ביטוח חיים למשכנתא לאנשים עם גידולים

כמה מגיע לכם לחסוך בביטוח המשכנתא? בואו נבדוק!
השאלון הבא יחשב כמה חיסכון מגיע לכם, ללא עלות ובתוך פחות מדקה.

{{dataForm.name}}
{{validName}}
גיל נבחר: {{dataForm.age}}
{{step.buttonNext}}
{{error}}

אני מאשר שקראתי את תנאי השימוש והפרטיות ואני מסכים להם,
וכי פרטיי ישמש לקבלת פניות, הצעות שיווקיות מאיתנו או מצדדים שלישיים, לרבות בנוגע לתוכניות ביטוח או מוצרים פנסיוניים.

מסכימ/ה לקבלת תוכן, דברי פרסומת או עדכונים מהחברה באמצעות דוא"ל, SMS או טלפון

{{errorTerms}}

כבר בשלב הבא מחכות לך תוצאת הבדיקה הראשונית.
תרצה לקבל גם דו"ח מסכם של הביטוחים שלך עם המלצות נוספות להוזלה?
הדו"ח מתקבל באמצעות סוכן ביטוח בעל רישיון משרד האוצר, השירות ניתן ללא עלות.
אנא הכנס מספר תעודת זהות ותאריך הנפקה:

{{ssnError}}

(המידע נועד לבדיקת ואיתור הביטוחים הקיימים באתר "הר הביטוח", או לשם בניית הצעה לביטוח חדש מותאם אישית למבוטח, לעולם לא נעשה שימוש לרעה במידע זה)

זכאותך לחיסכון בביטוח המשכנתא גבוהה!

על סמך המידע שהזנת בשאלון, ועל בסיס הניתוח שלי – מסתמן כי זכאותך להשגת חיסכון מקסימאלי בפוליסת ביטוח המשכנתא נמצאת בסבירות גבוהה מאוד.

ייתכן ונצליח לחסוך עבורך עשרות אלפי שקלים במצטבר בהוצאה עבור ביטוח המשכנתא באמצעות:

  1. התאמת הצעה הביטוח לצרכייך האישיים, ולנתונים העדכניים של העסקה – שווי הנכס, גובה ההלוואה, מינך, גילך וסטטוס העישון שלך.
  2. מחזור המשכנתא אחת לתקופה והקטנת יתרת ההלוואה.
  3. השוואת מחירים בין חברות הביטוח.
  4. מיקוח מול הבנקים וחברות הביטוח להוזלה מיידית.
  5. בדיקת שאר הביטוחים עבורך ועבור משפחתך כדי לבחון הוזלה באפיקים נוספים.

בשעות הקרובות סוכן ביטוח מוסמך ובעל רישיון פנסיוני ייצור איתך קשר ויסייע באפיון של הפוליסה החסכונית ביותר עבורך.

חברת הביטוח עשויה לסרב לבטח בביטוח משכנתא אם המועמד לפוליסה סובל או סבל מבעיה רפואית כמו גידולים, סרטן ומחלות לב. גם את המועמד לביטוח החלים מהגידולים, רוב חברות הביטוח יסרבו להציע לו ביטוח חיים למשכנתא, וכתוצאה מכך גם הבנקים יסרבו לתת לא משכנתא לרכישת דירה או לבניית בית פרטי.

לכן, אם אתם סובלים מגידולים או שהחלמתם מגידול, ואתם רוצים לרכוש דירת מגורים בעזרת משכנתא מהבנק, כדאי לפנות למספר חברות ביטוח ולבדוק מולן האם הן מוכנות להציע לכם ביטוח משכנתא. חשוב לזכור כי ביטוח משכנתא כולל שני ביטוחים שונים – ביטוח מבנה וביטוח חיים. כאשר רוכשים ביטוח חיים רגיל יש למלא הצהרת בריאות ולעבור חיתום, וחברות הביטוח יכולות לסרב לבקשה שלכם לביטוח חיים למשכנתא בגלל הגידולים מהם אתם סובלים, או בגלל גידולים שהחלמתם מהם.

האם ניתן לרכוש ביטוח חיים למשכנתא לגידולים?

עד אישור תיקון מספר 17 לחוק שוויון זכויות לבעל מוגבלות, חברות הביטוח היו רשאיות לסרב לבקשתו של החולה לרכוש דרכן ביטוח חיים למשכנתא. ביוזמת ח"כ קארין אלהרר החוק תוקן וכיום חברות הביטוח חייבות להציע לבעלי וגבלות מקצרת חיים ביטוח חיים למשכנתא, וכפועל יוצא המבוטח יכול לקבל הלוואה מהבנק ולרכוש דירת מגורים.

לאחר התיקון לחוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, אם חברת הביטוח מסרבת לבטח בביטוח חיים רגיל עליה להציע למועמד לביטוח פוליסה ייחודית של ביטוח חיים למשכנתא לבעלי מוגבלות מקצרת חיים. עם זאת, יש הבדלים משמעותיים בין ביטוח חיים למשכנתא לגידולים לבין ביטוח חיים רגיל:

  • ביטוח חיים למשכנתא לגידולים יקר יותר, לכן המדינה החליטה לסבסד את ההפרש והיא מציעה עד 300 ₪ בחודש כהחזר ללווה.
  • יש תקופת אכשרה של 2.5 שנים בהם המבוטח אינה מכוסה בגין מחלות אלא רק בפני תאונות, אם הוא נפטר בתקופת האכשרה, לא ישולם סכום הביטוח ומקבלים החזר עבור הפרמיה ששולמה.
  • הפוליסה מכסה עד חצי מסכום ההלוואה לדיור, וסכום המשכנתא יכול להיות עד 1,000,000 ₪.

למרות התיקון שנעשה, בפועל החוק עדיין אינו מיושם במלואו, ויש מועמדים לביטוח חיים למשכנתא המקבלים סירוב גורף מחברות הביטוח. התופעה ידועה ומוכרת גם בממשלה, אך אין צורך לוותר על החלום לרכישת דירת מגורים מאחר ויש פתרונות נוספים המאפשרים לחולים עם גידולים לקבל משכנתא מהבנק.

הפתרון הראשון הוא לפנות לבנקים השונים למשכנתאות ולנסות לרכוש דרכם ביטוח משכנתא הכולל ביטוח חיים וביטוח מבנה, בתמורה לתשלום פרמיה יקרה יותר. הבנקים מוכנים להסדר זה מאחר והם רוצים לספק משכנתא גם לחולים הסובלים מגידולים שונים, כמובן תוך מזעור הסיכון לכספם. בנוסף, יש בנקים המוכנים להסתפק בביטוח חיים למשכנתא רק לאחד מבני הזוג, לכן ניתן לבטח רק את בן או בת הזוג של האדם הסובל מגידולים, אך לא כל הבנקים מציעים פתרון זה.

אגב, יש בנקים המוכנים להציע משכנתא לחולים עם גידולים, כל עוד החולה רוכש ומציג בפני הבנק ביטוח תאונות וביטוח מחלות.

פתרון נוסף לרכישת ביטוח חיים למשכנתא לגידולים הוא בעזרת סוכנות ביטוח בעלת קשרים המסוגלת לשכנע את חברות הביטוח להציע לכם ביטוח חיים למשכנתא לבעלי מוגבלות מקצרת חיים. לסוכנות הביטוח יש השפעה על חברות הביטוח וניתן לנצל זאת כדי להתגבר על הבעיה. פתרון נוסף הוא רכישת ביטוח חיים ללא הצהרה רפואית, זו פוליסה יקרה לכן כדאי לבחון אפשרויות נוספות לפי שבוחרים בפתרון זה.

לשאלות ולייעוץ בנושא ביטוח חיים למשכנתא לגידולים – השאירו פרטים ליצירת קשר בטופס למטה והמומחים של משכנתא גורו יסייעו לכם.   

 

Share on whatsapp