מחיר למשתכן השכרה

לאחר קבלת אישור זכאות להשתתף בהגרלות של תוכנית מחיר למשתכן ניתן להירשם להגרלות הפתוחות, בסיום ההגרלה יודעים מהן התוצאות תוך כ-10 ימי עסקים. ניתן להתעדכן בתוצאות ההגרלה באתר של משרד הבינוי והשיכון, המשתתפים בהגרלה מקבלים גם דואר אלקטרוני. לעתים עשויים לגלות כי זוכים בהגרלה אך הפרויקט ממוקם בעיר אחרת ולא מעוניינים לעבור לנכס החדש כשזה יוקם, לכן כדאי לדעת כי לא ניתן למכור את הדירה במשך 5 שנים אך מותר להשכיר אותה.

מפתחות להשכרה בית במחיר למשתכן

השכרת דירה בה זכיתם בתוכנית מחיר למשתכן

יש בישראל חסרי דירה רבים, בכל הגרלה בתוכנית מחיר למשתכן משתתפים אלפי זוגות צעירים, הורים עצמאיים (חד הוריים), רווקים מעל גיל 35 וזכאים נוספים. ביניהם יש המשתתפים בהגרלה כדי לרכוש דירה במחיר נמוך ממחירי השוק, את הדירה הם מעוניינים לקנות בגלל המחיר האטרקטיבי ולא כדי לגור בה. אמנם, בחוזה של תוכנית מחיר למשתכן נאמר במפורש כי לא ניתן למכור את הדירה במשך 5 שנים לאחר קבלת טופס 4, עם זאת אין מניעה להשכיר את הנכס.

לכן, זכאי תוכנית מחיר למשתכן משתתפים בהגרלות ולמעשה הם יכולים לרכוש דירה במחיר למשתכן במיקום אטרקטיבי, להשכיר את הדירה כשזו תהיה מוכנה, ולשלם בדמי השכירות את המשכנתא, בדיוק כפי שמשקיעים רבים פועלים בשוק.

חשוב לזכור כי בתוכניות רבות יש העדפה לבני המקום וישנם קריטריונים נוספים שכדאי להכיר מראש כדי לשפר את הסיכוי לזכות בדירה. חשוב לעיין ברשימת ההגרלות הפתוחות, לקרוא מפרט טכני, לבדוק את המיקום ומאפייני הפרויקט, ורק אז לקבל החלטה באיזה הגרלה להשתתף. במידה ומעוניינים לקנות דירה לצרכי השכרתה, כדאי לבדוק האם יש ביקוש לדירות מצד שוכרים ומהם המחירים באזור, כך תוכלו לקבל החלטה נכונה איפה לקנות דירה בתוכנית ולתכנן היטב גם את המשכנתא כך ששכר הדירה יכסה את ההחזר החודשי, בחלקו או במלואו.

למידע נוסף בנושא מחיר למשתכן השכרה השאירו פרטים ונחזור אליכם. המומחים של משכנתא גורו יסייעו לכם לקבל משכנתא נוחה בתנאים מועדפים, לאחר תכנון פיננסי ובניית תמהיל משכנתא.

הייעוץ הראשוני הינו ללא עלות וללא התחייבות.