כמה עולה ייעוץ משכנתא

משכנתא היא הלוואה ארוכת טווח לרכישת נכס מקרקעין, וברוב המקרים זוהי ההלוואה הגדולה ביותר שישראלים לוקחים במהלך חייהם. אם גם אתם מתכננים לקנות דירה למגורים או לצרכי השקעה, לבטח הנכם זקוקים למשכנתא.

מחשבים את מחזור המשכנתא

מאחר ורוב הישראלים אינם בקיאים בנושאים פיננסיים עליהם לקבל החלטה מורכבת כמו בחירת תמהיל משכנתא, תקופת ההחזר ועוד. לכן, רוכשי דירות רבים פונים לחברות המתמחות בשירותי ייעוץ משכנתא.

חשוב לציין כי כל הבנקים מציעים שירותי ייעוץ משכנתא בחינם. עם זאת, יש לזכור כי יועצי המשכנתא של הבנק משרתים את האינטרסים של הבנק בו הם עובדים, לכן בשנים האחרונות התפתחת ענף חדש לשירותי ייעוץ למשכנתא. בעזרת יועץ משכנתאות מקצועי ניתן לחסוך עשרות אלפי שקלים ולמעלה מכך, לכן לווים רבים פונים לחברות הייעוץ ומוכנים לשלם תמורת השירות אלפי שקלים.

מחיר ייעוץ משכנתא מה הוא כולל?

חברות ייעוץ למשכנתאות צומחות בשנים האחרונות כמו פטריות אחרי הגשם. החברות מציעות שירות הכולל אפיון הלקוח, ניתוח פיננסי, בניית תמהיל אופטימלי ללווה, ליווי עד פתיחת תיק המשכנתא בבנק. יש חברות המציעות שירותים נלווים כמו רישום הנכס בטאבו, מכרז מול הבנקים למשכנתאות וליווי צמוד של הלקוח עד קבלת המשכנתא.

ייעוץ משכנתא מחיר נוח והוגן דרכנו – מה החבילות המוצעות?

ראוי לציין כי חברות ייעוץ משכנתא מציעות לרוב שתי חבילות ייעוץ- חבילה בסיסית וחבילה מלאה (כולל ייעוץ למשכנתא מסובכת). עלות חבילת ייעוץ בסיסית הינה בין 3,000 ל- 7,000 ₪, בעוד שמחיר חבילה מלאה יסתכם לרוב ב- 5,000 ₪.

למעשה, עלות שירותי ייעוץ משכנתא משתנים בהתאם למורכבות התיק ומאפייני הלווה. כאשר קל לקבל אישור עקרוני למשכנתא ניתן להסתפק בחבילת ייעוץ בסיסית, וברוב המקרים מדובר בהשקעה משתלמת עבור הלווה המאפשרת לו לחסוך עשרות אלפי שקלים לאורך חיי ההלוואה. מאחר ומשכנתא היא הלוואה ארוכת טווח לסכום גבוה, הייעוץ חשוב ומשתלם עבור הלווים, כל עוד בוחרים ביועץ משכנתאות מקצועי, אמין ויסודי.

חבילת ייעוץ מלאה מיועדת ללווים המתקשים לקבל אישור עקרוני למשכנתא, בין היתר בגלל הון עצמי נמוך, שכר נמוך, נכס בעייתי ועוד. תפקידו של יועץ המשכנתאות להשיג אישור עקרוני למשכנתא בהתאם לתמהיל שבנה, לכן מדובר במשימה מורכבת יותר עבור היועץ, והמחיר עולה בהתאם.

לסיכום, מומלץ לערוך סקר שוק מקיף בין חברות ייעוץ משכנתא, יש לבדוק מה השירות כולל, האם החברה בונה תמהיל משכנתא ועורכת מכרז בין הבנקים כדי להשיג את ההלוואה הטובה ביותר ללקוח וכדומה. כמו כן, כדאי לנסות ולהתמקח על המחיר, בגלל התחרות הגבוהה בענף ניתן להוזיל את עלויות השירות. עם זאת, אין ללכת שבי אחרי מחיר זול מדי, יש לבדוק מהו הניסיון המקצועי של יועץ המשכנתאות, וכדאי לבקש רשימת ממליצים ולשוחח לפחות עם שניים מהם.

השאירו פרטים עכשיו באתר משכנתא גורו, צוות המומחים שלנו ישמח לענות על כל שאלה ולסייע לכם לבחור חברות מקצועיות המתמחות בשירותי ייעוץ משכנתא.