קנס על מיחזור משכנתא

איך אפשר לדעת אם יש קנס משכנתא במחזור?

אפשר לדעת אם יש קנס על מחזור משכנתא בעזרת יועץ משכנתאות מקצועי ומנוסה, אך עוד לפני שפונים ליועץ כדאי לשלוף את נתוני המשכנתא כדי לברר מהי יתרת ההלוואה, איזה מסלולים בחרתם ולכמה זמן, מהי הריבית בכל מסלול וחשוב לחפש את סעיפי עמלת הפירעון המוקדם שכתובים בחוזה ההלוואה.

עמלת פירעון מוקדם כוללת למעשה מספר עמלות, מחלקן ניתן להימנע אם פועלים נכון. ישנה עמלה תפעולית בגובה כמה עשרות שקלים, עמלת אי הודעה מראש ממנה ניתן להימנע אם תודיעו לבנק 10 ימים מראש שברצונכם למחזר את המשכנתא, במסלולים צמודים למדד יש עמלת מדד ממוצע, ועמלת היוון היא המשמעותית ביותר, ראוי לציין כי עמלה זו אינה קיימת במסלולים על בסיס ריבית משתנה לתקופה קצרה.

 

בנאדם שחסך כסף על ביטוח נכס

משכנתא היא בעצם הלוואה לטווח ארוך ובגלל כך, במהלך תקופת התשלום שלה יכולים להתרחש שינויים רבים. הלווה יכול להרוויח סכומי כסף גדולים בצורה פתאומית, לקבל העלאה במשכורת או שמא להיות מפוטר מהעבודה. מצד שני, יכולים להיות גם שינויים מקרו כלכליים, כגון הורדות ריבית דרסטיות או משברים כלכליים. כל המשתנים האלה משפיעים על התשלום החודשי ויכולים לגרום ללווה לעשות מחזור משכנתא.

ממה מורכב קנס על מיחזור משכנתא?

מחזור משכנתא הוא לא כל כך משתלם לבנקים ובגלל כך, לרוב כרוך בעמלות מיחזור משכנתא שהבנק גובה מהלקוחות. קנס על מיחזור משכנתא כולל בתוכו עמלה תפעולית בסך 60 ש"ח, עמלה על אי הודעה מראש (שאפשר להימנע מלשלם על ידי הודעה לבנק) ועמלת היוון ריביות, שמשולמת על הפסדי הבנק בהתאם להפרשי הריבית בין זמן לקיחת המשכנתא לזמן המחזור שלה.
יש לזכור, שאתה יכול להימנע מלשלם קנס על מיחזור משכנתא, אם תבחר מסלול משכנתא מתאים מראש. אתר משכנתא גורו יכול לסייע לך למצוא את מחזור המשכנתא המשתלם ביותר ולספר לך עוד על מחזור משכנתא. השאר את הפרטים שלך ונחזור אליך בהקדם.