מחיר דירה למשתכן

פרויקט מחיר למשתכן מאפשר לזכאים לרכוש דירה במחיר אטרקטיבי ומופחת בהשוואה למחירי השוק. במקרים מסוימים ההטבה המשתלמת עשויה להגיע לסכום של כ-200,000 ₪, זוהי הטבה משמעותית עבור חסרי דירה ושאר הזכאים. כדי להשתתף בהגרלות וליהנות ממחיר אטרקטיבי לדירה חדשה מקבלן יש להוציא אישור זכאות, ניתן לעשות זאת באתר המקוון או דרך אחד מחברות ההרשמה.

זוג צעיר זכה במחיר למשתכן ונמצא בייעוץ משכנתא

לאחר קבלת תעודת זכאות למחיר למשתכן ניתן לגלוש לאתר הייעודי כדי להשתתף בהגרלות הפתוחות. לאחר הליך רישום קצר נכנסים לדף ההגרלות וניתן לקרוא מידע עדכני על כל פרויקט, לרבות מחירי דירות מחיר למשתכן לזכאים.

מחיר דירה למשתכן

המחיר של דירה בפרויקט מחיר למשתכן משתנה למיקום הפרויקט ומאפייני הדירה. מחירי דירות מחיר למשתכן מגלמים הטבה של כ-200,000 ₪, בהשוואה למחירי הדירות בשוק החופשי. עם זאת, חשוב לבחון את ההטבה לאחר הפחתת דמי שכירות ויש לזכור כי במידה וזוכים בהגרלה מסוימת יש להתפשר על איכות הבנייה, מפרט טכני ואפשרות לבחור את הנכס ומיקום הדירה בבניין.

בפרויקט מחיר למשתכן מחירים מושפעים מגורמים שונים כגון יישוב, גודל הנכס (שטח הדירה), מרפסת, חניה ומפרט טכני. משרד השיכון קבע את המפרט הטכני, כך לדוגמה דירה בעלת 3 חדרים אינה יכולה להיות קטנה משטח של 75 מ"ר ושטחה יהיה עד 90 מ"ר, דירות 4 חדשים חייבות להיות בשטח של עד 90 מ"ר, ודירות 5 חדשים חייבות להיות בשטח של עד 125 מ"ר.

כדאי לדעת כי עלות דירה בשטח של 100 מ"ר בפרויקט מחיר למשתכן ביישוב חריש היא כ-802,000 ₪, עלות זו כוללת גם חניה פרטית, מחסן, מרפסת בגודל 12 מ"ר. כאשר נכנסים לאתר ההגרלות של מחיר למשתכן ניתן לראות מהו המחיר למטר בנוי כולל מע"מ, במידה ומשתתפים בפרויקט מחיר למשתכן באילת המחיר אינו כולל מע"מ.

לקריאה נוספת:

מענקים בגובה 40,000-60,000 ₪

מחיר דירה למשתכן מחושב לפי מטר בנוי, המפרט הטכני ידוע מראש וכולל חדר רחצה ושירותים, ריצוף, עבודות צבע, חלונות, דלתות, חשמל, הכנה למזגן מיני מרכזי, מטבח, כלים סניטריים ועוד. כאשר נרשמים להגרלה מסוימת כדאי לבדוק האם ישנה הטבה מאחר והמדינה מעודדות את חסרי הדירות לרכוש נכסים בפריפריה, ישנם יישובים בהם ניתן לקבל הטבה בגובה 40,000 ₪ ויישובים בהם ההטבה גדולה יותר ומגיעה לסכום של 60,000 ₪.

בכל פרויקט מחיר דירה למשתכן נקבע לאחר מכרז בו משתתפים קבלנים על מנת להשתתף בתכנית הדגל של שר האוצר ומשרד השיכון. המדינה מעניקה הנחות משמעותיות על הקרקע על מנת להוזיל את עלויות הדירות בפרויקט, כאמור שווי ההטבה מגיע לסכום של כ-200,000 ₪. הקרקעות והמגרשים לבנייה משווקים לקבלנים המציעים את המחיר הנמוך ביותר למ"ר בנוי של דירה, בהתאם למפרט הטכני שנקבע מראש.

למידע נוסף בנושא פרויקט מחיר למשתכן מחירים, הטבות, הגרלות וזכאות, השאר פרטיך באתר של משכנתא גורו ואחד היועצים יחזור אליך בהקדם. לאחר זכייתך נשמח לסייע לך לקבל משכנתא נוחה בהתאמה אישית, השירות באתר ללא עלות או התחייבות מצדך.