משכנתא לחרדים

המגזר החרדי מונה כ- 10% מסך האוכלוסייה בארץ וגדל בקצב מהיר בגלל שיעור הילודה הגבוה. בשנים האחרונות חל גידול בקרב חרדים המשתלבים במגוון עבודות במשק הישראלי, בעיקר לנוכח הקיצוץ בקצבאות הרווחה וקצבאות הילדים. ממשלת ישראל מנסה לסייע למגזר החרדי בדרכים שונות כדי לצמצם את מימדי העוני בקרב הציבור החרדי וכדי לעודד את החרדים לצאת לעבודה ולסייע להתפתחות הכלכלה המקומית.

כמו כן, הממשלה מסייעת למגזר החרדי לרכוש דירות באמצעות משכנתא בתנאי זכאות, ההלוואה המועדפת ניתנת לרוב למי שסיים שירות צבאי, אזרחי או שירות לאומי. חשוב לדעת כי חרדים לרוב לוקחים משכנתא נמוכה יותר והם נוהגים לרכוש דירות יותר קטנות בהשוואה למגזרים אחרים בארץ, ובראשם הציבור החילוני. כמו כן, אזורי הביקוש לדירות בקרב החרדים שונים במהותם מאזורי הביקוש של החילוניים, כאשר החרדים לרוב רוצים להתגורר ביישובים המזוהים עם האוכלוסייה החרדית כמו בני ברק, בית שמש, ירושלים, באר שבע, אשדוד וכדומה.

אדם חרדי מתפלל בבית כנסת

 

המגזר החרדי מונה זרמים שונים, ולכל זרם יש מאפיינים ייחודיים ודרישות שונות לרכישת דיור. רבים מהחרדים זקוקים לסיוע משפחתי כדי להתמודד עם מחירי הנדל"ן הגבוהים, ובהיעדר עזרה מהמשפחה או בנוסף לסיוע מהם הם פונים גם לבנקים המציעים משכנתא לחרדים בתנאים מועדפים.

סיוע במשכנתא גם לחרדים 

רוב המשפחות והזוגות הצעירים מהמגזר החרדי זקוקים לסיוע על מנת לרכוש דירה חדשה או יד שנייה. יש לזכור כי ההון העצמי של החרדים לרוב נמוך יותר בהשוואה למשפחה חילונית או למשפחה מהמגזר הדתי לאומי, וגם יכולת ההחזר של החרדים לרוב נמוכה יותר, לכן הם זקוקים לפריסת תשלומים ארוכה.

הממשלה באמצעות משרד הבינוי והשיכון מעניקה סיוע לחרדים שסיימו שירות צבאי, לאומי או אזרחי. הסיוע ניתן בהתאם לחישוב נקודות הזכות, גובה ההלוואה מושפע בין השאר ממספר הילדים במשפחה של מבקש ההלוואה, מספר אחים ואחיות, שנות נישואין, ומיקום הדירה.

כדי לקחת משכנתא לחרדים בתנאים נוחים ומשתלמים יש לקבל ייעוץ מקצועי מצוות המומחים של משכנתא גורו. יועצי המשכנתא שלנו בעלי ידע רב וניסיון עשיר בהתאמת משכנתאות לחרדים מבנקים ומחברות מימון חוץ בנקאיות.

לייעוץ ולהצעות אטרקטיביות למשכנתא השאירו עכשיו פרטים באתר ונחזור אליכם בהקדם, בנוסף תקבלו הצעה אטרקטיבית למשכנתא נוחה, ללא עלות או התחייבות מצדכם.