מחיר למשתכן – קריטריונים, תנאים, מידע ופרויקטים

תוכנית דיור למשתכן מאפשרי לחסרי דירה לרכוש דירה ראשונה למגורים בתנאים מועדפים ובמחירים נמוכים ממחירי השוק. כדי להשתתף בתוכנית יש להוציא אישור זכאות, את האישור ניתן להוציא באופן מקוון באתר האינטרנט שהוקם לתוכנית על ידי משרד הבינוי והשיכון או בסניף של אחת מחברות ההרשמה לתוכנית – עמידר, אלונים או מילגם.

משכנתא במסגרת מחיר למשתכן

דיור למשתכן תנאים

השתתפות בהגרלות תוכנית מחיר למשתכן אפשרית רק לבעלי אישור זכאות, כלומר חסרי דיור. משרד הבינוי והשיכון קבע מיהם חסרי דיור- יחידים מעל גיל 35 וזוגות בכל גיל, ביניהם גם ידועים בציבור. על חסרי הדיור לעמוד בתנאים נוספים כגון מי שלא היו לו ואין לו ב-6 השנים האחרונות דירה או זכויות מעל שליש בדירה, או זכויות בקרקע לבנייה. בנוסף, כדאי לדעת כי ניתנת עדיפות לבני המקום בהגרלה, החל ממאי 2017 גם משפרי דיור יכולים להשתתף בתוכנית.

מעבר לתנאים אלה אין משתתפי התוכנית צריכים לעמוד בתנאים נוספים כמו רמת הכנסה, שירות צבאי, ילדים, מספר שנות נישואין ועוד.

דיור למשתכן הרשמה

לאחר הגשת המסמכים לקבלת אישור זכאות מקבלים את האישור תוך כ-10 ימי עבודה, את האישור מקבלים בדואר אלקטרוני, בנוסף מקבלים הודעת טקסט במובייל. לאחר קבלת האישור ניתן להשתתף בהגרלות הפתוחות, יש להתעדכן באתר ההרשמה להגרלות , אפשר להירשם למספר פרויקטים במקביל, ללא הגבלת רישום אלא אם יש הגרלה גדולה עם מגבלת רישום לשלושה יישובים בלבד.

באתר ההרשמה להגרלות ניתן לראות מפה עם כל הפרויקטים המתוכננים וכן רשימה של ההגרלות הפתוחות ומועד סיום הרישום עבורן. מי שמעוניין לגור במרכז הארץ יכול לחפש פרויקט דיור למשתכן מודיעין ופרויקטים רלוונטיים נוספים, מומלץ לקרוא מידע אודות הפרויקטים השונים כדי לקבל החלטה היכן כדאי להירשם.

דיור למשתכן הגרלות

לאחר סגירת ההרשמה נערכת ההגרלה במשרד הבינוי והשיכון, תוצאות ההגרלה מתפרסמות באופן אנונימי באתר, המשתתפים מקבלים גם דואר אלקטרוני עם תוצאות ההגרלה, אפשר לקבל את התוצאות גם במסרון לנייד. במידה וזכיתם כדאי לבדוק אפשרויות מימון לרכישת הדירה, מומלץ לפנות ליועץ משכנתאות מנוסה כדי לשפר את הסיכוי לקבל זכאות למשכנתא מהבנק וכדי לשפר תנאים ולחסוך הרבה כסף.

לאחר סיום ההגרלה יזמין הקבלן את הזוכים לפי סדר זכייתם כדי לבחור דירה בפרויקט, למעשה נהוג להכין כנס זוכים בו הקבלן נפגש לראשונה עם הזוכים בהגרלה, מציג את הפרויקט, ולאחר מכן מוזמנים הזוכים לפי הסדר ולרשות כל אחד מהם כ-45 דקות לבחור דירה, הזכייה לא ניתנת להעברה. עם זאת, חשוב לציין כי אפשר לוותר על הזכייה בכל עת, לאחר קבלת אישור אפשר להשתתף מחדש בהגרלות.

זוכה המעוניין לרכוש דירה בפרויקט חייב לבחור דירה אחת מתוך ההיצע הקים בפרויקט, לאחר בחירת הנכס עליו לחתום על חוזה רכישה. בחוזה כתוב במפורש שלא ניתן למכור את הנכס במשך 5 שנים ממועד קבלת טופס 4, אבל אפשר להשכיר את הדירה.

למידע נוסף על פרויקטים של דיור למשתכן טלפון: 5442*.

דיור למשתכן פרויקטים

בתוכנית דיור למשתכן ישנם פרויקטים בכל הארץ, עד היום נערכו מספר הגרלות בהן אלפי חסרי דיור זכו, ובפתח יש הגרלות נוספות. בהגרלה הגדולה המתקיימת בחודש דצמבר 2017 יש פרויקטים בצפון, במרכז ובדרום, בין השאר בירושלים, באר יעקב, נתניה, נהריה, מעלות תרשיחא, קרית ביאליק, עכו, נצרת, אילת, אשקלון, שדרות וביישובים נוספים.

בפרויקט ההגרלות הגדול ניתן לבחור שלושה יישובים בלבד, הגרלות נערכות בזמנים שונים, לכן יש לשקול היטב את ההגרלות בהן מעוניינים להשתתף כדי לא להפסיד סיכוי לזכות בפרויקט בעיר המועדפת עליכם מבחינת מגורים.

למידע נוסף בנושא תוכנית מחיר למשתכן השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם. נשמח לסייע לכם גם לאחר זכייתכם בהגרלה כדי לקבל משכנתא בתנאים נוחים ובתנאים מועדפים, בהתאמה ליכולת ההחזר החודשי שלכם ולמאפיינים הייחודיים שלכם, הייעוץ הראשוני הינו ללא עלות או התחייבות מצדכם. צוות היועצים של משכנתא גורו מתמחה במשכנתאות ומסייע מדי שנה למאות לווים לקבל משכנתא אטרקטיבית ולחסוך הרבה מאד כסף.