בדיקת תשלומי משכנתא

המשכנתא הממוצעת שנוטלים הלווים מהבנקים למשכנתאות הולכת וגדלה יחד עם העלייה במחירי הדיור וכרגע עומדת על כשבע מאות אלף ש"ח. התייקרות הנדל"ן גורמת לרוכשי הדירות גם לפרוס את התשלומים של המשכנתא לזמן ארוך יותר, כאשר ההחזרים החודשיים מהווים חלק משמעותי יותר מההכנסות של המשפחה. גם ההגבלות השונות שבנק ישראל מטיל על אחוז המימון החיצוני והסוגים של מסלולי משכנתא, מקשים על הקונים ואלו מנסים לאתר הלוואות נוספות ממקורות חוץ בנקאיים, כמו חברות ביטוח, גופים פנסיוניים ועוד.

אדם שומר על דגם של בית בידיו

שיקולים מרכזיים בעת לקיחת משכנתא

כאשר אדם מסוים מעוניין לקחת משכנתא לצורך רכישת דירה, ישנם שני קריטריונים מרכזיים שלגביהם הוא צריך לקבל החלטה – גובה ההלוואה המבוקשת ותקופת ההחזר. שני מאפיינים אלה של משכנתא תלויים כמובן אחד בשני, כאשר סכום הלוואה נמוך יותר בדרך כלל יוביל לפירעון מהיר יותר של המשכנתא. בנוסף לכך, חשוב לציין, כי סכום ההלוואה ותקופת ההחזר משפיעים בצורה ישירה על גובה התשלומים החודשיים ועל עלות המשכנתא – הלוואה גדולה יותר לזמן קצר תכריח את הלווה להחזיר סכומים גבוהים מידי חודש.

אין זה קשה לראות, כי בעת נטילת משכנתא, רוכשי הדירות העתידיים נאלצים לעשות מעין פשרה בין הרצון שלהם להחזיר את ההלוואה בתוך הזמן הקצר ביותר לבין היכולת הפיננסית שלהם והתקציב החודשי הקיים. מצד אחד, החזר מהיר של ההלוואה יוזיל את העלויות של הריבית, אך מצד שני, יקטין את ההכנסה הפנויה בטווח הקצר ואף יכול לפגוע ברמת החיים של בני הבית.

כיצד לעשות בדיקת תשלומי משכנתא בצורה יעילה?

לצורך בדיקת החזר משכנתא בדרך הקלה ביותר, מומלץ מאד להשתמש במחשבון משכנתא. המחשבון יכול לסייע מאד בחישוב התשלומים החודשיים, בניית טבלת החזרי משכנתא וקביעת שיעור רצוי של המשכנתא, אותה רוצים להחזיר מידי חודש. עם זאת, צריך להיות מודעים לכך שמחשבון משכנתא בדרך כלל אינו לוקח בחשבון תשלומים נוספים לבנק – עמלות שונות, ביטוח משכנתא ועוד, שכן התשלומים הנוספים משתנים מבנק לבנק ונתונים למיקוח.

שימוש במחשבון לחישוב החזר משכנתא נועד לחישוב משוער בלבד ולצורך קבלת נתונים מדויקים יותר, יש לפנות למוסד האשראי שבו יש כוונה לבקש משכנתא. בנוסף, כדי לחשב במדויק את האפשרות הטובה ביותר ללקיחת משכנתא, ניתן להשתמש במחשבון משכנתא מורכב יותר – מחשבון המבוסס על עמלות. מחשבון משכנתא כזה נותן את ההזדמנות לחשב שיעורי ריבית אפקטיבית, סכום מקסימאלי של הלוואה על בסיס ההכנסה החודשית ועוד.

מחשבונים נוספים שניתן למצוא באתר

מחשבון עמלת פרעון מוקדם

מחשבון משכנתא גרייס

מחשבון רגישות משכנתא

לאחר חישוב החזרי המשכנתא, מומלץ לשבת ולעשות טבלת החזרי משכנתא לשנים הקרובות. עדיף לתכנן מראש את התקציב וההוצאות הצפויות שידועות מראש כדי למנוע מצב של קשיים כספיים בעתיד. בשלב הזה, לפני לקיחת המשכנתא, עדיין ניתן לשנות את התנאים בקלות יחסית ואילו בעתיד הדבר יהיה מסובך הרבה יותר.

אנו בפורטל משכנתא גורו מעוניינים לתת לקוראים שלנו את האינפורמציה האקטואלית והחשובה ביותר לגבי המתרחש בשוק המשכנתאות בישראל. מכיוון שהוצאות הדיור של משק בית ממוצע נמצאות במקום הראשון מבחינת התקציב החודשי, ישנה חשיבות גדולה מאד בקבלת מידע רלוונטי על אפשרויות זמינות נוספות, עריכת סקר שוק יסודי וגם התייעצות עם מומחים אובייקטיביים בתחום.

קבלת אינפורמציה מדויקת והשוואה בין אפיקי משכנתא יכולה ללא ספק לתרום להוזלת תשלומי המשכנתא ולפריסה יעילה יותר של ההחזרים החודשיים. אם אתה מעוניין לקחת הלוואת דיור, לשנות את המשכנתא הקיימת שלך או למחזר אותה אנו יכולים לסייע לך ולהפנות אותך לאנשי מקצוע ללא שום עלות או התחייבות. מלא את פרטיך האישיים בעמוד זה ואנו מבטיחים שהנציגים הטלפוניים שלנו יחזרו אליך במהירות האפשרית.