ביטוח משכנתא לבעלי מחלת כבד סופנית (שחמת)

הבנקים מתנים קבלת הלוואה לדיור ברכישת ביטוח משכנתא. הפוליסה מורכבת מביטוח מבנה וביטוח חיים, ויש לרכוש את הביטוח לפני קבלת הכסף מהבנק. כאשר מגישים בקשה לרכישת ביטוח חיים למשכנתא מאחת מחברות הביטוח יש למלא הצהרת בריאות, ורק לאחר בדיקתה חברת הביטוח מחליטה האם לאשר או לדחות את הבקשה.

כמה מגיע לכם לחסוך בביטוח המשכנתא? בואו נבדוק!
השאלון הבא יחשב כמה חיסכון מגיע לכם, ללא עלות ובתוך פחות מדקה.

{{dataForm.name}}
{{validName}}
גיל נבחר: {{dataForm.age}}
{{step.buttonNext}}
{{error}}

אני מאשר שקראתי את תנאי השימוש והפרטיות ואני מסכים להם,
וכי פרטיי ישמש לקבלת פניות, הצעות שיווקיות מאיתנו או מצדדים שלישיים, לרבות בנוגע לתוכניות ביטוח או מוצרים פנסיוניים.

מסכימ/ה לקבלת תוכן, דברי פרסומת או עדכונים מהחברה באמצעות דוא"ל, SMS או טלפון

{{errorTerms}}

כבר בשלב הבא מחכות לך תוצאת הבדיקה הראשונית.
תרצה לקבל גם דו"ח מסכם של הביטוחים שלך עם המלצות נוספות להוזלה?
הדו"ח מתקבל באמצעות סוכן ביטוח בעל רישיון משרד האוצר, השירות ניתן ללא עלות.
אנא הכנס מספר תעודת זהות ותאריך הנפקה:

{{ssnError}}

(המידע נועד לבדיקת ואיתור הביטוחים הקיימים באתר "הר הביטוח", או לשם בניית הצעה לביטוח חדש מותאם אישית למבוטח, לעולם לא נעשה שימוש לרעה במידע זה)

זכאותך לחיסכון בביטוח המשכנתא גבוהה!

על סמך המידע שהזנת בשאלון, ועל בסיס הניתוח שלי – מסתמן כי זכאותך להשגת חיסכון מקסימאלי בפוליסת ביטוח המשכנתא נמצאת בסבירות גבוהה מאוד.

ייתכן ונצליח לחסוך עבורך עשרות אלפי שקלים במצטבר בהוצאה עבור ביטוח המשכנתא באמצעות:

  1. התאמת הצעה הביטוח לצרכייך האישיים, ולנתונים העדכניים של העסקה – שווי הנכס, גובה ההלוואה, מינך, גילך וסטטוס העישון שלך.
  2. מחזור המשכנתא אחת לתקופה והקטנת יתרת ההלוואה.
  3. השוואת מחירים בין חברות הביטוח.
  4. מיקוח מול הבנקים וחברות הביטוח להוזלה מיידית.
  5. בדיקת שאר הביטוחים עבורך ועבור משפחתך כדי לבחון הוזלה באפיקים נוספים.

בשעות הקרובות סוכן ביטוח מוסמך ובעל רישיון פנסיוני ייצור איתך קשר ויסייע באפיון של הפוליסה החסכונית ביותר עבורך.

אם חברת הביטוח מגלה כי מגיש הבקשה הוא מושתל כבד, חולה במחלת כבד סופנית כמו שחמת או חולה באי ספיקת כבד פולמיננטית, החברה תסרב לספק ביטוח חיים למשכנתא. מצב זה מעמיד את החולים במחלות כבד בבעיה, ורבים מהם נאלצו לוותר במשך שנים רבות על חלומם לרכוש דירת מגורים. חברת הכנסת קארין אלהרר קידמה את הנושא בכנסת והמחוקק אישר את התיקון לחוק שוויון הזמניות לבעלי מוגבלות, לכן חברות הביטוח חייבות להציע ביטוח משכנתא לבעלי מחלת כבד סופנית (שחמת) ולאנשים לאחר השתלת כבד.

התיקון לחוק קובע תנאים ומגבלות לקבלת ביטוח חיים למשכנתא עבור החולים, ומאחר והפוליסה יקרה יותר בהשוואה לעלות של ביטוח משכנתא לאדם בריא, המדינה מציעה סבסוד עד לסכום של 300 ₪ בחודש עבר המבוטחים שרוכשים דירת מגורים. כמו כן, הוחלט בתיקון לחוק שוויון הזדמנויות לבעלי מוגבלות על תנאים נוספים כגון:

  • הפוליסה הייעודית תכסה עד מחצית סכום ההלוואה ולא יותר ממיליון ₪.
  • הפוליסה תכסה רק תאונות במשך שנתיים וחצי ורק אז היא תכסה גם מחלות.

למרות שהחוק אושר לפני כשלוש שנים, בפועל רוב חברות הביטוח עדיין מסרבות באופן גורף להציע ביטוח משכנתא ייעודי לחולים בשחמת ולמושתלי כבד. למרות המצב בשוק הביטוח לא צריך להתייאש ולוותר על רכישת דירה, יש פתרונות יצירתיים כמו רכישת ביטוח משכנתא ללא הצהרת בריאות, אך הפוליסה יקרה ולכן אינה מתאימה לכל אדם. פתרון נוסף לבעיה הוא לפנות לסוכנות ביטוח מובילה ובעלת קשרים טובים עם חברות ביטוח שונות, בעזרת הסוכנות ניתן להפעיל לחץ על חברות הביטוח ולהשיג אישור לפוליסה עבור החולה.

איך לרכוש ביטוח משכנתא למושתל כבד?

מושתלי כבד המעוניינים לרכוש דירה חייבים להציג בבנק ביטוח משכנתא. מאחר וחברות הביטוח נוטות להחריג מושתלי כבד, כמו גם חולים בשחמת או באי ספיקת כבד פולמיננטית, החולים והמושתלים מתקשים לקבל משכנתא מהבנקים. הפתרון הוא לרכוש ביטוח חיים למשכנתא ללא הצהרת בריאות, לאתר בנק גמיש יחסית המוכן להסתפק בביטוח חיים למשכנתא רק של בן/בת הזוג של החולה או לרכוש ביטוח בעזרת סוכן ביטוח מיומן ומנוסה.

אם אתם זקוקים לעזרה ולייעוץ בנושא ביטוח משכנתא לאחר השתלת כבד או ביטוח משכנתא לבעלי מחלת כבד סופנית – השאירו פרטים בטופס למטה. המומחים של משכנתא גורו יחזרו אליכם תוך זמן קצר עם מידע ופתרונות אפשריים, הם יסיעו לכם גם לקבל משכנתא בתנאים מועדפים ובהתאמה אישית.

Share on whatsapp