משכנתא לחיילים משוחררים

חוק קליטת חיילים משוחררים, התשנ"ד-1994 קובע את תנאי ותקופת הזכאות לחיילים המשתחררים משירות סדיר. מטרת החוק לסייע לחיילים משוחררים בתחילת דרכם בחיים האזרחיים. בין השאר, החוק קובע את סכום מענק השחרור, פיקדון אישי, פטור זמני מתשלום ביטוח לאומי, פטור מארנונה, מענק לרכישת ציוד לבית, סיוע בלימודים והלוואות לדיור בתנאים מועדפים.

בנוסף, חיילים משוחררים יכולים לקבל הלוואה לרכישת דירה למגורים במסגרת חוק הלוואות לדיור, תשנ"ב-1992. החוק קובע כי חיילים משוחררים זכאים לקבל הלוואה מוגדלת, בהתאם לתנאי הזכאות של משרד הבינוי והשיכון. כמו כן, ניתן לנצל את כספי הפיקדון האישי בגין שירות צבאי מלא או שירות אזרחי לצרכי רכישת דירה למגורים בארץ.

אדם חושב על המשכנתא שלו

פיקדון אישי לחיילים משוחררים

נכון לינואר 2016 בגין שירות של 24 חודשים יכולים לוחמים ולוחמות לממש את כספי הפיקדון האישי שנצברו לזכותם, בשיעור של 18,635 ₪, לצרכי רכישת דירה. בגין שירות למשך 36 חודשים יקבלו לוחמים ולוחמות סכום של 28,500 ₪. תומכי לחימה יקבלו 16,1698 ₪ לשירות של 24 חודשים ולשירות של 36 חודשים יקבלו 24,390 ₪.

הזכאות לכספי הפיקדון האישי ניתנת למשך שבע שנים לאחר שחרור, בחמש השנים הראשונות ניתן לממש את הסכום לצרכי רכישת דירה, לימודים, נישואין, לימודי נהיגה ועוד.

סכום זה אינו מאפשר לחייל המשוחרר לרכוש דירה בישראל, לכן הוחלט במסגרת חוק הלוואות לדיור להעניק הלוואה מוגדלת לחיילים המשוחררים כדי לסייע להם לרכוש דירה. הזכאות לרכישת דירה למגורים דרך משרד הבינוי והשיכון מחושבת על פי שיטת הניקוד וגובה הסיוע מושפע מפרמטרים כמו גיל, מצב משפחתי של מבקש הסיוע, מספר אחים ואחיות ועוד.

משכנתא בתנאים משתלמים לחיילים משוחררים  

כדי לקבל משכנתא לחיילים משוחררים בתנאים נוחים ומועדפים יש לערוך סקר שוק מקיף בין כל הבנקים, וחשוב להשוות את ההצעות של הבנקים למשכנתא בתנאי זכאות דרך משרד הבינוי והשיכון. כדאי לדעת כי הבנקים מציעים לעתים תנאים עדיפים ונוחים יותר בהשוואה למשכנתא בתנאי הזכאות, לכן מומלץ לפנות ליועצי המשכנתא שלנו כדי לקבל עזרה מקצועית ולהתאים את המשכנתא הטובה ביותר למאפייני החייל המשוחרר, ובהתאמה ליכולת ההחזר שלו ולהכנסתו הפנויה.

צוות המומחים של משכנתא גורו עומד לשירותכם, נשמח לסייע לכם לקחת משכנתא לחיילים משוחררים בהתאמה למאפיינים שלכם ובתנאים אטרקטיביים. השאירו פרטים באתר ונחזור אליכם בהקדם.