הלוואת זכאות – ריבית משכנתא לזכאים 2021

בתקופות המוקדמות יותר בחייה של המדינה, היה הבדל משמעותי בין שני סוגים של משכנתאות – הסוג האחד היה משכנתא של זכאות והסוג השני נקרא משכנתא משלימה. משכנתא של זכאות ניתנה בתנאים מועדפים (ריבית נמוכה יותר) וסובסדה למעשה על ידי המדינה והמשכנתא המשלימה ניתנה על ידי הבנקים בתנאים הרגילים ובריבית משתלמת פחות ללקוחות.

מכיוון שעם הזמן, כלכלת ישראל הפכה להיות קפיטליסטית יותר, משכנתא של זכאות הפכה להיות למעשה ללא משתלמת עבור רוכשי הדירות. ראשית, תנאי קבלת הזכאות הפכו להיות נוקשים יותר – הלווים צריכים להגיע לאלף נקודות על פי קריטריונים שונים, מה שמורכב למדי לרוב הלקוחות. בנוסף, גם אם ישנה אפשרות לסף הזכאות, התנאים של המשכנתא לפי זכאות הם אינם משתלמים – הריבית היא פשוט גבוהה מידי (עומדת על כ-3% ל-25 שנה במסלול צמוד למדד).

החסרונות הללו של המשכנתא לזכאות, יצרו מצב שבו רוב הלווים אינם מעוניינים להשתמש באופציה שלה, אלא לקחת את הלוואת הדיור מהבנק באופן ישיר.

מהם השינויים שמתוכננים לגבי הלוואת זכאות?

לאחרונה, בגלל משבר הדיור המתמשך בישראל, הוחלט בכנסת על שינוי משמעותי במסלול של הלוואה לזכאים, כך שהריבית תרד ותהפוך להיות אטרקטיבית יותר בשביל הלווים הפוטנציאליים. נקבע שהשינויים יתבצעו באופן מדורג – החל משנת 2016, הריבית תרד לרמה של 2.5% ואילו בשנת 2017, היא תעמוד על 2% בלבד.

לגבי האטרקטיביות של השינויים המתוכננים, הרי שהלווים צריכים לבחון את האלטרנטיבות האחרות שקיימות עבורם בשוק המשכנתאות. כעת, כאשר הריבית ברמה של 2.5%, לטעמינו, עדיין ניתן למצוא מסלולים אטרקטיביים יותר בשוק וזאת בגלל ההצמדה למדד והתקופה הארוכה של החזרי ההלוואה. מסלול צמוד למדד לתקופה כה ארוכה יכול להגדיל באופן משמעותי את סכום המשכנתא המצטבר לאורך זמן.

מעוניין בחיסכון של עד

100 אלף ש"ח

במשכנתא שלך?

יועץ משכנתא מומחה מטעמנו יעזור לך לחסוך בריביות המשכנתא

סמן את סכום המשכנתא שברצונך לקבל
הזז את העיגול להגדלת או הקטנת הסכום
100,000
5,000,000
סכום נבחר 800,000 ש"ח

מה סוג השירות הנדרש?

ייעוץ למשכנתא חדשה
מחזור משכנתא קיימת
הלוואות על חשבון משכנתא
הלוואות לשיפוץ הבית
משכנתא חוץ בנקאית
משכנתא לעסק
משכנתא לגיל הזהב
ביטוח משכנתא
ממשיכים למיקום בארץ

מהיכן אתה בארץ?

צפון-רמת הגולן והגליל
חיפה והקריות
חדרה, זכרון והעמקים
אזור השרון
אזור המרכז
אזור ירושלים והסביבה
אזור השפלה עד אשקלון
אזור הדרום
אזור אילת והסביבה
מצוין! ממשיכים

לקבלת ייעוץ מקצועי מהיועצים שלנו השאר פרטים

פגישת ייעוץ ראשונה חינם ללא עלות

הטבות לזוכים בפרוייקטים של מחיר למשתכן

*שרות מלא כרוך בתשלום

אנא הזן את שמך השם נקלט בהצלחה
אנא הזן מספר טלפון נייד הטלפון תקין, ממשיכים!
אי עמידה בפירעון ההלוואה או בהחזר האשראי עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.

נצטרך ממך מספר פרטים נוספים להמשך התהליך

(זה ייקח פחות מדקה, מבטיחים!)

מהו סכום ההון העצמי שלך?

הזז את העיגול להגדלת או הקטנת סכום ההון העצמי
3,000,000
0

מה מצב חשבון הבנק שלך?

חשבון תקין(לא הוגבל אף פעם)
סורבתי בבנק למשכנתא
חשבון תקין (לא הוגבל ב5 שנים האחרונות)
שבון מוגבל (בחמש שנים האחרונות)
היה עיקול על החשבון
חזרו שיקים בחשבון
עוד כמה פרטים קטנים

מה שווי הנכס שברצונך לרכוש?

הזז את העיגול להגדלת או הקטנת הסכום
500,0000
400,000

האם יש לך נכסים?

דירה/בית פרטי
מסחרי-משרד, חנות
מגרש
אין נכסים
מצוין! ממשיכים

באיזה שלב של לקיחת המשכנתא אתה נמצא?

מצאתי נכס ולפני חתימה על זכרון דברים
אחרי חתימה על זכרון דברים
אחרי חתימה על הסכם
זכאי לדירה במחיר למשתכן
אחר
שאלה אחרונה והעזרה עם המשכנתא בדרך

שלב אחרון וסיימנו!

חסר רק מייל לשלוח לך את ההצעה
כתובת מייל לא תקינה

האם אתה מעוניין בבדיקת תיק ביטוחי?

הבדיקה ללא עלות והתחייבות ויכולה לחסוך לך עלויות מיותרות.

ניתן למצוא בבנקים אופציות אחרות, כמו מסלול של משכנתא קבועה לא צמודה לתקופה קצרה יותר, לדוגמא, שנותן שקט נפשי גדול יותר עבור הלווים. עם זאת, במידה והלווים הפוטנציאליים אינם יכולים לעמוד בהחזרים חודשיים גבוהים שכרוכים במסלולים הלא צמודים לטווח קצר יותר, ייתכן שהאופציה של משכנתא לזכאים היא כן אטרקטיבית עבורם. כאשר הריבית על המשכנתא תרד ל-2%, החל משנת 2017, הכדאיות מול המשכנתא המשלימה תעלה עוד יותר, מן הסתם.

הלוואת זכאות מהמדינה – היבטים נוספים של ריבית משכנתא לזכאים 2021

במידה ואתם מתכוונים לקחת הלוואה לדיור והריבית המוצעת במשכנתא משלימה ומשכנתא לזכאים היא שווה, משתלם יותר לקחת משכנתא לזכאים בגלל שתי סיבות. ראשית, ניתן לפרוע את המשכנתא לזכאים ללא כל עמלת פירעון מוקדם ושנית – במקרה שמתעוררים קשיים בהחזרי המשכנתא, אין צורך להתמודד מול הבנקים, אלא מול הממשלה, שיכולה לבוא לקראת הלקוחות מבחינת דחיית תשלומים ופריסות אחרות.

מי יכול לקבל הלוואת זכאות מהמדינה?

ישנם תנאי סף מינימאליים, שבהם הלווה צריך לעמוד כדי שתהיה לו האפשרות לקבל משכנתא לזכאים. ראשית, הוא צריך להיות רווק מעל גיל שלושים או זוג נשוי. שנית, הלווה צריך להוכיח כי מעולם לא הייתה ברשותו דירה. במידה והוא עומד בתנאים אלה, הוא יכול לעבור לשלב הבא – ספירת הנקודות.

שיטת הנקודות – כיצד היא עובדת?

לצורך קבלת משכנתא לזכאים, יש להגיע לאלף נקודות שמזכות את הלווה ב-97 אלף ₪. במידה וסכום הנקודות הוא גדול יותר, כך יעלה גם סכום הזכאות.

ישנם קריטריונים רבים לצבירת נקודות לזכאות. נציין את העיקריות שבהם –

  • שנות נישואים – שנת הנישואים הראשונה של הלווים תזכה אותם ב-250 נקודות ואילו כל שנה נוספת מוסיפה 50 נקודות נוספות. כך, זוג שנשוי שלוש שנים יקבל 350 נקודות (250+100).
  • מספר ילדים – הילד הראשון יזכה את הלווים ב-350 נקודות ואילו כל ילד נוסף יוסיף עוד 150 נקודות, כאשר גם הריון נחשב במקרה זה לצבירת הנקודות.
  • מספר אחים – במידה ויש ללווה בין אח אחד לשלושה, כל אח שווה 50 נקודות לצבירה. האח הרביעי יוסיף 250 נקודות ואחים נוספים יעלו את הצבירה ב-200 נקודות כל אחד.
  • שירות צבאי – במידה והלווים מגיעים לסף של אלף נקודות, הם יקבלו 10 נקודות על כל חודש של שירות בצבא.

לדעתנו, באתר משכנתא גורו, הלווים צריכים לבדוק היטב את האלטרנטיבות לפני שימוש במשכנתא לזכאים. במידה ויש לך שאלות נוספות הנוגעות ברפורמה שמתבצעת במשכנתא לזכאים, אנא השאר את הפרטים האישיים שלך באתר ואנו נחזור אליך בהקדם האפשרי.

Share on whatsapp