משכנתא חוץ בנקאית

מה זה משכנתא חוץ בנקאית? מדובר במשכנתא מכל גוף שאינו בנק, רוב חברות הביטוח והמוסדים הפיננסים ישמחו לתת לכם מכספם עבור שיעבוד הנכס, לא תמיד התנאים יהיו טובים כמו בבנק או שאין לכם אפשרות לקחת משכנתא מהבנק כך שלא תמיד יש ברירה. אם היסטורית האשראי שלכם מבולגנת, אם אתם בחובות והבנקים מסרבים לעזור ובאופן כללי אם אתם צריכים משכנתא והבנק מסרב – משכנתא חוץ בנקאית עשויה להיות הפתרון עבורכם.

איזה מסלולים קיימים במשכנתא חוץ בנקאית?

בדרך כלל חברות הביטוח מציעות פחות או יותר את אותם המסלולים כמו בבנקים.

בתנאים טיפה פחות משתלמים אך כאמור עם פחות מגבלות והמסלולים הם:

  • הלוואות בלון.
  • משכנתא צמודה למדד עם ריבית משתנה.
  • משכנתא צמודה למדד עם ריבית קבועה.
  • משכנתא ללא הצמדה, בריבית קבוע.
  • משכנתא ריבית פריים.

מעוניין בחיסכון של עד 100 אלף ש"ח במשכנתא שלך?

השאלון הבא יחשב כמה חיסכון מגיע לך (במהירות וללא עלות)!

סמן את סכום המשכנתא שברצונך לקבל
הזז את העיגול להגדלת או הקטנת הסכום
5,000,000
100,000
סכום נבחר {{form.skom_mashkanta.toString().replace(/\B(?=(\d{3})+(?!\d))/g, ',')}} ש"ח

מה סוג השירות הנדרש?

{{item.buttonText}}

מהיכן אתה בארץ?

{{item.buttonText}}

מעולה, כבר מסיימים!

בחר את סכום ההון העצמי שלך

הזז את העיגול להקטנת והגדלת הסכום
3,000,000
0
סכום הון עצמי שלך {{form.skomHonHazmi.toString().replace(/\B(?=(\d{3})+(?!\d))/g, ',')}} ש"ח

מה מצב חשבון הבנק שלך?

{{item.buttonText}}

מה שווי הנכס שברצונך לרכוש?

הזז את העיגול להגדלת או הקטנת הסכום
5,000,000
400,000
שווי הנכס {{form.skomShovi.toString().replace(/\B(?=(\d{3})+(?!\d))/g, ',')}} ש"ח

האם יש לך נכסים?

{{item.buttonText}}

באיזה שלב של לקיחת המשכנתא אתה נמצא?

{{item.buttonText}}

השאר פרטים לקבלת ייעוץ משכנתאות מקצועי

פגישת ייעוץ ללא עלות

הטבות לזוכים בפרוייקטים של מחיר למשתכן

{{status.name}}
{{status.phone}}

{{status.terms}}

אי עמידה בפירעון ההלוואה או בהחזר האשראי עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.

{{form.name}}, הכנס את הקוד ששלחתי אלייך בSMS
וקבל את תוצאות הבדיקה.

* אנא המתן מספר שניות לקבלת הקוד.
{{status.code}}

רוצה לחסוך בהזדמנות זו גם בביטוח החיים למשכנתא?
לחץ על "כן" וקבל הצעה לפוליסה סודית שחוסכת עד 61% בעלות ביטוח החיים למשכנתא!

{{item.buttonText}}
{{form.name}}, פנייתך לייעוץ משכנתא התקבלה בהצלחה ותטופל בהקדם האפשרי. יועצים משכנתאות מומחים מטעמינו ישמחו לסייע לך בשיחה אישית לאפיין את צרכייך, להתאים לך מסלול משכנתא חסכוני, יעיל ומותאם לתנודתיות המשק הישראלי. עד שנדבר, אנחנו מזמינים אותך להמשיך בקריאה באתר וליהנות מתכנים, מדריכים ומידע רב על משכנתאות.

למה צריך לשים לב כשלוקחים משכנתא חוץ בנקאית?

חשוב לנו להבהיר שאנחנו לא ממליצים בשום צורה ודרך לקחת משכנתא או כל סוג של הלוואה מכל גורם שאין ברשותו רישיון למתן אשראי. רק גופים פיננסים מוכרים הכפופים לפיקוח. מעבר לזה, בגלל שהמטרה בלקיחת משכנתא חוץ בנקאית היא לחזור למערכת הבנקאית בסופו של דבר חשוב שתהיה תחנת יציאה הגיונית בלי עמלת פירעון מוקדם או שתהיה עמלה קטנה ככל האפשר בהתאם לאילוצים.

זה שהבנק סירב להלוות לכם כסף לא אומר שכדאי לקפוץ על ההלוואה הראשונה הנקלעת לדרכם ובדרך כלל משכנתאות חוץ בנקאיות מתחילות ב-6% אחוז ריבית ומגיעות עד ל-16% (עבור אלו שמצבם חמור מאוד) לכן חשוב לקרוא הכל במשנה זהירות ולא למהר לקחת את הכסף. 

מה היתרונות במשכנתא חוץ בנקאית?

  • משכנתא בלי דרישות אשראי גבוהות כמו בבנקים.
  • גמישות יותר גדולה כלפי אופי הלקוח.
  • פתרון מהיר לחובות והוצאה לפועל.

מי נותן משכנתא חוץ בנקאית?

כיום יש מגוון של חברות שמציעות הלוואות לדיור ומשכנתאות חוץ בנקאיות. חלק מהחברות הן מהמוכרות והגדולות במשק, כמו חברות ביטוח שונות, לדוגמא, וחלקן הן חברות פרטיות וקטנות יותר. החברות קובעות בעצמן את התנאים השונים לנתינת הלוואות או משכנתאות אך עם זאת יש גם רגולציה מסוימת מצד המדינה ולא מדובר בשוק פרוץ ללא גבולות וחוקים.

לקיחת משכנתא חוץ בנקאית כיום הפכה לפופולארית יותר ובגלל התחרות הגדולה יותר בשוק המשכנתאות החוץ בנקאיות, הריבית והעמלות שדורשות החברות הללו יורדת. זה אומר שעם סקר שוק נכון והתמקחות על התנאים של המשכנתא, תוכלו להשיג הנחות משמעותיות. יש לזכור גם, שלקיחת אשראי מחברה חוץ בנקאית לא חוסמת מכם הלוואה בנקאית בעתיד, כך שעל ידי בחירה במשכנתא חוץ בנקאית, אתם משאירים את כל האופציות פתוחות.

היתרונות השונים במשכנתא חוץ בנקאית

לקיחת משכנתא חוץ בנקאית יכולה להתאים לאנשים שכבר פנו לבנקים לצורך קבלת משכנתא וקיבלו סירוב מסיבה כלשהי. מכיוון שהבנקים מעוניינים לבטח את עצמם בצורה מרבית, הם דורשים לעיתים לספק להם מסמכים רבים על היסטוריית האשראי, נתונים על מקומות עבודה, רמת השכר והמקצוע של הלווה. זה יוצר קושי רב לקבל אישור למשכנתא בעיקר לאנשים צעירים, ללווים בלי עבודה קבועה לאורך זמן או בעלי הון עצמי נמוך.

לקיחת משכנתא חוץ בנקאית, לעומת זאת אינה כרוכה בדרישות אשראי כה נוקשות מצד החברות החוץ בנקאיות. גם אדם שאין לו הון עצמי רב או עבודה קבועה לאורך שנים יכול לקבל שם משכנתא. עם זאת, יש לזכור שלהקלות הללו בדרך כלל יש מחיר והריבית של המשכנתא תהיה גבוהה יותר בגלל הסיכון הגדול יותר שלוקחת על עצמה החברה.

משכנתאות חוץ בנקאיות – יתרונות נוספים

יתרון נוסף של המשכנתאות החוץ בנקאיות הוא מגוון האפשרויות הגדולה של המסלולים כולל אפשרות לקבל משכנתא למוגבלים בבנק והוצאה לפועל. בגלל שמדובר בחברות קטנות יותר שעובדות בשוק תחרותי יותר ולא בבנקים עם סט החוקים הנוקשים והברורים שלהם, יש גמישות רבה יותר. החברות יהיו מוכנות ללכת לקראתך ולהתחשב במאפיינים האישיים שלך.

למה כדאי לקחת משכנתא חוץ בנקאית?

לא תמיד כדאי. 

חשוב להבין – הבנקים הם המובילים בתנאים למשכנתאות וזאת לא תחרות שחברות הביטוח יכולות לנצח ועם זאת התנאים לקבלת משכנתא בבנק החמירו עם השנים וכיום כל צ'ק שחזר או תיק הוצאה לפועל יכולים לשבש את נתוני האשראי (BDI) ומבחינת הבנק BDI שלילי משמע דגל אדום להלוואות. רישום שלילי ב-DBI יכול להישאר בין 3 ל-5 שנים עד שנמחק ובשנים הללו הלקוח יתקשה לקבל הלוואה. מזל שיש אחרות.

חברות ביטוח,קרנות נדל"ן פרטיות, קרנות הון להשקעה וקרנות חברתיות הן חלק קטן ממגוון המוסדות הפיננסים שיכולים להעמיד לרשותך משכנתא ארוכת טווח עם אחוזי מימון גבוהים יותר מהבנק ויותר "גמישות" מה שמחלק את הלווים לשתיים: אנשי עסקים שרוצים להאיץ את העסקים והנכסים ברשותם ומסורבי הלוואה מבנקים .שמטרתם במשכנתא כזאת בסופו של דבר לצאת מחובות ולמחזר אותה עבור משכנתא משתלמת יותר בבנק.

האם כדאי לקחת משכנתא חוץ בנקאית?

כאמור, המשכנתא הזו תהיה בתנאים שונים מאלו שהבנק יכול להציע לכם, לרוב פחות משתלמים בטווח הארוך, אך אם אתם ממש רוצים לרכוש דירה והבנק סירב להעניק לכם משכנתא, זוהי ההזדמנות היחידה שלכם לעשות זאת בצורה לגיטימית ובטוחה. השאלה שאתם אמורים לשאול את עצמכם היא האם תוכלו לעמוד בהלוואות משכנתא במימון חוץ בנקאי, ותצטרכו לענות עליה במלוא הכנות – הרי יש סיבה לכך שהבנק סירב לכם מלכתחילה.

אם אתם מצפים שבעתיד הרחוק ייכנס לכם סכום כסף גדול מאוד מפרויקט שאתם מקימים בימים אלו או מירושה שתקבלו, הרי שלקיחת הלוואה שכזו היא אפשרות סבירה, אך שימו לב: עשו זאת אך ורק אם יש לכם עירבון לכך שאכן יכנס לחשבונכם סכום כסף גבוה בהמשך. אם הסיכון הוא גבוה או אפילו בינוני, כדאי לכם להימנע מלקיחת הלוואת משכנתא חוץ בנקאית ולחכות עם רכישת הדירה.

מתי בהחלט מומלץ לקחת את המשכנתא הזו?

ישנו מקרה אחד וספציפי מאוד שבו משכנתא שכזו יכולה לעזור לכם, אך גם כאן מדובר במוצא אחרון. אם אתם צריכים סיוע בהגעה להסכמה על הסדר חובות מול הוצאה לפועל, תוכלו לקבל פתרון מהיר בעזרת לקיחת הלוואה שכזו. משום שזוהי הלוואה שניתנת באופן מהיר יחסית, משכנתא חוץ בנקאית לבעלי תיקים בהוצאה לפועל יכולה להיעשות עוד לפני שההליך יגיע לשלב של חקירת יכולת, וכך בעצם תספקו לכם הגנה בטווח המידי.

במצב שתואר, שימו לב שאתם לוקחים משכנתא אך ורק על הסכום שדרוש לכם ולא יותר מכך, משום שמשכנתא חוץ בנקאית יכולה להיות קשה מאוד להחזרה – אל תתפתו ותתייחסו אליה כאל הלוואה שתשרת אתכם גם למטרות אחרות אם אתם כבר נמצאים תחת חובות.

לאילו תנאים אפשר לצפות בהלוואה חוץ בנקאית?

ישנם מספר מסלולים למשכנתאות שחברות הביטוח יכולות להציע לכם, והם לא כל כך שונים ממה שהבנק מציע, אך מצומצמים יותר. חלקם משתלמים יותר וחלקם פחות, אך כל זאת כמובן בהתאם למצבכם הנוכחי ולעתיד הכלכלי שלכם. להלוואת משכנתא חוץ בנקאית כלל ביטוח מציעה למשל 5 מסלולים:

החברה מציעה מימון של עד 60% בפריסה לאורך של עד 30 שנה, וגם אפשרות למחזור וגרירה של המשכנתא.

רוצים לדעת אילו עוד הצעות מחכות לכם ואיך לבחור את המשכנתא המשתלמת ביותר? היעזרו ביועצים שלנו, שיכינו אתכם לקראת הפגישה עם חברת הביטוח ויספקו לכם את כל הידע שדרוש לכם ואשר ימנע מכם אפשרות לחתימה שתכניס אתכם לחובות מיותרים.

אתר משכנתא גורו עובד עם חברות רציניות ומקצועיות רבות בתחום במשכנתאות החוץ בנקאיות. אם אתה מעוניין לקנות דירה בקרוב, אנו נוכל להמליץ לך על מסלול משכנתא חוץ בנקאית שמתאים ספציפית לך ללא צורך בבזבוז זמן מיותר. השאר את הפרטים שלך ואנו נחזור אליך בהקדם.

לקריאה נוספת:

ניתן לקבל משכנתא חוץ בנקאית גם אם הבנק שלי מסרב לתת לי משכנתא?

צפה בתשובה

רוב הסיכויים שכן אבל כדאי לקחת בחשבון שאם הבנק סרב אולי לקחת משכנתא בכל זאת זה לא רעיון טוב. בכל מקרה יש המון גופים שמתמחים במתן הלוואות ומשכנתאות למסורבים. הריביות קצת יותר גבוהות.

האם ייעוץ המשכנתא בבנק יכול להמליץ לי על משכנתא חוץ בנקאית?

צפה בתשובה

לא. יועץ המשכנתא של הבנק מחויב לבנק ולמה שהבנק מציע. יועץ חיצוני לעומת זאת מחויב ללקוח. נכון, הוא עולה כסף אך לרוב הוא חוסך הרבה יותר ויכול במקרים מסוימים לשכנע בנקים לאחר שסירבו.

מה אחוז המימון שניתן לקבל במשכנתא חוץ בנקאית?

צפה בתשובה

חברות הביטוח יכולות להציע עד 80% מימון מאחר ואינן כפופות למפקח על הבנקים.

Share on whatsapp