איך בוחרים יועץ משכנתאות

בכתבות שאנו מפרסמים מעת לעת באתר שלנו, לא פעם אנו קוראים לכם לפנות לייעוץ מקצועי בנושאי משכנתא. אמנם זה כרוך בתשלום מסוים והוצאה בנוסף על רכישת הדירה, אך מצד שני, פנייה כזאת יכולה לחסוך לכם כסף הרבה יותר גדול בעתיד.

יועץ משכנתאות מומלץ מדריך את לקוחותיו

יחד עם זאת, צריך לדעת, כי בשנים האחרונות השוק מוצף ביועצי משכנתאות וביניהם ישנם גם כאלה שאינם מקצועיים ולא יביאו לכם שום תועלת או חיסכון בכסף. במידה ואתם מתלבטים האם לקחת יועץ משכנתאות, תדעו שבעניין הזה, בדיוק כמו בבחירת הבנק המתאים, יש לעשות סקר שוק יסודי.

איך בוחרים יועץ משכנתאות?

הדבר הראשון שעליכם לבדוק הוא האם יועץ המשכנתאות הפוטנציאלי שלכם יכול באמת להביא לכם הצעות טובות יותר מאשר ההצעות שאתם יכולים לקבל לבד. לצורך כך, עוד לפני שאתם נפגשים עם היועץ, עליכם לעשות סקר שוק עצמאי בבנקים ולבדוק מהם המסלולים השונים המוצעים לכם, באיזו ריבית הם מוצעים ומהו התמהיל המומלץ בשבילכם. השלב הבא מבחינתכם יהיה פנייה ליועץ עם תמהילי המשכנתא והריביות המוצעות כדי לבחון האם היועץ יכול להוריד את המחירים עוד יותר.

איך לבחור יועץ משכנתא עם ניסיון?

דבר נוסף שחשוב לבדוק לגבי יועץ המשכנתאות שלכם, הוא מידת הניסיון שלו בשוק. אל תתביישו לשאול כמה שנים הוא נמצא בעבודה שלו ומה הוא יכול לספר על ניסיון העבודה שלו – זה יעזור לכם לעשות החלטה טוב יותר בבחירת היועץ המתאים בשבילכם. ככל שיש ליועץ ניסיון וקשרים טובים יותר עם הבנקים השונים, כך מגוון ההצעות שהוא יכול להביא לכם הוא רחב יותר. הניסיון של היועץ גם יכול לעזור לו להבין את הצרכים הייחודיים שלכם ולהדגיש דברים שאפילו לא חשבתם עליהם בעניין המשכנתא.

אם אתם פונים לחברת ייעוץ משכנתאות, אל תהססו לבקש להחליף יועץ ביועץ אחר במידה ואתם חשים שאין ביניכם כימיה – זה ימנע בעיות גדולות יותר בהמשך.

אתר משכנתא גורו למשכנתאות עובד עם החברות הגדולות ביותר במשק וישמח לסייע ולענות על שאלותיך בנוגע למשכנתא. אם אתה עומד לרכוש דירה ומעוניין בייעוץ משכנתאות, השאר את הפרטים שלך באתר זה ואנו ניצור אתך קשר בהקדם האפשרי.