התנאים להלוואות גישור

אם אתם מעוניינים לשפר דיור ולקנות דירה מתאימה יותר לצרכים הנוכחיים שלכם, סביר להניח שתרצו למכור את הדירה הקיימת לצורך מימון הדירה החדשה. במצב כזה, נוצר פתח לבעיות מבחינת לוחות זמנים – יכול להיות מצב שכבר מצאתם את דירת חלומותיכם במיקום נפלא ומחיר נהדר אבל אין לכם עדיין קונה לדירה הנוכחית. מה עושים במצב כזה?

התנאים להלוואות גישור

לרוב, האינסטינקט הראשוני שלנו יהיה להילחץ ולהתחיל לעסוק במכירת הדירה הישנה עשרים וארבע שעות ביממה. זאת במטרה להספיק ולמכור את הדירה הישנה לפני ש"יחטפו" את הדירה החדשה שמצאנו. מצב כזה הוא איננו אידאלי – לא מבחינת הבריאות הגופנית והנפשית שלנו, ולא בבחינה פיננסית. זאת מכיוון שהקונים הפוטנציאליים ישימו לב שאנו לחוצים למכור, ולכן הם יכולים להכתיב לנו את התנאים שלהם. בדיוק למצבים כאלה נועדה הלוואת גישור.

מהם התנאים להלוואות גישור?

הלוואת גישור הינה הלוואה הניתנת על ידי הבנק לתקופה קצרה יחסית, משנה עד שלוש שנים, כאשר הביטחונות כנגד ההלוואה הם נכסים לא נזילים שקיימים ברשותנו. נכס לא נזיל כזה יכול להיות נדל"ן, כמו בדוגמא שהבאנו למעלה, אך גם תכנית חיסכון או קרן השתלמות שצריכה להפוך לזמינה עוד זמן קצר יחסית. כמובן שהבנק עושה בדיקות קפדניות ומבקש אישורים רבים לצורך הוכחה שהביטחונות אכן קיימים ויהפכו לנזילים, אך לאחר שהדבר הוכח והסיכון מבחינת הבנק יורד, ניתן לקבל את ההלוואה בתנאים טובים יחסית.

כיצד משלמים ריבית הלוואת גישור?

בדומה למסלולי המשכנתאות שקיימים בבנקים, גם במסגרת הלוואת גישור קיימים מסלולים שונים שניתן לבחור בהתאם להעדפות האישיות של כל לווה ולווה. לדוגמא, במידה שבוחרים במסלול פריים, ריבית הלוואת גישור תהיה צמודה להחלטות החודשיות של בנק ישראל בנוגע לריבית במשק – במידה והריבית עולה, כך גם יעלו התשלומים החודשיים. אם בנק ישראל מוריד את הריבית, אז גם תשלמו פחות עבור ההלוואה. בנוסף קיימים גם מסלולים עם ריבית הצמודה למדד או ריבית הצמודה למטבע חוץ.

כיצד מחזירים את הלוואת הגישור?

קיימות שתי אפשרויות של החזר ההלוואה. האחת היא החזר חד פעמי של ריבית וקרן בסוף תקופת ההלוואה והשנייה היא החזר ריבית חודשי, כאשר רק הקרן מוחזרת בתשלום אחד בסוף התקופה. לשתי האופציות יש יתרונות וחסרונות והבחירה באחת מהן היא אינדיבידואלית. כמובן שקיימת אפשרות גם להחזיר את ההלוואה לפני תום התקופה במידה והכסף שלכם הפך לנזיל מוקדם יותר ממה שחשבתם.

יש לציין גם, כי לפני נטילת הלוואת הגישור ובחירת המסלול שבו אתה מעוניין, מומלץ לעשות שימוש במחשבון הלוואת גישור. בדומה למחשבון משכנתא, הוא יעזור לך לתכנן טוב יותר את החזר ההלוואה בהתאם ליכולת הכלכלית שלך.

במידה ואתה רוצה לדעת עוד על הלוואות גישור, אנו באתר משכנתא גורו למשכנתאות נשמח לסייע לך ולענות על שאלותיך. פנה אלינו כבר היום על ידי השארת פרטים בעמוד זה ואנו ניצור אתך קשר בהקדם האפשרי.