רשימת אזורי עדיפות לסיוע במשכנתא 

מחירי הדיור בישראל ממשיכים לעלות בשנים האחרונות, אולי בקצב המהיר בעולם המערבי, למרות הבטחות הפוליטיקאים והתכניות השונות שבאות לטפל במצב. אחת הסיבות העיקריות לעליות אלו, מעבר לריבית הנמוכה במשק, היא הרצון של רוב האוכלוסייה להתגורר כמה שיותר קרוב למרכז הארץ, שם ניתן למצוא מקומות עבודה רבים, בתי חולים מובילים, מגוון מוסדות חינוך, מקומות בילוי ועוד.

טפסי משכנתא

מכיוון שהתחבורה הציבורית בישראל היא עודנה אינה מספיק מפותחת, הדבר מרחיק אנשים מהתגוררות באזורי פריפריה שונים ברחבי הארץ וגורמת לעליות מחירים באזורים הנדרשים יותר. מה עוד, שבנוסף לסיבות הכלכליות, אזורים אלו לעיתים סובלים ממצב ביטחוני בעייתי (יו"ש, עוטף עזה).

עידוד התיישבות באזורי עדיפות לאומית

המדינה מעוניינת להתמודד עם מצב בעייתי זה ועושה זאת על ידי מגוון רחב מאד של כלים, בין השאר סוגיות מס, תמיכה בעסקים ומפעלים, העברות תקציביות וגם תחום המשכנתאות.

במסגרת התקציב של משרד הבינוי והשיכון, הוחלט לשרטט רשימת אזורי עדיפות לסיוע במשכנתא. ברשימה זו נמצאים בדרך כלל ישובים בפריפריה הצפונית, הדרומית וכמו כן אזורים אשר בהם קיימים סיכונים ביטחוניים, אך המדינה מעוניינת להחזיק בהם אוכלוסייה קבועה. כל אדם אשר ירצה לבנות, לרכוש או להרחיב דירה באזורים אלו, יקבל סיוע במשכנתא מהמדינה.

תנאי קבלת הסיוע במשכנתא

הדירה, אמורה, כמובן, להיכלל ברשימת אזורי העדיפות, כאשר לא חלפה עדיין שנה מאז חתימת ההסכם עם המוכר. מעבר לכך, סכום המשכנתא הכולל, ביחד עם הסיוע לא יעלה על 95% מערך הדירה, בכפוף לבדיקות הסטנדרטיות של הבנקים על יכולת ההחזר של הלווים ובדיקות השמאי עבור הנכס.

כספי המשכנתא יועברו, כמובן, ישירות למוכר הדירה, ואילו מדובר בדירה חדשה, הרי שקצב העברת כספי הסיוע יתבצע לפי קצב הבנייה. הריבית של חלק המשכנתא, אשר מגיע מכספי הסיוע, יהיה חצי אחוז פחות מן הממוצע בבנקים, אך בכל מקרה לא יעלה על שלושה אחוזים.

אנו בפורטל משכנתא גורו מעוניינים להביא לקוראים מידע רלוונטי, אשר יעזור להם להגיע להחלטות נכונות יותר בעת רכישת דירה. במידה ויש לך שאלות נוספות על רשימת אזורי עדיפות לסיוע במשכנתא, השאר את פרטי ההתקשרות עמך באתר ואנו נדאג ליצור קשר במהירות האפשרית ולהפנות אותך למומחים בתחום.