המדריך לקבלת משכנתא ממשרד הבינוי והשיכון

אם עדיין אין לכם דירה ואתם מתכוונים לרכוש דירה בקרוב, אתם בוודאי כבר מוכנים נפשית להוציא מכיסכם או להלוות סכום בלתי מבוטל של כסף. עם זאת, רגע לפני שאתם הולכים לחתום על משכנתא בבנק, כדאי שתדעו כי ייתכן ואתם עומדים בקריטריונים לקבלת זכאות משרד הבינוי והשיכון.

קופסאת מתנה שמורכבת מכסף

המדריך לקבלת משכנתא ממשרד הבינוי והשיכון

המדינה מעוניינת לסבסד רכישת דירות לציבור של אנשים חסרי דירות לפי קריטריונים מסוימים הנקבעים על ידה, כאשר הסבסוד הזה מתבצע על ידי נתינת הלוואה לרכישת דיור עד לגובה של 161 אלף ₪. כמובן שזהו סכום שאינו מספיק לרכישת דירה בישראל, אבל ניתן לקבל אותו בתנאים אטרקטיביים למדי – 3% ריבית צמוד למדד המחירים וללא עמלות בעת פירעון מוקדם.

מהם הקריטריונים לקבלת זכאות משרד הבינוי והשיכון?

על הקריטריונים עצמם ניתן לקרוא בפירוט באתר משרד השיכון או לברר אצל אנשי מקצוע העוסקים במשכנתאות. אנו נציין, כי רובם מתייחסים למספר שנות הנישואים, מספר הילדים, מספר האחים או האחיות, שירות לאומי, אזרחי וצבאי ועוד. בנוסף גם מפורסמים קריטריונים לקבלת זכאות על ידי נכים וזכאות ללווים המתכוונים לרכוש דירות בנגב או באזורי עדיפות לאומית.

במידה ואתה מעוניין לרכוש דירה בקרוב, אנו באתר משכנתא גורו נשמח לעזור לך לבדוק האם גם אתה יכול זכאי לקבל הלוואה מסובסדת ממשרד הבינוי והשיכון. השאר את הפרטים שלך בעמוד זה ואנו נחזור אליך במהרה עם כל הפרטים.