איך מוציאים תעודת זכאות למחיר למשתכן

בחודש יוני 2016 השיק משרד הבינוי והשיכון מערכת מקוונת חדשה שנועדה להקל על השתתפות בתוכנית מחיר למשתכן, באתר האינטרנט החדש ניתן להוציא תעודת זכאות לדיור למשתכן. באמצעות המערכת החדשה באתר האינטרנט של משרד הבינוי והשיכון אין צורך יותר להגיע לסניפים, לשלוח טפסים ופקסים, ובהליך מהיר אפשר להוציא תעודת זכאות באינטרנט, לאחר הקלדת תעודת זהות.

חתימה על בית במסגרת תכנית מחיר למשתכן

מהי תוכנית מחיר למשתכן?

מדינת ישראל מעוניינת לסייע לחסרי דירה לרכוש דירה חדשה מקבלן בהנחה משמעותית ואטרקטיבית, בכל האזורים בארץ. למעשה, הממשלה שינתה כיוון בדרכיה, במקום למכור ליזמים ולקבלנים קרקעות לבנייה במחיר גבוה ככל האפשר, היא משווקת קרקעות לבנייה באמצעות מכרז, והקבלן הזוכה הוא זה שמציע את מחיר הדירות המוגמרות הנמוכות ביותר, בהתאם למפרט טכני שנקבע על ידי משרד הבינוי והשיכון.

בגלל ההנחה המשמעותית במחיר הקרקע לבנייה, הקבלן מחויב למכור דירות במחיר נמוך משמעותית מהמחירים בשוק, לרוב בהנחה של 200-300 אלף ₪, כאשר מי שקונה דירה ביישובים מסוימים בפריפריה יכול לקבל מהמדינה מענק נוסף בסכומים שבין 40-60 אלף ₪.

אישור זכאות מחיר למשתכן – מה הקריטריונים

חשוב לבדוק זכאות למחיר למשתכן באתר המקוון לפני מילוי הטופס להשתתפות בהגרלה בתוכנית. כדאי לדעת כי הקריטריונים לקבלת תעודת זכאות למחיר למשתכן הם מי שלא היה בבעלותם דירה או חלק מדירה ב-6 השנים האחרונות, ומי שלא שכרו דירה בדמי מפתח ב-6 השנים האחרונות. בנוסף, התוכנית מיועדת למי שאינם בעלי זכויות בנחלה במשק חקלאי או ביישוב קהילתי, ולחסרי זכויות בדירה בשלבי בנייה.

בנוסף, התוכנית מיועדת לזוגות נשואים או ידועים בציבור, ליחידים מעל גיל 35 (רווקים, גרושים, אלמנים), להורים עצמאים (חד הוריים) עם ילד אחד לפחות, כל עוד הילד רווק וטרם הגיע לגיל 21, והוא מתגורר עם ההורה דרך קבע ונמצא בחזקתו, גם אם היו להורה היחידני עד 50% זכויות בדירה שנמכרה בעקבות גירושין או במהלך הנישואין.

התוכנית מיועדת גם לנכים יחידים מגיל 21 ומעלה, בכפוף לקריטריונים של זכאות מחיר למשתכן.

לקריאה מורחבת בנושא הקריטריונים, תנאים, מידע ופרוייקטים- לחצו כאן.

הנגשת המידע ושירות מקוון יעיל ומהיר לציבור

כדי להשתתף בהגרלות של תוכנית מחיר למשתכן יש להנפיק אישור זכאות מחיר למשתכן. משרד הבינוי והשיכון הנגיש את המידע לטובת משתתפי התוכנית, כיום ניתן להוציא תעודת זכאות באופן מקוון באינטרנט או באמצעות אחת משלוש חברות שנבחרו על ידי משרד הבינוי והשיכון לביצוע הליך זה, החברות הן:

  • חברת אלונים– להוצאת תעודת זכאות מקוונת באמצעות חברת אלונים לחצו כאן!
  • חברת מילגם– להוצאת תעודת זכאות מקוונת באמצעות חברת מילגם לחצו כאן!
  • חברת עמידר– להוצאת תעודת זכאות מקוונת באמצעות חברת עמידר לחצו כאן!

בדיקת זכאות מחיר למשתכן והוצאת תעודת זכאות מחיר למשתכן כרוכה בתשלום אגרה בגובה 187.20 ש"ח, גביית התשלום באינטרנט מתבצעת בסיום התהליך המקוון.

חשוב לדעת כי זכאות לדירה במחיר למשתכן מאפשרת לכם להשתתף בהגרלות, במידה ונרשמתם באופן מקוון לקבל את תעודת הזכאות תקבלו אותה במייל תוך 10 ימי עסקים.

למידע נוסף ולשאלות בנושא זכאות מחיר למשתכן השאירו פרטים באתר, צוות היועצים של משכנתא גורו יחזור אליכם בהקדם, נשמח לסייע לכם לקבל משכנתא אטרקטיבית לפרויקטים של מחיר למשתכן. השירות באתר הינו ללא עלות וללא התחייבות מצידכם.