משכנתא לדירה ראשונה לצעירים

רכישת דירה ראשונה והמשכנתא הראשונה הם נושאים ערים בשיח הציבורי ונפוצים מאוד במיוחד בתקופה בה הריבית על הלוואות נמוכה ביותר. אך אין להיכנס לתהליך חשוב, ארוך ואף יקר ללא ידע והכוונה מקצועיים והבנת כל האספקטים הרלוונטיים.

זוג חולם על הדירה והחיים החדשים שלהם

עבור רוב האנשים, ההוצאה הגדולה ביותר שמתבצעת במהלך החיים היא ללא ספק רכישת דירה ראשונה. הרצון לצאת מבית ההורים, לזכות בפרטיות, להפסיק לחיות על שכירויות ולהקים משפחה בנכס משלך. לא מעט מכשולים עומדים בדרך להשגת החלום הנכסף, כאשר מעל כולם מתנוסס גיוס הכסף הנדרש לרכישה.

קניית דירה ראשונה – מה ההטבות לזוגות צעירים?

לרובם המוחלט של המבקשים לקנות דירה ראשונה אין חסכונות במספרים הללו, בייחוד אם מדובר על זוגות צעירים בתחילת דרכם, אשר טובעים בהוצאות וההכנסות אינן גבוהות מספיק. כמובן שהפתרון הוא לקיחת משכנתא מהבנקים או החברות הפרטיות השונות.

צעד זה משמעותי ביותר, ולמעשה קושר את חיי הלווים עם הבנק לתקופה ארוכה של תשלומים גבוהים של כמה אלפי שקלים בחודש, שעשויה להימשך אפילו 20 שנים ויותר. זאת עוד לאחר שנדרשו להעמיד הון עצמי בגובה כשליש בד"כ משווי הנכס הנרכש.

טיפים לרכישת דירה ראשונה בצורה שקולה ונכונה

ברור לכל שנושא כה חשוב, אשר מעורבים בו סכומי כסף רבים מאוד, אינו יכול להיעשות בקלות דעת ויש לבחון את כל האספקטים שלו בכובד ראש ולהגיע להחלטה נבונה. מהו מסלול המשכנתא שמתאים לכל אחד? איזו ריבית נשלם והאם תהיה הצמדה כלשהי? מאיזה גוף פיננסי כדאי לבקש את ההלוואה? כיצד לדעת איזה סכום של דירה לחפש? מהו מס הרכישה על דירה ראשונה? ועוד שאלות חשובות אשר המדריך לקניית דירה שלפניכם ינסה לתת מענה מקצועי כולל הסברים והבהרות.

משכנתא לדירה ראשונה לצעירים – השד לא כל כך נורא

ראשית כל כדאי להבין כי שלטונות המדינה מעודדים זוגות צעירים ובכלל לרכוש דירות יחידות למגורים. ישנם לא מעט הטבות לזוגות צעירים ברכישת דירה ראשונה, בנק ישראל המפקח על הנושא משתדל להוריד את הריבית הממוצעת במשק על מנת שאנשים יוכלו לקחת משכנתא לדירה ראשונה בלי להיחנק ועם יכולת להמשיך לחיות חיים נורמאליים, לגדל את ילדיהם בצורה טובה, וכמובן לעמוד בהחזרי ההלוואה החודשיים. אם אדם מבקש לרכוש דירה נוספת, או עסק שזקוק לנכסים, זה כבר סיפור שונה והריבית גבוהה יותר.

רכישת דירה ראשונה – להכיר את המצב בו נמצאים

אך אנו נתמקד בסקטור הפרטיים אשר מבקשים להחזיק דירה אחת לשימוש עצמי. סביר להניח שאם אתם שוקלים רכישת דירה, מסגרת התקציב ידועה לכם, או שלפחות יש לכם כיוון כללי אליו אתם מכוונים. בדקו האם ישנן תוכניות חיסכון שעתידות להשתחרר בעתיד, כי מעתה צריך לסגל אופן מחשבה רחוק טווח. ההון העצמי העומד לרשותכם או זה שאתם יכולים לגייס בתקופה הקרובה, בין אם כתוצאה מהחתונה, עזרה מההורים וכל דבר אחר, הוא המדד לשווי הנכס שתכוונו אליו.

משכנתא לדירה ראשונה לזוג צעיר – בהתאם להכנסה הנוכחית והעתידית

אחת הטעויות הגדולות שאפשר לעשות בתחום הזה הוא להגיד לעצמכם "יהיה בסדר…כרגע המשכורת נמוכה אך היא תגדל בעתיד, ואפשר לקחת משכנתא גדולה". חשוב מאוד להכיר בעובדות, לדעת מהי מסגרת ההכנסות וההוצאות שלכם ולפי זה להתכוונן על קניית בית.

המחשבה שאולי כדאי לחיות בדוחק עשר שנים של תשלומי משכנתא מאוד גבוהים אך לסיים אותה מוקדם, היא פשוט לא נכונה. אך מה שכן חכם הוא קבלת יעוץ מקצועי והתאמת מסלול מדויק לאורח החיים שלכם, ולקיחת כל המשתנים הרלוונטיים בחשבון בתוך המשוואה.

בית חם לכל עזרה בתחום המשכנתא

לא מומלץ בעליל לעבור את ההרפתקה הזו לבד ללא ידע מקצועי, ולהתחייב למשהו שאין יודעים את סופו. לכן הדבר הכי חכם שאתם יכולים לעשות בנושא הזה הוא פשוט לפנות לפורטל המשכנתאות המצוין העונה לשם משכנתא גורו. פורטל זה הוקם לא רק לשם הענקת טיפים לרכישת דירה וכל מה שנכלל בכך, אלא הלכה למעשה לסייע למבקשי הלוואות לדיור במציאת מסלול המשכנתא האטרקטיבי ביותר עבורם, ושידוכם עם המוסד הפיננסי המתאים להם במדויק.

לעלות מדרגה ברמת הידע והרצינות

משכנתא גורו כולל יועצים פיננסיים מנוסים ומקצועיים, אשר מעניקים יעוץ ברמה הגבוהה ביותר בכל הנושאים של קניית דירה ראשונה והמשכנתא על כל המשתמע מכך. יחד עם הפורטל אתם יכולים לבדוק זכאותכם לקבלת המשכנתא הרצויה, למלא בקשה שעוברת לבנקים המובילים ולכל חברות המימון הפרטיות הגדולות, ולקבל את תנאי המשכנתא המתאימים לכם.

מלאו פרטים באתר וקבלו תוך זמן קצר הצעות משתלמות התואמות את הדרישות שלכם. תוכלו לבצע השוואות ולבחור את המקובלת עליכם ביותר.