מיחזור בריבית משתנה

לווים רבים לוקחים משכנתאות בתקופות שונות שנקבעות בהתאם למאפיינים אישיים של אותו לווה ספציפי, כמו גם גורמים משקיים כלליים. כך למעשה נוצר תמהיל מסוים אשר משתנה מאחד לשני, והוא הקובע את הסדרי התשלום החודשיים של ההלוואה ארוכת הטווח. פעמים רבות נקבע עבור המשכנתא שיעור ריבית גבוה אשר מקובע לכל תקופת התשלומים. לכן מומלץ מאוד, כאשר מזהים כי ניתן לקבל תנאים טובים יותר, לברר את הכדאיות של מיחזור משכנתא בריבית משתנה או קבועה.

דגם של בית על מחשבון וערימה של שטרות כסף

מחזור משכנתא ריבית קבועה, מחזור משכנתא פריים ועוד

למעשה פעולה זו משמעותה מחיקת החוב הנוכחי על ידי לקיחת הלוואה חדשה, בתנאים נוחים יותר המתאימים לנתוני הלווה, הן הנוכחיים והן בראייה עתידית. השאלה היא איזו ריבית עדיפה, המשתנה או הקבועה. לכל אחת יתרונות וחסרונות.

לגבי מחזור משכנתא קבועה, הדבר אומר שבעת לקיחת ההלוואה נקבע גובה הריבית, והיא מקובעת לכל אורך חיי ההלוואה, ללא קשר להתנהגויות וקביעות במשק, כגון שינויים בשער הריבית,  מחזור משכנתא פריים שניתנת ללווים מסוימים ועוד. אם בעת המיחזור, שיעור הריבית נמצא בשפל, מומלץ לבקש ריבית קבועה, אך ישנו סיכון שהריבית תוסיף לרדת בעתיד ואתם תמשיכו לשלם את הקבועה.

לעומת זאת, קיימת האפשרות לבצע מחזור משכנתא בריבית משתנה. המשמעות היא כי נקבעת ריבית לתקופה קצרה יחסית, ונקבעים מראש נקודות זמן בהן תחושב בכל פעם ריבית חדשה לאותה תקופה. הבנקים משתמשים במנגנונים שעוזרים להם לקבוע כל פעם את הריבית. מחד ניתן להרוויח ריבית נמוכה כאשר במשק היא גבוהה יותר, אך אם היא תרד, ישנה אפשרות שייקבע לכם שיעור גבוה יותר לתקופה.

הדרך שלכם לחסוך כסף ולכלכל מעשיכם בתבונה

כמו כן ישנם תשלומים שונים ופרטים רבים שיש לדעת מראש ולקחת בחשבון בעת ביצוע תהליך כה חשוב ומשמעותי כמו מיחזור משכנתא ריבית קבועה או משתנה. לכן ממש לא מומלץ לעבור מהלך פיננסי שכזה בגפכם, וכדאי מאוד להתייעץ ולקבל הכוונה מגורמים מקצועיים מומחים בתחום זה.

וכשמדברים על גורם פיננסי מקצועי בתחום ההלוואות והמשכנתא, מדברים על פורטל משכנתא גורו. כדאי שגם אתם תעשו היכרות עם האתר המצוין אשר מעניק ייעוץ מקצועי מעולה ויעיל להמון לקוחות, ועוזר רבות בקבלת ההחלטה הרת הגורל בנוגע ללקיחת הלוואה לרבות משכנתא.

פורטל משכנתא גורו מציע שירות חינמי וללא התחייבות, בו מומחים יבדקו את זכאותכם לקבלת משכנתא, האם והיכן כדאי לכם לקבל מחזור משכנתא פריים או בריבית כזו או אחרת. משכנתא גורו עוזר לכם בהתאמת המסלול האטרקטיבי ביותר, המתאים לפרופיל הפיננסי של כל אחד מכם.