מחשבון שפיצר

לעתים קרובות שומעים על סיפורים על אנשים ששילמו באופן סדיר במשך שנה וחצי ארבעת אלפים שקל מידי חודש עבור המשכנתא שלהם. עם זאת, לאחר מכן, כשבאו לברר על מצב המשכנתא בבנק, הם היו מאד מופתעים לגלות שבכל הזמן הזה הקרן של המשכנתא ירדה רק בחמשת אלפים שקל ואילו כל שאר התשלומים הלכו על ריבית. אנו יכולים לציין, כי אותו אדם היה יכול למנוע מעצמו את חוסר הנעימות אם היה משתמש במחשבון משכנתא שפיצר לפני לקיחת המשכנתא שלו.

מחשבון לתכנון משכנתא ל5 שנים

לפיכך, זהו אחד החסרונות העיקריים שמציינים אנשים שכבר לקחו משכנתא ומי שעוד עומד לעשות את זה. אחרי הכול, אנשים עוזבים את שוק הדירות השכורות במחשבה שעכשיו הם ישלמו עבור המטרים המרובעים הפרטיים שלהם ולא יעבירו את הכסף שלהם למשכירי הדירות. אבל למעשה, מתברר כי בשנים הראשונות, לוקחי המשכנתאות יצטרכו לתת כסף לבנק בעיקר עבור האפשרות להשתמש במשכנתא.

ישנן שתי צורות עיקריות להחזר תשלומי משכנתא: החזר משכנתא שפיצר ומשכנתא קרן שווה. כידוע, התשלום החודשי על כל הלוואה מורכבת מהקרן ומהריבית ובהתאם לכך, ההבדל בין שני הסוגים של תשלומי המשכנתא הוא בדיוק בפרופורציות של שני המרכיבים הללו. למי שלוקח משכנתא בהחזרים לפי לוח שפיצר, מומלץ מאד להשתמש במחשבון לוח שפיצר כדי לראות את שיעורי הריבית והקרן שהוא משלם מידי חודש.

מחשבון שפיצר משכנתא – איך מבצעים חישוב באמצעות לוח שפיצר?

הרוב המכריע של הבנקים מציע משכנתא על ידי חישוב לוח שפיצר. בחישוב זה, התשלום החודשי עבור תקופת המשכנתא הוא זהה וכאן נמצא אחד מהיתרונות הגדולים של השיטה. אתה יכול להשתמש במחשבון לוח שפיצר, לחתום על הוראת קבע לתשלום המשכנתא בבנק ולא יהיה לך צורך יותר לחשוב על החוב הכולל של המשכנתא שלך או ללכת מידי חודש לבנק. אבל בכל הנוחות הזאת טמון גם טריק קטן.

טבלת שפיצר מול משכנתא קרן שווה – יתרונות וחסרונות

בשנים הראשונות חישוב משכנתא שפיצר מראה שההחזר מורכב בעיקר מהריבית. כתוצאה מכך, הקרן של המשכנתא יורדת לאט מאוד והריבית נצברת תמיד על יתרת סכום זה. לכן, אם נסתכל בטבלת שפיצר ונשווה אותה למשכנתא קרן שווה, נראה שהסכום הכולל של הריבית שנשלם על משכנתא שפיצר יהיה גדול יותר. במשכנתא קרן שווה, לעומת זאת, התשלומים אינם שווים כל הזמן אלא הולכים ופוחתים מידי חודש, מה שמייקר את המשכנתא בהתחלה אך נותן אפשרות לשלם פחות ריבית לאורך התקופה.

באופן טבעי, החזר משכנתא שפיצר היא מועילה עבור הבנקים כי בכך הם מקטינים את הסיכונים שלהם. עם זאת, גם עבור לווים רבים תשלומי שפיצר נוחים מאד. לדוגמא, תכנית כזו מאפשרת להם לקחת משכנתא על סכום גדול יותר ובאמצעות הכסף לקנות דירה מרווחת ומתאימה יותר. בנוסף, כאמור, הסכום של התשלום בכל חודש הוא זהה, מה שמאפשר לתכנן בקלות יותר את התקציב החודשי.

כאשר באים לבחור משכנתא, יש לבדוק היטב את טבלת התשלומים ולשקול את כל היתרונות והחסרונות של כל שיטה. אתר משכנתא גורו יעזור לך להשוות בין השיטות השונות להחזר משכנתא ולהתאים את סוג ההחזר המתאים לך. השאר את הפרטים שלך והנציגים שלנו יחזור אליך בהקדם.

מומלץ לקריאה נוספת:

תנאים לקבלת משכנתא

בחירת יועץ משכנתא מומחה