ביטוח משכנתא לחולים בדלקת חיידקית של קרום המוח

דלקת חיידקית של קרום המוח, באנגלית Bacterial Meningitis, היא דלקת חריפה הנגרמת עקב הדבקה חיידקית. יש לציין כי זו מחלה שונה מדלקת קרום המוח שנגרמת כתוצאה מהדבקה ויראלית או פטרייתית. דלקת בקרום המוח היא מחלה חמורה ומסכנת חיים, וללא טיפול בזמן יש סיכוי גבוה לתמותה. ישנה חשיבות גבוהה לקבלת טיפול מידי לאחר אבחון הדלקת כדי למנוע סיבוכים של המחלה ומקרי מוות.

דלקת חיידקית של קרום המוח עלולה להתפרץ באוכלוסיות הסיכון הבאות: אנשים שעברו טראומה בגולגולת, חולים הסובלים מדלקות אף ואוזן לעיתים קרובות, אנשים עם מערכת חיסונית חלשה, מושתלי מכשיר שמיעה, צרכני אלכוהול כבדים. חשוב לדעת כי אבחון המחלה או קבלת טיפול בשלב מאוחר עלולים לגרום לסיבוכים חמורים, לכן כאשר חולה בדלקת חיידקית של קרום המוח מעוניין לרכוש ביטוח חיים למשכנתא, חברות הביטוח יסרבו באופן גורף לבטח אותו בגלל הסיכון הרב עבורן.

כמה מגיע לכם לחסוך בביטוח המשכנתא? בואו נבדוק!
השאלון הבא יחשב כמה חיסכון מגיע לכם, ללא עלות ובתוך פחות מדקה.

{{dataForm.name}}
{{validName}}
גיל נבחר: {{dataForm.age}}
{{step.buttonNext}}
{{error}}

אני מאשר שקראתי את תנאי השימוש והפרטיות ואני מסכים להם,
וכי פרטיי ישמש לקבלת פניות, הצעות שיווקיות מאיתנו או מצדדים שלישיים, לרבות בנוגע לתוכניות ביטוח או מוצרים פנסיוניים.

מסכימ/ה לקבלת תוכן, דברי פרסומת או עדכונים מהחברה באמצעות דוא"ל, SMS או טלפון

{{errorTerms}}

כבר בשלב הבא מחכות לך תוצאת הבדיקה הראשונית.
תרצה לקבל גם דו"ח מסכם של הביטוחים שלך עם המלצות נוספות להוזלה?
הדו"ח מתקבל באמצעות סוכן ביטוח בעל רישיון משרד האוצר, השירות ניתן ללא עלות.
אנא הכנס מספר תעודת זהות ותאריך הנפקה:

{{ssnError}}

(המידע נועד לבדיקת ואיתור הביטוחים הקיימים באתר "הר הביטוח", או לשם בניית הצעה לביטוח חדש מותאם אישית למבוטח, לעולם לא נעשה שימוש לרעה במידע זה)

זכאותך לחיסכון בביטוח המשכנתא גבוהה!

על סמך המידע שהזנת בשאלון, ועל בסיס הניתוח שלי – מסתמן כי זכאותך להשגת חיסכון מקסימאלי בפוליסת ביטוח המשכנתא נמצאת בסבירות גבוהה מאוד.

ייתכן ונצליח לחסוך עבורך עשרות אלפי שקלים במצטבר בהוצאה עבור ביטוח המשכנתא באמצעות:

  1. התאמת הצעה הביטוח לצרכייך האישיים, ולנתונים העדכניים של העסקה – שווי הנכס, גובה ההלוואה, מינך, גילך וסטטוס העישון שלך.
  2. מחזור המשכנתא אחת לתקופה והקטנת יתרת ההלוואה.
  3. השוואת מחירים בין חברות הביטוח.
  4. מיקוח מול הבנקים וחברות הביטוח להוזלה מיידית.
  5. בדיקת שאר הביטוחים עבורך ועבור משפחתך כדי לבחון הוזלה באפיקים נוספים.

בשעות הקרובות סוכן ביטוח מוסמך ובעל רישיון פנסיוני ייצור איתך קשר ויסייע באפיון של הפוליסה החסכונית ביותר עבורך.

תיקון חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות

הכנסת אישרה בסוף שנת 2018 את תיקון מס' 18 לחוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, התיקון לחוק ביוזמת ח"כ קארין אלהרר נועד לתקן את העוול שנגרם לאנשים עם מוגבלות שלא יכלו לרכוש ביטוח חיים למשכנתא, לכן הבנקים סירבו לתת להם הלוואה לדיור. התיקון לחוק מחייב את חברות הביטוח לבטח אנשים עם מוגבלות מקצרת חיים, והחברות נדרשות להציע פוליסה ייעודית ללא הצהרת בריאות.

לאחר התיקון לחוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, ניתן לרכוש ביטוח משכנתא לחולים בדלקת חיידקית של קרום המוח ללא הצהרת בריאות. על פי התיקון לחוק, החולים יוכלו לקבל משכנתא עד לסכום של 1 מיליון ₪ והביטוח למשכנתא יכסה עד מחצית מסכום ההלוואה, יש גם מגבלה על תקופת הביטוח עד 15 שנים. מאחר והפוליסה יקרה משמעותית מביטוח חיים רגיל למשכנתא המדינה מצעה סבסוד בסך 300 ₪ למבוטחים.

למרות התיקון לחוק, חברות הביטוח ממשיכות לסרב כמעט באופן גורף לבטח חולים ובעלי מוגבלות מקצרת חיים. אנשים רבים ניסו לרכוש ביטוח משכנתא לחולים בדלקת מוח ללא הצלחה, וחברות הביטוח אינן מיישמות את החוק כפי שנדרש מהן. חשוב לזכור כי ביטוח משכנתא מורכב מביטוח מבנה ומביטוח חיים, וכדי לרכוש ביטוח חיים למשכנתא יש למלא הצהרת בריאות. חולים בדלקת מוח לא מצליחים לעבור את הליך החיתום והם נקלעים לבעיה מאחר והבנקים לא מאשרים להם משכנתא.

לכן, חולים בדלקת מוח נדרשים למצוא פתרונות יצירתיים כדי להתגבר על המכשול ולהצליח לקבל משכנתא מהבנק במטרה לרכוש דירה מגורים, והפתרונות האפשריים הם:

  • ביטוח חיים למשכנתא ללא הצהרת בריאות – חולים בדלקת מוח יכולים לרכוש ביטוח חיים למשכנתא ללא צורך במילוי הצהרת בריאות, עם זאת זו פוליסה יקרה ומוגבלת, לכן אם אפשר עדיף לבחור בפתרונות אחרים.
  • ביטוח משכנתא מהבנק – הבנקים משווקים ביטוח משכנתא ללווים, בדרך כלל בתעריף גבוה לעומת העלות של הפוליסה דרך חברות הביטוח. עם זאת, חולים המתקשים לרכוש ביטוח חיים למשכנתא מחברות הביטוח יכולים לרכוש את הביטוח ישירות מהבנק ממנו הם מעוניינים לקחת משכנתא, כמובן שנדרשת הסכמה מהבנק.
  • ביטוח חיים למשכנתא רק לבן/בת הזוג של החולה – אחת האופציות לעקיפת הסירוב הגורף של חברות הביטוח לבטח חולים בדלקת מוח היא לרכוש ביטוח חיים למשכנתא רק על שם בן או בת הזוג של החולה. חלק מהבנקים מוכנים להתפשר בנושא זה מאחר והם מעוניינים לשווק כמה שיותר משכנתאות.
  • ביטוח משכנתא דרך סוכנות עם קשרים – פתרון נוסף הוא לרכוש ביטוח משכנתא דרך סוכנות ביטוח גדולה ובעלת קשרים בחברות הביטוח, הסוכנות מפעילה לחץ על חברת הביטוח כדי לספק לחולה את הביטוח המאפשר לו לקבל משכנתא מהבנק.

למידע נוסף בנושא ביטוח משכנתא לחולים בדלקת חיידקית של קרום המוח – השאירו פרטים ליצירת קשר בטופס למטה והיועצים של משכנתא גורו יחזרו אליכם עם הצעה משתלמת.

 

 

 

 

 

Share on whatsapp