משכנתא לסטודנטים

הדעה הרווחת כיום היא שלצעירים אין אפשרות לרכוש דירה, אך זה כלל לא נכון בכל המקרים. אכן, יש צורך להציג סכום התחלתי גבוה שלצעירים אין תמיד ברשותם, אך אם הייתם חכמים בשנים הקודמות וידעתם כיצד לחסוך את כספכם נכון, יתכן מאוד שהגעתם למצב שמאפשר לכם לקחת הלוואה לצורך רכישת דירה ללא בעיה.

משכנתא לסטודנטים

גם לסטודנטים מגיע לרכוש דירה

אנחנו במשכנתא גורו מספקים ייעוץ משכנתא לסטודנטים שמעוניינים לרכוש דירה בדמי ימיהם, ובשבילכם הייעוץ הראשוני מטעמנו ניתן חינם – משמע אתם יכולים לבדוק את הזכאות שלכם ללא תשלום וללא התחייבות, ואתם עשויים לגלות שאכן תוכלו להגשים את החלום ולרכוש דירה עוד לפני תום הלימודים.

 

הבעיה הגדולה בנטילת משכנתא לסטודנטים

סטודנטים לרוב לא נחשבים לחלק משוק העבודה בישראל, ורובם לא מרוויחים כסף בזמן תקופת הלימודים שלהם, שלא לדבר על סכום שמתאים לתשלום חודשי על החזרי משכנתא. משכנתא נמוכה שעומדת על 750,000 למשל תצריך לרוב לקבל הלוואה נוספת, ויחד איתה יצטרך הסטודנט לשלם מדי חודש בין 4,600-5,000 שקלים. כשבודקים את הנתון הזה לצד הרף המקסימלי שהבנקים דורשים להכנסה חודשית, מתברר שעל הסטודנט להרוויח מדי חודש לפחות 12,000 שקל נטו – זה אומר שהמשכורת שלו ברוטו צריכה להיות כ-16,000 שקל.

גם סטודנט שמצליח לקחת משכנתא שכזו – עליו לדעת שמדובר במשכנתא מסוכנת מאוד, ואם הוא מחפש תנאי משכנתא לסטודנטים שמשתלמים לו, ספק שימצא אותם. כל זאת כמובן כל עוד מדובר בסטודנט צעיר שעוד לא נכנס לשוק העבודה ואין לו הון עצמי גבוה. אם מנגד מדובר בסטודנט מבוגר יותר שהספיק לעבוד בחייו או כזה שקיבל כסף רב בירושה מהוריו, התנאים שלו הם שונים ויש יותר מקום למשחק עם המסלולים שיוכל לקחת במשכנתא שלו.

 

באיזה בנק משתלם לסטודנטים לקחת משכנתא?

ככלל, אין בנק כזה או אחר שבו מומלץ לסטודנטים לקחת משכנתא, אך בהחלט יש בנקים ידידותיים יותר ופחות למבקשי המשכנתאות. בנק מזרחי טפחות למשל, שהוא בנק שעיקר עבודתו היא בתחום המשכנתאות, מזמין אליו את כל הלקוחות ללקיחת משכנתא בכל אחוזי המימון, אפילו אם הם לא לקוחות קודמים של הבנק. אמנם אין הטבות בלקיחת משכנתא לסטודנטים בטפחות, אך אם תפתחו בו חשבון תוכלו לקבל הלוואת פריים למשך 15 שנה בריבית פריים מינוס באחוז משתנה, בגובה של 75-100 אלף שקלים.

בנק נוסף שמומלץ לבדוק בו זכאות לקבלת משכנתא הוא בנק לאומי למשכנתאות, שמספק אף הוא הלוואת משכנתא לכל הלקוחות בכל אחוזי המימון. עם זאת שימו לב שבבנק לאומי למשכנתאות ישנה עדיפות ללקוחות בעלי חשבון עו"ש בלאומי, אך בה בעת מדובר בבנק אמין, שבו רמת הריבית יכולה להיות נמוכה באופן משמעותי ביחס להלוואות שנעשות בבנקים אחרים. יועצי משכנתאות מומלצים מטעמנו יעזרו לכם להבין איזה בנק הוא הנכון ביותר עבורכם על פי המקרה הספציפי שלכם, ותוכלו לקבל מאיתנו ייעוץ משכנתא ראשוני בחינם כבר עכשיו כדי לברר זאת.