ביטוח משכנתא לקטועי גפיים

קטועי גפיים בישראל נאלצו לוותר על חלום לרכוש דירה מאחר והבנקים סירבו להציע להם הלוואה לדיור ללא ביטוח חיים למשכנתא. למעשה, חברות הביטוח דחו באופן גורף ובמשך שנים רבות את בקשתם של קטועי גפיים לרכוש ביטוח משכנתא. יש לציין כי ביטוח משכנתא מורכב משתי פוליסות – ביטוח חיים וביטוח מבנה, ובגלל מצבם הבריאותי של קטועי הגפיים חברות הביטוח בחרו שלא לקחת סיכונים.

כמה מגיע לכם לחסוך בביטוח המשכנתא? בואו נבדוק!
השאלון הבא יחשב כמה חיסכון מגיע לכם, ללא עלות ובתוך פחות מדקה.

{{dataForm.name}}
{{validName}}
גיל נבחר: {{dataForm.age}}
{{step.buttonNext}}
{{error}}

אני מאשר שקראתי את תנאי השימוש והפרטיות ואני מסכים להם,
וכי פרטיי ישמש לקבלת פניות, הצעות שיווקיות מאיתנו או מצדדים שלישיים, לרבות בנוגע לתוכניות ביטוח או מוצרים פנסיוניים.

מסכימ/ה לקבלת תוכן, דברי פרסומת או עדכונים מהחברה באמצעות דוא"ל, SMS או טלפון

{{errorTerms}}

כבר בשלב הבא מחכות לך תוצאת הבדיקה הראשונית.
תרצה לקבל גם דו"ח מסכם של הביטוחים שלך עם המלצות נוספות להוזלה?
הדו"ח מתקבל באמצעות סוכן ביטוח בעל רישיון משרד האוצר, השירות ניתן ללא עלות.
אנא הכנס מספר תעודת זהות ותאריך הנפקה:

{{ssnError}}

(המידע נועד לבדיקת ואיתור הביטוחים הקיימים באתר "הר הביטוח", או לשם בניית הצעה לביטוח חדש מותאם אישית למבוטח, לעולם לא נעשה שימוש לרעה במידע זה)

זכאותך לחיסכון בביטוח המשכנתא גבוהה!

על סמך המידע שהזנת בשאלון, ועל בסיס הניתוח שלי – מסתמן כי זכאותך להשגת חיסכון מקסימאלי בפוליסת ביטוח המשכנתא נמצאת בסבירות גבוהה מאוד.

ייתכן ונצליח לחסוך עבורך עשרות אלפי שקלים במצטבר בהוצאה עבור ביטוח המשכנתא באמצעות:

  1. התאמת הצעה הביטוח לצרכייך האישיים, ולנתונים העדכניים של העסקה – שווי הנכס, גובה ההלוואה, מינך, גילך וסטטוס העישון שלך.
  2. מחזור המשכנתא אחת לתקופה והקטנת יתרת ההלוואה.
  3. השוואת מחירים בין חברות הביטוח.
  4. מיקוח מול הבנקים וחברות הביטוח להוזלה מיידית.
  5. בדיקת שאר הביטוחים עבורך ועבור משפחתך כדי לבחון הוזלה באפיקים נוספים.

בשעות הקרובות סוכן ביטוח מוסמך ובעל רישיון פנסיוני ייצור איתך קשר ויסייע באפיון של הפוליסה החסכונית ביותר עבורך.

תיקון חוק שוויון הזדמנויות לאנשים עם מוגבלות

בשנת 2018 המחוקק תיקן את חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות ולאחר אישור החוק הבנקים חייבים להעניק משכנתא גם לקטועי גפיים שלא הצליחו לרכוש ביטוח חיים למשכנתא, כל עוד אקטואר קבע כי קטיעת הגפיים אינה מקצרת את חייו של האדם והוא צפוי לחיות מעל חמש שנים.

לאחר התיקון לחוק חברות הביטוח חייבות להפנות אנשים עם מוגבלות, ביניהם קטועי גפיים, למסלול של ביטוח ללא מילוי הצהרת בריאות. זהו ביטוח ייעודי והחוק קובע כי הפוליסה תבטח את האדם קטוע הגפיים עד לסכום מקסימלי של חצי מיליון ₪ וסכום המשכנתא יעמוד על עד פי 2 מסכום זה, כלומר עד מיליון ₪. בנוסף, נקבע כי תקופת המשכנתא המקסימלית לקטועי גפיים תהיה עד 15 שנה, אך ניתן להגיע להסכם על תקופה ארוכה יותר עם הבנק ממנו לוקחים משכנתא.

בנוסף, המדינה החליטה לסייע לאנשים עם מוגבלות הרוכשים דירת מגורים, וכדי לגשר על הפער בין עלות ביטוח חיים רגיל לבין ביטוח חיים לאדם עם מוגבלות, המדינה מציעה כ-300 ₪ לחודש.

מתגברים על הקושי לקבל משכנתא לקטועי גפיים

למרות התיקון לחוק שוויון הזדמנויות לאנשים עם מוגבלות, מרבית חברות הביטוח ממשיכות לדחות באופן גורף בקשות לרכישת ביטוח משכנתא לקטועי גפיים, לרבות ביטוח משכנתא לאחר קטיעת יד. אמנם, יש אפשרות לדווח על חברת הביטוח הפועלת בניגוד לחוק, אך ברוב המקרים בוחרים פתרונות אחרים כדי להתגבר על הבעיה. חשוב לדעת כי מסלול ביטוח משכנתא ללא הצהרת בריאות יקר בהרבה בהשוואה לביטוח משכנתא רגיל, אך זהו פתרון כדי להתגבר על המכשולים בדרך לקבלת המשכנתא.

כך לדוגמה, קטועי גפיים יכולים לפנות לסוכנות ביטוח המסוגלת להפעיל לחץ על חברות הביטוח ולרכוש ביטוח משכנתא עבור קטוע הגפיים, אפשרות נוספת היא למצוא בנק שמוכן להסתפק בביטוח חיים למשכנתא על שם בן או בת הזוג של קטוע הגפיים, ויש גם בנקים המעוניינים להציע משכנתא לקטועי גפיים והם מוכנים להתגמש בדרישות ולהסתפק בביטוח מחלות קשות בלבד.

המומחים של משכנתא גורו יסייעו לכם לקבל הצעה משתלמת למשכנתא ובנוסף הם יעניקו ייעוץ בנושאים כמו ביטוח משכנתא לקטוע יד או רגל, זכויות המגיעות לקטועי גפיים ועוד. למידע נוסף ולייעוץ והכוונה בנושא ביטוח משכנתא לקטועי גפיים השאירו פרטים ליצירת קשר ואנחנו נחזור אליכם בהקדם.

Share on whatsapp