משכנתא חוץ בנקאית

רוב הציבור מאמין בדרך כלל שמשכנתאות והלוואות שונות לצורך רכישת נדל"ן מסופקות רק על ידי הבנקים. עם זאת, זהו כבר מזמן לא המצב והשוק של משכנתאות חוץ בנקאיות בישראל גדל ומפתח במהירות. משכנתא חוץ בנקאית מספקת ללווים שורה של יתרונות על המשכנתא הבנקאית וגם נותנת אפשרות לאנשים שלא יכולים או לא רוצים לקבל משכנתא מהבנק לרכוש דירה משלהם. בכתבה זו ננסה לפרט האם כדאי לקחת משכנתא חוץ בנקאית ובמה היא שונה ממשכנתא בבנק.

יועץ מציע סוגי משכנתאות ללקוחות

מי נותן משכנתא חוץ בנקאית?

כיום יש מגוון של חברות שמציעות הלוואות לדיור ומשכנתאות חוץ בנקאיות. חלק מהחברות הן מהמוכרות והגדולות במשק, כמו חברות ביטוח שונות, לדוגמא, וחלקן הן חברות פרטיות וקטנות יותר. החברות קובעות בעצמן את התנאים השונים לנתינת הלוואות או משכנתאות אך עם זאת יש גם רגולציה מסוימת מצד המדינה ולא מדובר בשוק פרוץ ללא גבולות וחוקים.

לקיחת משכנתא חוץ בנקאית כיום הפכה לפופולארית יותר ובגלל התחרות הגדולה יותר בשוק המשכנתאות החוץ בנקאיות, הריבית והעמלות שדורשות החברות הללו יורדת. זה אומר שעם סקר שוק נכון והתמקחות על התנאים של המשכנתא, תוכלו להשיג הנחות משמעותיות. יש לזכור גם, שלקיחת אשראי מחברה חוץ בנקאית לא חוסמת מכם הלוואה בנקאית בעתיד, כך שעל ידי בחירה במשכנתא חוץ בנקאית, אתם משאירים את כל האופציות פתוחות.

היתרונות השונים במשכנתא חוץ בנקאית

לקיחת משכנתא חוץ בנקאית יכולה להתאים לאנשים שכבר פנו לבנקים לצורך קבלת משכנתא וקיבלו סירוב מסיבה כלשהי. מכיוון שהבנקים מעוניינים לבטח את עצמם בצורה מרבית, הם דורשים לעיתים לספק להם מסמכים רבים על היסטוריית האשראי, נתונים על מקומות עבודה, רמת השכר והמקצוע של הלווה. זה יוצר קושי רב לקבל אישור למשכנתא בעיקר לאנשים צעירים, ללווים בלי עבודה קבועה לאורך זמן או בעלי הון עצמי נמוך.

לקיחת משכנתא חוץ בנקאית, לעומת זאת אינה כרוכה בדרישות אשראי כה נוקשות מצד החברות החוץ בנקאיות. גם אדם שאין לו הון עצמי רב או עבודה קבועה לאורך שנים יכול לקבל שם משכנתא. עם זאת, יש לזכור שלהקלות הללו בדרך כלל יש מחיר והריבית של המשכנתא תהיה גבוהה יותר בגלל הסיכון הגדול יותר שלוקחת על עצמה החברה.

משכנתאות חוץ בנקאיות – יתרונות נוספים

יתרון נוסף של המשכנתאות החוץ בנקאיות הוא מגוון האפשרויות הגדולה של המסלולים כולל אפשרות לקבל משכנתא למוגבלים בבנק והוצאה לפועל. בגלל שמדובר בחברות קטנות יותר שעובדות בשוק תחרותי יותר ולא בבנקים עם סט החוקים הנוקשים והברורים שלהם, יש גמישות רבה יותר. החברות יהיו מוכנות ללכת לקראתך ולהתחשב במאפיינים האישיים שלך.

אתר משכנתא גורו עובד עם חברות רציניות ומקצועיות רבות בתחום במשכנתאות החוץ בנקאיות. אם אתה מעוניין לקנות דירה בקרוב, אנו נוכל להמליץ לך על מסלול משכנתא חוץ בנקאית שמתאים ספציפית לך ללא צורך בבזבוז זמן מיותר. השאר את הפרטים שלך ואנו נחזור אליך בהקדם.

לקריאה נוספת: