סיוע מוגדל ליוצאי אתיופיה ברכישת דירה

יוצאי אתיופיה חסרי דירה זכאים לסיוע מוגדל ממשרד הבינוי והשיכון במטרה לסייע להם לרכוש דירה ולקבל משכנתא מוגדלת בתנאים נוחים. יש לעמוד בתנאים לקבלת הסיוע, כאשר בשל מגבלות תקציביות, משרד הבינוי והשיכון יכול לסייע רק לרכישת 200 דירות בשנה על ידי יוצאי אתיופיה.

נשים יוצאות אתיופיה

לכן, מומלץ ליוצאי אתיופיה המעוניינים לרכוש דירה ולקחת משכנתא מוגדלת בתנאים נוחים לבדוק את זכאותם לסיוע ממשרד הבינוי והשיכון, עם זאת, חשוב לציין כי הסיוע לא בהכרח מתאים לכל אחד, וצוות המומחים של פורטל משכנתא גורו יוכל לסייע לכם לקבל הצעה אטרקטיבית המותאמת למאפיינים האישיים שלכם ולמאפייני הדירה.

מי זכאי לסיוע?

אם אתם יוצאי אתיופיה וברצונכם לקבל סיוע ממשרד הבינוי והשיכון עליכם לעמוד בתנאים הבאים:

  • זוג נשוי או משפחה שבראשה הורה עצמאי (משפחה חד הורית), או שהוריהם נולדו באתיופיה ועלו ארצה, וכמו כן במקרים בהם אחד מבני הזוג נולד באתיופיה והורי בן הזוג האחר נולדו באתיופיה.
  • הגיל של המבוגר מבני הזוג המבקש סיוע קטן מגיל 40.
  • מבקש הסיוע מעוניין לרכוש דירה שעלותה לפחות 450,000 ₪.

גובה הסיוע

כדי לשפר את קליטת יוצאי אתיופיה בישראל הממשלה החליטה על סיוע מורחב להלוואות לרכישת דיור, בשנים האחרונות הממשלה הרחיבה את הסיוע.

על פי החלטת הממשלה מחודש מאי 2012 נקבע כי יוצאי אתיופיה הזכאים לסיוע שיממשו את זכאותם במהלך שנת 2013 יוכלו לקבל הלוואה עד לסך של 500,000 ₪ או לפי 95% משווי הנכס, על פי הנמוך מביניהם. ההלוואה ל-28 שנה בתנאי ריבית של 3%. יוצאי אתיופיה הזכאים לסיוע שהחליטו לחתום על חוזה לרכישת דירה בשנת 2014 קיבלו הלוואה עד לסכום של 400,000 ₪ או 95% משווי הנכס, לפי הנמוך ביניהם.

עם זאת, יוצאי אתיופיה הזכאים לסיוע שהחליטו לממש את זכאותם בשנים 2015-2016 קיבלו הלוואה עד לסכום של 350,000 ₪ או 95% משוויה הנכס, על פי הנמוך ביניהם. ההלוואה תינתן למשך 28 שנים, כל עוד חותמים על חוזה רכישה עד לתאריך 31.12.2016.

חשוב להדגיש כי מעבר לסכומים המפורטים לא יוכלו יוצאי אתיופיה לקבל סיוע נוסף בגין שירות צבאי או מכל סיבה אחרת. עם זאת הזכאים יכולים לגרור את הסיוע לרכישת דירה אחרת, בתנאי שחלפו למעלה משלוש שנים מרגע קבלת הסיוע, וכי הדירה שהזוג רוכש ממוקמת באחד מהיישובים על פי רשימת היישובים למימוש הסיוע. לרשימת היישובים המלאה לחצו כאן.

רשימת היישובים למימוש הסיוע

יודגש כי משרד הבינוי והשיכון מעוניין לעודד את יוצאי אתיופיה לרכוש דירות ביישובים מסוימים, על פי קביעתו ובהתאם למדיניות הממשלה, וזאת במטרה להתיישב ביישובים בהם קיים שיעור יחסית נמוך של בני העדה. לכן, אם אתם יוצאי אתיופיה, כדאי לבדוק את רשימת היישובים מראש כדי לבחור מיקום העומד בתנאים לקבלת הסיוע, אחרת לא תוכלו לנצל ולממש את זכאותכם.

לסיכום, יוצאי אתיופיה זכאים לסיוע מוגדל הניתן על ידי משרד הבינוי והשיכון, אך קיימים תנאים מגבילים שלא מתאימים לכל אחד, הן מבחינת גובה הסיוע והן מבחינת אזורי המגורים הכלולים בתוכנית. לכן, צוות המומחים של פורטל משכנתא גורו עומד לשירותכם, ונשמח לייעץ, לענות על שאלות ולהציע עבורכם משכנתא משתלמת בתנאים נוחים ומותאמים אישית ליכולת ההחזר שלכם.

השאירו עכשיו פרטים בטופס שבאתר ונחזור אליכם בהקדם האפשרי.