ביטוח משכנתא לחולי סכיזופרניה

כדי לקבל משכנתא מהבנק עליכם לרכוש ביטוח משכנתא המורכב מביטוח מבנה וביטוח חיים. עם זאת, חברות הביטוח נוטות לסרב לבקשות לרכוש ביטוח משכנתא לחולים המאובחנים עם סכיזופרניה או מחלות נפש אחרות, הסיבה לכך היא לא המחלה עצמה אלא הקושי של האדם להתפרנס ולעבוד באופן קבוע.

כמה מגיע לכם לחסוך בביטוח המשכנתא? בואו נבדוק!
השאלון הבא יחשב כמה חיסכון מגיע לכם, ללא עלות ובתוך פחות מדקה.

{{dataForm.name}}
{{validName}}
גיל נבחר: {{dataForm.age}}
{{step.buttonNext}}
{{error}}

אני מאשר שקראתי את תנאי השימוש והפרטיות ואני מסכים להם,
וכי פרטיי ישמש לקבלת פניות, הצעות שיווקיות מאיתנו או מצדדים שלישיים, לרבות בנוגע לתוכניות ביטוח או מוצרים פנסיוניים.

מסכימ/ה לקבלת תוכן, דברי פרסומת או עדכונים מהחברה באמצעות דוא"ל, SMS או טלפון

{{errorTerms}}

כבר בשלב הבא מחכות לך תוצאת הבדיקה הראשונית.
תרצה לקבל גם דו"ח מסכם של הביטוחים שלך עם המלצות נוספות להוזלה?
הדו"ח מתקבל באמצעות סוכן ביטוח בעל רישיון משרד האוצר, השירות ניתן ללא עלות.
אנא הכנס מספר תעודת זהות ותאריך הנפקה:

{{ssnError}}

(המידע נועד לבדיקת ואיתור הביטוחים הקיימים באתר "הר הביטוח", או לשם בניית הצעה לביטוח חדש מותאם אישית למבוטח, לעולם לא נעשה שימוש לרעה במידע זה)

זכאותך לחיסכון בביטוח המשכנתא גבוהה!

על סמך המידע שהזנת בשאלון, ועל בסיס הניתוח שלי – מסתמן כי זכאותך להשגת חיסכון מקסימאלי בפוליסת ביטוח המשכנתא נמצאת בסבירות גבוהה מאוד.

ייתכן ונצליח לחסוך עבורך עשרות אלפי שקלים במצטבר בהוצאה עבור ביטוח המשכנתא באמצעות:

  1. התאמת הצעה הביטוח לצרכייך האישיים, ולנתונים העדכניים של העסקה – שווי הנכס, גובה ההלוואה, מינך, גילך וסטטוס העישון שלך.
  2. מחזור המשכנתא אחת לתקופה והקטנת יתרת ההלוואה.
  3. השוואת מחירים בין חברות הביטוח.
  4. מיקוח מול הבנקים וחברות הביטוח להוזלה מיידית.
  5. בדיקת שאר הביטוחים עבורך ועבור משפחתך כדי לבחון הוזלה באפיקים נוספים.

בשעות הקרובות סוכן ביטוח מוסמך ובעל רישיון פנסיוני ייצור איתך קשר ויסייע באפיון של הפוליסה החסכונית ביותר עבורך.

כדי לרכוש ביטוח חיים למשכנתא חברות הביטוח דורשות מכם למלא הצהרת בריאות. כאשר חברת הביטוח מגלה במסמך כי מדובר בחולה בסכיזופרניה היא נמנעת מלספק לו ביטוח משכנתא, וגם הבנק מסרב להעניק לו משכנתא מאחר והביטוח הוא תנאי מקדים לקבלת הכסף.

סכיזופרניה – מידע כללי

סכיזופרניה מוגדרת כהפרעה נפשית, זו תופעה נפוצה יחסית ויש בישראל למעלה מ-70,000 סכיזופרנים מאובחנים. למעשה, כ-50% ממקרי האשפוז בבתי החולים לבריאות הנפש הם של סכיזופרנים, והבעיה מוגדרת כמחלה כרונית לכל החיים. יש סוגים שונים של סכיזופרניה, לדוגמה סכיזופרניה פרנואידית, קטטונית או בלתי מאורגנת.

התסמינים העיקריים של סכיזופרניה הם פרנויה, מחשבות שווא, הזיות, דיבור לא ברור, התנהגות קטטונית ועוד. סכיזופרנים רבים חווים חוויות קשות כמו בדידות וניתוק מהסביבה ומהחברה בגלל מצבם, וגם הסביבה מתקשה להבינם.

למה חברת הביטוח מסרבות להציע ביטוח משכנתא לחולי סכיזופרניה?

חברות הביטוח מגדירות חולים עם מחלות נפש כמו סכיזופרניה כקבוצת סיכון, לכן הן נוטות להחריג את חולי הסכיזופרניה ובאופן כמעט גורף הן מסרבות לבקשות של החולים לביטוח משכנתא. לטענת חברות הביטוח, חולי סכיזופרניה אינם יציבים, הם מרבים להתאשפז בבתי חולים לבריאות הנפש, ומצבם אינו מאפשר להם לעבוד בצורה יציבה ולהתפרנס בכבוד.

מה הפתרון?

חולי סכיזופרניה, בדיוק כמו שאר האנשים, מעוניינים לרכוש דירה למגורים, לחיות בכבוד, לעבוד ולהקים משפחות. כאשר חולי סכיזופרניה מבקשים משכנתא מהבנק הם נדרשים לרכוש ביטוח משכנתא, אך חברות הביטוח דוחות את הבקשה.

יש לציין כי המחוקק הישראלי החליט לתקן את העוול הנגרם לחולי סכיזופרניה ולבעלי מחלות נפש אחרות, לכן הכנסת אישרה את ההצעה לתיקון חוק שוויון הזדמנויות לבעלי מוגבלות, וכיום חברות הביטוח חייבות לספק ביטוח משכנתא לחולי סכיזופרניה, בהתאם לתנאים ולמגבלות שנקבעו בחוק.

יש מספר הבדלים בין ביטוח משכנתא רגיל לביטוח משכנתא ייעודי לחולי סכיזופרניה, ההבדלים העיקריים הם פוליסה המכסה עד מחצית מסכום המשכנתא ולא יותר מ-1,000,000 ₪, הפוליסה מכסה ב-2.5 הראשונות רק תאונות ולא מחלות, והמבוטח זוכה לסבסוד מהמדינה עד 300 ₪ בחודש.

יש אפשרויות נוספות לקבלת המשכנתא לחולי סכיזופרניה – יש בנקים המוכנים להסתפק בביטוח חיים למשכנתא רק לבן או בת הזוג של החולה, בנקים מסוימים מוכנים להגמיש עמדות ולהסתפק בביטוח מחלות יחד עם ביטוח תאונות, וניתן לפנות גם לסוכנות ביטוח בעלת השפעה שיכולה לשכנע את חברות הביטוח למכור לחולה ביטוח חיים למשכנתא.

למידע נוסף צרו קשר עם המומחים של משכנתא גורו, אפשר להשאיר פרטים בטופס למטה ואנחנו נחזור אליכם בהקדם.

Share on whatsapp