משכנתא לדירה בחול

אנשים רבים אמנם מצליחים לחסוך כסף לצורך ההשקעה בדירה נוספת, אך לא תמיד ההון העצמי שגויס מהווה סכום שמאפשר ליטול משכנתא למשקיעים בישראל. על כן, המומחים של משכנתא גורו הכינו עבורכם מדריך שיסביר לכם איך ניתן לקחת משכנתא לדירה בחול ולהשקיע את הכסף שלכם בצורה נבונה.

משכנתא לדירה בחול

משכנתא על נכס בחול – איזה מימון ניתן לקבל?

רכישת דירה להשקעה יכולה להיעשות בעזרת משכנתא על בסיס משכון בית או נכס מסוג אחר בישראל. הלווים יכולים לקבל מימון בסדר גודל שלא עולה על 50% מערך הבית הקיים. אמנם זה מימון נמוך ביחס לרכישת דירה לצורך דיור, אך הוא יכול לסייע ברכישת דירה ברוב המדינות באירופה או בארצות הברית כאשר עלות של דירה ממוצעת נעה בין 185,000-560,000 שקלים. עם זאת, לפני שחותמים על משכנתא לדירה בחול מומלץ לשקול את הכדאיות של ההלוואה ולענות על השאלות הבאות שיעזרו להגיע להחלטה נכונה:

  • כמה יעלה שירות של עורכי דין מקומיים שינהלו את עסקת הרכישה של הנכס?
  • כמה גובה מתווך במדינה בה אתם קונים את הדירה?
  • מהי עלות הביקור בנכס (טיסה, מקום לינה ועוד)?
  • מה הוא התשלום החודשי שגובה חברת ניהול מקומית?
  • אילו מיסים יש לשלם ומה הסכום הנדרש לצורך זה?

איפה אפשר לקחת משכנתא לדירה בחול?

כשרוצים לרכוש נכס בחו"ל ישנן שתי אפשרויות ללקיחת ההלוואה הנדרשת לקנייה:

חשוב לציין כי רק הלווים בעלי אזרחות המדינה בה הם מעוניינים לקנות בית יכולים לשקול את האופציה השנייה. למשל, ישראלים עם אזרחות של אחת המדינות האירופיות רשאים לפנות לבנקים בחו"ל כדי לבקש משכנתא למימון רכישת נכסים בחו"ל, ואזרחי ישראל ללא אזרחות נוספת לא זכאים לכך.

איך נוטלים משכנתא לרכישת נכס בחו"ל?

כל מי שקונה דירה בישראל מקבל אפשרות למשכן את הנכס הנרכש כדי שהבנק יוכל למכור את הבית לצורך כיסוי חובות במידה והלווה לא הצליח לעמוד בהחזרים החודשיים לטובת המשכנתא. לעומת זאת, כשמדובר בקניית דירה במדינות זרות על הלווים לבצע מינוף נכס קיים לרכישת נכס בחו”ל כשהם מעוניינים לקבל מימון על הדירה שברצונם לרכוש. משמע, מי שקונה בית בארצות הברית ולא הצליח לחסוך סכום כספי שיאפשר לו את הרכישה, צריך להיות בעל נכס בישראל אותו הוא ימשכן ובדרך זו יקבל משכנתא מבנק בישראל שלה הוא זקוק.

ישנם שני סוגים של הלוואות שניתן לקבל לצורך רכישת דירה להשקעה בחו"ל:

  • משכנתא שמבוססת על תשואה – כשקונים נכס להשקעה בעזרת משכנתא הרצון העיקרי הוא בדרך כלל להשכיר את הדירה שנרכשה, לקבל תשלומים מדיירים ובאמצעותם לבצע החזרים לבנק לטובת ההלוואה. על כן כשלוקחים משכנתא מסוג זה יש לחשב את ההכנסות מההשקעה ואת ההוצאות לניהול הנכס ולאחר מכן להחליט מה היא פריסת התשלומים המשתלמת ביותר בלקיחת המשכנתא.
  • משכנתא שמבוססת על מט"ח – הלוואות שקליות שהוצמדו לדולר או אירו ומעניקות ללווים הזדמנות לבצע החזרים חודשיים על פי שער מטבע חוץ. משכנתא לקניית בית בחו"ל שצמודה למט"ח מאפשרת להגיע להתאמה בין ההכנסות מההשקעה (שכר דירה שמקבלים) לבין התשלומים החודשיים לטובת המשכנתא.

לפני שמחליטים לקחת משכנתא לרכישת בית במדינה אחרת תמיד מומלץ להתייעץ עם יועצי משכנתא מומחים ומנוסים שיודעים איך לתאם את ההלוואה שאתם מעוניינים ליטול למצב הכלכלי שלכם. בעזרת יועץ משכנתאות של משכנתא גורו ניתן לברר על התנאים אותם מציעים בנקים למשכנתאות בישראל ולבחור את העסקה המשתלמת ביותר עבורכם בדרך נבונה – ניתן לקבוע פגישה ראשונה ללא התחייבות ובחינם כבר עכשיו!