ביטוח משכנתא לבעלי מחלת ריאות חסימתית כרונית

מחלת ריאות חסימתית כרונית (COPD) נגרמת לרוב כתוצאה מעישון או מחשיפה ממושכת לזיהום אוויר ולחומרים מזיקים. המחלה מתפתחת בהדרגה וגורמת לחסימת מעברי האוויר, החולים סובלים מסימפטומים שונים כמו שיעול כרוני, קוצר נשימה, ליחה מוגברת ומגבלה בפעולות יומיומיות. כאשר חולה ב-COPD מעוניין לקבל משכנתא מהבנק עליו לרכוש ביטוח משכנתא הכולל ביטוח מבנה וביטוח חיים.

כמה מגיע לכם לחסוך בביטוח המשכנתא? בואו נבדוק!
השאלון הבא יחשב כמה חיסכון מגיע לכם, ללא עלות ובתוך פחות מדקה.

{{dataForm.name}}
{{validName}}
גיל נבחר: {{dataForm.age}}
{{step.buttonNext}}
{{error}}

אני מאשר שקראתי את תנאי השימוש והפרטיות ואני מסכים להם,
וכי פרטיי ישמש לקבלת פניות, הצעות שיווקיות מאיתנו או מצדדים שלישיים, לרבות בנוגע לתוכניות ביטוח או מוצרים פנסיוניים.

מסכימ/ה לקבלת תוכן, דברי פרסומת או עדכונים מהחברה באמצעות דוא"ל, SMS או טלפון

{{errorTerms}}

כבר בשלב הבא מחכות לך תוצאת הבדיקה הראשונית.
תרצה לקבל גם דו"ח מסכם של הביטוחים שלך עם המלצות נוספות להוזלה?
הדו"ח מתקבל באמצעות סוכן ביטוח בעל רישיון משרד האוצר, השירות ניתן ללא עלות.
אנא הכנס מספר תעודת זהות ותאריך הנפקה:

{{ssnError}}

(המידע נועד לבדיקת ואיתור הביטוחים הקיימים באתר "הר הביטוח", או לשם בניית הצעה לביטוח חדש מותאם אישית למבוטח, לעולם לא נעשה שימוש לרעה במידע זה)

זכאותך לחיסכון בביטוח המשכנתא גבוהה!

על סמך המידע שהזנת בשאלון, ועל בסיס הניתוח שלי – מסתמן כי זכאותך להשגת חיסכון מקסימאלי בפוליסת ביטוח המשכנתא נמצאת בסבירות גבוהה מאוד.

ייתכן ונצליח לחסוך עבורך עשרות אלפי שקלים במצטבר בהוצאה עבור ביטוח המשכנתא באמצעות:

  1. התאמת הצעה הביטוח לצרכייך האישיים, ולנתונים העדכניים של העסקה – שווי הנכס, גובה ההלוואה, מינך, גילך וסטטוס העישון שלך.
  2. מחזור המשכנתא אחת לתקופה והקטנת יתרת ההלוואה.
  3. השוואת מחירים בין חברות הביטוח.
  4. מיקוח מול הבנקים וחברות הביטוח להוזלה מיידית.
  5. בדיקת שאר הביטוחים עבורך ועבור משפחתך כדי לבחון הוזלה באפיקים נוספים.

בשעות הקרובות סוכן ביטוח מוסמך ובעל רישיון פנסיוני ייצור איתך קשר ויסייע באפיון של הפוליסה החסכונית ביותר עבורך.

עקב מצבו הבריאותי, חברות הביטוח דוחות באופן גורף את הבקשה לביטוח משכנתא, לכן רבים מהחולים במחלת ריאה חסימתית כרונית נאלצו לוותר עד לאחרונה על רכישת דירה למגורים בעזרת משכנתא מהבנק. ביוזמת ח"כ קארין אלהרר המחוקק תיקן את חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, והחל מ-2018 חברות הביטוח חיבות למכור ביטוח חיים למשכנתא גם לחולים בעלי COPD, אך בפועל הן נמנעות מכך בגלל הסיכון הרב עבורן.

כדאי לדעת כי אין פתרון רפואי לחולים ב-COPD, המחלה מחמירה עם הזמן, אין אפשרות להחלים ממנה, ובמקרים הקשים יש לשקול ניתוח השתלת ריאה. חולים ב-COPD שעוברים את הניתוח יתקשו לקבל ביטוח משכנתא למושתל ריאות, לכן הבנקים יסרבו לבקשתם לקבל הלוואה לרכישת דירה או לבניית בית.

הפתרון – ביטוח חיים לאדם עם מוגבלות מקצרת חיים

התיקון לחוק שוויון הזדמנויות לאנשים עם מוגבלות קבע כי אם חברת הביטוח מסרבת מסיבות רלוונטיות למכור ביטוח חיים למשכנתא לאדם עם מוגבלות, לדוגמה אדם החולה במחלת ריאה חסימתית כרונית, החברה חייבת להציע לו ביטוח חיים לאדם עם מוגבלות מקצרת חיים. עם זאת, חברות הביטוח מודעות לכך שאין אכיפה של החוק החדש יחסית, לכן הן ממשיכות לדחות את הבקשות של חולים בעלי מחלת ריאה חסימתית כרונית, ובנוסף הן דוחות בקשות לרכישת ביטוח משכנתא לאחר השתלת ריאות. אם פנית לחברת הביטוח וזו סירבה למכור לך ביטוח משכנתא לבעלי מחלת ריאות חסימתית כרונית אתה יכול לדווח על חברת הביטוח ליחידה לפניות הציבור ברשות שוק ההון.

כדאי לדעת כי ביטוח חיים לאדם עם מוגבלות מקצרת חיים כולל מגבלות שונות שנקבעו בחוק, למשל:

  • ביטוח החיים יהיה בשווי של מחצית סכום ההלוואה ועד לסכום של 500,000 ₪.
  • בתקופה האכשרה המבוטח לא יכוסה במקרה של פטירה לפני 2.5 שנים ממועד רכישת הביטוח.

בנוסף, המדינה החליטה כי חולים ב-COPD הרוכשים ביטוח חיים לאדם עם מוגבלות שקיבלו משכנתא יקבלו סיוע כספי המדינה בשווי של כ-300 ₪ לחודש.

יש פתרונות נוספים אם חברות הביטוח מסרבות למכור לך ביטוח משכנתא לבעלי מחלת ריאה חסימתית כרונית. הפתרונות האפשריים הם רכישת ביטוח משכנתא דרך סוכנות בעלת קשרים בחברות הביטוח, הסוכנות יכולה להפעיל לחץ ולקבל אישור לפוליסה, וניתן לרכוש ביטוח מחלות קשות ולקבל משכנתא מבנקים המוכנים לוותר על ביטוח חיים למשכנתא.

לקריאה נוספת בנושא

איך לקבל ביטוח משכנתא בזול?

ביטוח משכנתא לחולים

ייעוץ למשכנתא חדשה

למידע נוסף ולרכישת ביטוח משכנתא לבעלי מחלת ריאה חסימתית כרונית ולמושתלי ריאה – השאירו פרטים בטופס ליצירת קשר והמומחים של משכנתא גורו יחזרו אליכם ויסייעו לכם לרכוש את הביטוח ולקבל משכנתא נוחה.

Share on whatsapp