ביטוח משכנתא לחולי טרשת נפוצה

אדם מחזיק תבנית עץ קטנה עם המילה משכנתא

חולים בטרשת נפוצה המעוניינים לרכוש דירת מגורים מתקשים לקבל אישור מחברות הביטוח לרכישת ביטוח משכנתא לבעלי טרשת נפוצה. התופעה מוכרת בקרב חולי טרשת נפוצה וחברות הביטוח מערימות לא מעט קשיים על החולים, הן מעדיפות לא לשווק ביטוח חיים למשכנתא לחולי טרשת נפוצה מאחר וזו מחלה חשוכת מרפא המהווה גורם סיכון משמעותי עבורן.

כאשר אדם המאובחן כחולה בטרשת נפוצה מנסה לרכוש ביטוח משכנתא מחברת הביטוח הוא יתבקש למלא שאלון רפואי מקיף לצורך אבחון מצבו הרפואי. חברות הביטוח חוששות להציע ביטוח משכנתא לחולי טרשת נפוצה בגלל הסיכון הרב עבורן, לרוב הן דוחות את הבקשה למרות שבפועל הן חייבות על פי חוק להציע פוליסה, ואם הן יסכימו למכור פוליסת ביטוח חיים למשכנתא עבור חולה בטרשת נפוצה הן יציעו פוליסה יקרה עם החרגות רבות.

פוליסת ביטוח חיים למשכנתא עבור חולי טרשת נפוצה – מה הפתרון?

הבנקים דורשים מכל אדם המעוניין לקחת משכנתא כדי לקנות דירה או לבנות בית, לרכוש ביטוח משכנתא המורכב מביטוח מבנה וביטוח חיים, כתנאי מקדים לקבלת הכסף. חברות הביטוח נמנעות כמעט באופן גורף ממתן ביטוח חיים למשכנתא לחולי טרשת נפוצה מאחר ולטענתן הסיכון רב עבורן. כדי לתקן את העוול והעיוות שנוצר בשוק ועל מנת לאפשר גם לחולי טרשת נפוצה לרכוש דירה, המחוקק תיקן את חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, ולפי תיקון 17 לחוק חברות הביטוח חייבות להציע פוליסה ייעודית לחולי טרשת נפוצה.

כדאי לדעת כי ביטוח חיים למשכנתא לבעלי טרשת נפוצה שונה מפוליסה רגילה המשווקת לאדם בריא, ההבדלים העיקריים הם:

  • ביטוח חיים למשכנתא לחולי טרשת נפוצה יקר יותר בהשוואה לביטוח חיים למשכנתא לאדם בריא. המדינה החליטה לסייע לחולים והיא מחזירה סכום של עד 300 ₪ בחודש לחולה הרוכש דירה למגורים.
  • הביטוח מכסה עד מחצית מסכום ההלוואה, ולא יותר מ-1,000,000 ₪.
  • הפוליסה הייעודית לחולי טרשת נפוצה אינה מכסה מחלות בשנתיים וחצי הראשונות לתקופת הביטוח, הביטוח מכסה בתקופה זו רק תאונות.

איך לרכוש ביטוח חיים למשכנתא לחולי טרשת נפוצה?

חולי טרשת נפוצה נמצאים בקבוצת סיכון משמעותית למוות ולאובדן כושר עבודה, לכן חברות הביטוח מעדיפות שלא לבטח אותם בביטוח חיים למשכנתא. אם מוצאים חברת ביטוח המוכנה למכור פוליסה לחולה טרשת נפוצה מגלים כי העלות מאוד גבוהה, אך הביטוח נחוץ לחולה ולמשפחתו, וגם הבנק דורש את הפוליסה כתנאי לקבלת המשכנתא.

לכן, חשוב לאתר חברה או סוכנות ביטוח המוכנות לבטח בביטוח חיים למשכנתא את חולי הטרשת הנפוצה. כדאי לפנות לסוכן ביטוח מיומן שמסוגל להפעיל לחץ על חברת הביטוח ולהשיג לחולה הטרשת הנפוצה את הפוליסה המתאימה והמשתלמת ביותר. כמו כן, ניתן לקחת משכנתא מבנקים המוכנים להתגמש ולהסתפק בביטוח חיים רק של לווה אחד, יש בנקים המוכנים לעיתים להסתפק בביטוח מחלות קשות בשילוב ביטוח תאונות.

למידע נוסף ולייעוץ בנושא ביטוח משכנתא לחולי טרשת נפוצה – השאירו פרטים בטופס למטה והמומחים של משכנתא גורו יחזרו אליכם בהקדם וסייעו לכם לרכוש את הפוליסה ולקבל משכנתא.

מידע נוסף שיכול לעניין אותך:

ביטוח משכנתא לחולים

משכנתא לאדם בעל מוגבלות מקצרת חיים