ביטוח משכנתא לחולי כליות

ייעוץ משכנתא בחולון

מחלות כליה מתפתחות בהדרגה ובאופן איטי, הן עלולות להיות חריפות או כרוניות, לגרום לירידה משמעותית בתפקוד האדם ובמקרים הקשים הן מחייבות טיפול בדיאליזה או השתלת כליות. מחלות כליה גורמות גם להתפתחות מחלות לב וכלי דם, הן גורמות לתמותה בטרם עת, לכן חשוב לאבחן את המחלה בזמן כדי לשמר את תפקודי הכליה ולמנוע את המשך ההידרדרות במצבו של החולה.

כאשר חולים במחלות כליות שונות מעוניינים לרכוש דירה בעזרת משכנתא, עליהם לרכוש ביטוח משכנתא כתנאי מקדים מצד הבנק לקבלת הכסף. את ביטוח המשכנתא רוכשים בדרך כלל מחברות הביטוח, אך אלו אינן ממהרות לשווק ביטוח משכנתא לחולי כליות בגלל הסיכון הגבוה עבורן.

איך לרכוש ביטוח משכנתא לבעלי מחלת אי ספיקת כליות סופנית ולמושתלי כליה?

חברות הביטוח טוענות כי חולי כליות ומושתלי כליה נמצאים בקבוצת סיכון לתחלואה גבוהה ולמוות, לכן הן עושות ככל יכולתן להימנע משיווק ביטוח משכנתא לחולי כליות. אגב, חברות הביטוח נמנעות כמעט באופן גורף גם ממכירת ביטוח משכנתא לאחר השתלה כליה, ואם הן מוכנות לבטח את החולה או המושתל הן ידרשו תעריף גבוה מאוד.

חשוב לציין כי רכישת ביטוח חיים למשכנתא מחייבת חיתום רפואי ומילוי הצהרת בריאות, וכאשר חברת הביטוח מגלה כי מדובר בחולי כליות או באדם שעבר השתלת כליה – הן דוחות את הבקשה. יחד עם זאת, בעקבות התיקון לחוק שוויון הזדמנויות לבעלי מוגבלות, המדינה קבעה כי חברות הביטוח חייבות להציע ביטוח משכנתא לאחר השתלה כליה ולחולים במחלות כליה שונות, בכפוף לתנאים שנקבעו בתיקון לחוק.

אם חברת הביטוח מסרבת לבקשה לרכוש ממנה ביטוח משכנתא לבעלי מחלת אי ספיקת כליות סופנית או ביטוח חיים למשכנתא למושתל כליה – ניתן לדווח עליה לממונה במשרד האוצר האחראי על חברות הביטוח. כמו כן, במקרים מסוימים ניתן לרכוש ביטוח חיים למשכנתא ללא הצהרת בריאות, כמובן בתעריף גבוה באופן משמעותי בהשוואה לעלות ביטוח חיים משכנתא לאדם בריא.

מה המומחים של משכנתא גורו ממליצים?

גם אם חברות הביטוח מסרבות להציע ביטוח משכנתא לחולי כליות ולמושתלי כליה – אין צורך להתייאש ולוותר על רכישת דירה למגורים. הפתרונות האפשריים הם:

  • רכישת ביטוח משכנתא לחולי כליות דרך סוכנות ביטוח המתמחה בכך.
  • לקיחת משכנתא מבנק המוכן להתגמש ולהסתפק בביטוח חיים משכנתא רק של בן או בת הזוג של החולה.
  • רכישת ביטוח משכנתא ללא הצהרת בריאות בתעריף יקר יותר.
  • נטילת משכנתא מבנק המוכן להסתפק בביטוח מחלות וביטוח תאונות כחלופה לביטוח משכנתא.

רוצים לקחת משכנתא בתנאים מעולים וזקוקים לייעוץ ולסיוע בנושא ביטוח משכנתא לחולי כליות ולמושתלי כליה? המומחים של משכנתא גורו עומדים לרשותכם, השאירו פרטים ליצירת קשר בטופס למטה ואנחנו נחזור אליכם בהקדם ונסייע לכם לקבל ביטוח משכנתא והלוואה לדיור בתנאים המשתלמים ביותר!