החלוקה לסדרות בתכנית מחיר למשתכן

תכנית הדגל של שר האוצר כחלון – מחיר למשתכן, מיועדת לכלל חסרי הדירה בארץ. מטרת התכנית היא לאפשר לזכאים לרכוש דירה חדשה מקבלן במחיר נמוך משמעותית ממחירי השוק החופשי, לרוב שווי ההטבה מגיע ל-200,000 ₪. כדאי לדעת כי כיום תכנית מחיר למשתכן ב-3 סדרות- סדרה א', ב' ו-ג'.

זוג מקבל מפתח לדירה במסגרת סדרה א' במחיר למשתכן

בהתאם לסדרה ותנאי הזכאות, ניתן להשתתף בהגרלות הפתוחות. למעשה, החלוקה לסדרות בתכנית מחיר למשתכן היא לפי תאריך הרישום לבקשת אישור זכאות. מי שביקש אישור זכאות למחיר למשתכן עד לתאריך 30.8.2016 נכלל בסדרה א', בסדרה ב' כללים כל הנרשמים לאישור זכאות בין התאריכים 1.9.2016 ועד 24.9.2017, ובסדרה ג' נכללים כל הנרשמים לאחר ה-25 בספטמבר 2017.

סדרה א' מחיר למשתכן

בסדרה זו נכללים כל הזכאים שביקשו וקיבלו תעודת זכאות בתחילת דרכה של תכנית מחיר למשתכן. הסדרה כוללת כל ישראלי שביקש תעודת זכאות עד יום ג', בתאריך 30 באוגוסט 2016 נכלל בסדרה א', לרבות מי שביקש תור לאחד מסניפי חברות ההרשמה עד יום 30.8.2016 בשעה 20:00, כל עוד הוא נמצא לאחר הבדיקה כזכאי.

סדרה ב' מחיר למשתכן

סדרה ב' כוללת את הנרשמים לאישור תעודת זכאות למחיר למשתכן משלב מועד סיום ההרשמה לסדרה א', כלומר החל מתאריך 1.9.2016 ועד למועד 24.9.2017. חשוב לציין כי בסדרה ב' נכללים גם הזכאים שהצטרפו לתכנית לפני ה-1 בספטמבר 2016 אך לא השתתפו בהגרלות בשנת 2016, לכן הם הועברו לסדרה ב'.

סדרה ג' מחיר למשתכן

בסדרה ג' בפרויקט מחיר למשתכן  נכללים כל הזכאים שהוציאו אישור זכאות לאחר תאריך 24.9.2017, כדאי לדעת כי בעלי אישור זכאות מסדרה ג' יכולים להירשם להגרלות בודדות שנפתחות מדי פעם לפרויקטים המיועדים לכל זכאי הסדרות השונות ולכלל הזכאים של תכנית מחיר למשתכן.

איך יודעים לאיזה סדרה שייכים?

כאמור, החלוקה לסדרות בתכנית מחיר למשתכן היא שרירותית ומבוססת על תאריכי ההרשמה לקבלת אישור זכאות המאפשר להשתתף בהגרלות. כדי לדעת לאיזה סדרה אתם שייכים באפשרותכם לבדוק את אישור הזכאות שנשלח אליכם, מאחר והאישור כולל גם מידע לגבי הסדרה. כמו כן, ניתן לבדוק לאיזה סדרה שייכים במסך הפרטים האישיים שמופיע באתר ההרשמות להגרלות מחיר למשתכן.

כדאי לדעת כי זכאים מסדרה א' ו-ב' יכולים להשתתף גם בהגרלות החדשות. באתר ההגרלות מצוין בפירוש לאיזה סדרה או סדרות משויך כל פרויקט בתכנית. חשוב לזכור כי החלוקה לסדרות היא החלטה של מטה הדיור, לאחר שמניין מוציאי תעודת הזכאות לסדרה א' הגיע ל-60,000 משקי בית וכתוצאה מכך נסגרה ההרשמה במועד מוקדם מהמתוכנן.

לפרטים נוספים אודות החלוקה לסדרות בתכנית מחיר למשתכן הנכם מוזמנים להשאיר פרטים באתר. המומחים של משכנתא גורו יחזרו אליכם בהקדם, ונשמח גם לסייע לכם לקחת משכנתא מותאמת אישית בתנאים אטרקטיביים לזוכים בהגרלות מחיר למשתכן.

דברים נוספים שיוכלו לעניין אתכם:

מחיר למשתכן משכנתא

ייעוץ משכנתא