה משלכם. כמובן שחישוב המשכנתא צריך להיעשות בידי מומחה שידע לכלול בחישוביו את כל ההוצאות הכרוכות בקניית בית ובעיקר לבצע את חישובי הריבית על המשכנתא.

אנו בפורטל משכנתא גורו מזמינים אתכם לקבל ייעוץ ראשוני ללא עלות וללא התחייבות. כל שעליכם לעשות הוא להשאיר פרטים באתר. תוך זמן קצר הצוות שלנו ייצרו אתכם קשר ויסייעו לכם לקבל החלטות לגבי ההמשך. כך תקבלו ייעוץ מהיר ומקצועי, ללא מאמץ ובלי להתרוצץ בחיפושים אחר מומחים בנושא.