משכנתא לחד הוריות

חוק הסיוע למשפחות שבראשן הורה עצמאי (חד הוריות) נחקק בשנת 1992 וקובע ומגדיר מיהו הורה עצמאי (יחיד) ומהן הזכויות וההטבות שניתן לקבל מגורמי הממשל השונים. החוק קובע את אחת ההטבות המשמעויות ביותר למשפחות חד הוריות- סיוע ברכישת דירה להורים עצמאיים.

אשה מתייעצת לגבי משכנתא

אתגרים וקשיים העומדים בפני משפחות חד הוריות

בשנים האחרונות חל גידול משמעותי במספר המשפחות החד הוריות, מדינת ישראל מכירה באתגרים ובקשיים של קבוצה זו, לכן היא מנסה לסייע להורים יחידים באמצעות שורת הטבות, ביניהן משכנתא לחד הוריות בתנאי זכאות.

את הסיוע לרכישת דירה להורים יחידים ניתן לקבל לאחר הוצאת תעודת זכאות במשרד הבינוי והשיכון. ראוי לציין כי הסיוע נועד גם כדי לעודד התיישבות באזורי עדיפות לאומית. גובה המשכנתא להורים יחידים מחושב על פי שיטת הניקוד, ככל שההורה היחיד מקבל ניקוד גבוה יותר כך הוא זכאי למשכנתא בסכום גבוה יותר.

שיטת הניקוד של משרד הבינוי והשיכון מתחשבת בפרמטרים כמו מספר השנים בהן מבקש הסיוע הוא הורה יחיד, מספר הילדים, מספר אחים ואחיות. קיימת תוספת ניקוד לנכים ולעיוורים ולמשפחות הנשענות על קצבת קיום מהביטוח הלאומי.

האם כדאי לחד הוריות לקחת משכנתא בתנאי זכאות?

הטבות לאם חד הורית ברכישת דירה – יש דבר כזה? חשוב לדעת כי משכנתא לחד הוריות בתנאי הזכאות של משרד הבינוי והשיכון מאפשרת להורים יחידים לקבל משכנתא בתנאים מועדפים. עם זאת, לא תמיד כדאי לקחת משכנתא בתנאי זכאות מאחר והבנקים מציעים לעתים הלוואות לרכישת דירה בתנאים טובים יותר. לכן, אין למהר ולקחת משכנתא לחד הוריות בתנאי זכאות ויש לערוך סקר שוק מקיף בין כל הבנקים על מנת לקבל החלטה כלכלית נכונה וראויה.

צוות יועצי המשכנתא של אתר משכנתא גורו מסייע לכם לקבל משכנתא לחד הוריות בתנאים נוחים ומשתלמים. אנו מנצלים את הידע והניסיון הרב שרכשנו לאורך השנים כדי להתאים עבורכם משכנתא בתנאים מועדפים, בהתאמה למאפיינים האישיים שלכם וליכולת ההחזר.

השאירו פרטים באתר ונשמח לחזור אליכם בהקדם, ואנו נסייע לכם, ללא התחייבות או עלות מצדכם, לקבל החלטה נכונה ומשכנתא נוחה ומותאמת אישית למאפיינים שלכם.