ביטוח משכנתא לאחר שבץ מוחי

האיגוד העולמי לשבץ מוחי פרסם לאחרונה כי אחד מכל 6 אנשים בעולם צפוי להיפגע משבץ מוחי במהלך חייו, ולרוב הפגיעה היא בלתי הפיכה ועלולה להסתיים בנכות קשה או במוות. למעשה, שבץ מוחי הוא גורם התמותה השני ברחבי העולם, ועל פי נתוני משרד הבריאות הישראלי, השבץ המוחי הוא גורם התמותה השלישי בארץ.

כדאי לדעת כי שבץ מוחי נגרם עקב הפרעה באספקת הדם למוח, ההפרעה מביאה לנזק נוירולוגי חמור, ומקום הפגיעה במוח משפיע על התסמינים ויכולת התנועה והנעת הגפיים. נדרש טיפול דחוף מיד לאחר זיהוי אירוע מוחי, ומטופלים שעברו שבץ מוחי מאושפזים בבית החולים לצורך טיפול, מעקב והתחלת השיקום. לאחר האשפוז והטיפול יש לעבור שיקום ממושך בבית או במסגרת שיקומית, המטרה היא להחזיר את החולה לתפקוד מיטבי.

ביטוח חיים למשכנתא לאנשים לאחר שבץ מוחי

אדם לאחר שבץ מוחי המעוניין לקחת משכנתא מהבנק כדי לרכוש דירת מגורים או לבנות בית, נדרש להציג ביטוח משכנתא כתנאי מקדים לקבלת ההלוואה. ביטוח משכנתא כולל שני ביטוחים בתוכו – מבנה וחיים. כדי לרכוש ביטוח חיים למשכנתא יש לעבור תהליך חיתום בו חברות הביטוח בודקות את ההצהרה הרפואית, אם הן מגלות מחלות קשות ו/או מוגבלות מקצרת חיים, חברת הביטוח יסרבו באופן גורף לבטח את החולה.

לכן, רבים מהישראלים שעברו שבץ מוחי והחלימו ממנו מתקשים לקבל משכנתא מהבנקים המסחריים עקב הסירוב הגורף מצד חברות הביטוח לבטח אותם בביטוח חיים משכנתא. כדי לתקן את העוול הכנסת אישרה את הצעת התיקון לחוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות ומקיץ 2018 הבנקים חייבים לתת משכנתא עד לסכום של מיליון ₪  וחברות הביטוח חייבות לבטח את האדם שעבר שבץ מוחי בפוליסה ייעודית ללא הצהרת בריאות.

ראוי לציין כי ביטוח חיים למשכנתא ללא הצהרת בריאות הוא מסלול ייעודי ועלותו גבוהה. בחוק נקבעו הוראות מיוחדות לגבי הפוליסה כמו סכום מקסימלי לכיסוי עד 500,000 ש"ח, כיסוי בגין תאונות במשך שנתיים וחצי ורק אז הפוליסה תכסה גם מחלות. בנוסף, המדינה החליטה לסייע לבעלי המוגבלות מקצרת החיים הנאלצים לרכוש את הביטוח היקר בעזרת סבסוד של עד 300 ₪ בחודש, הכסף מועבר ישירות לחשבון הבנק של המבוטח.

למרות התיקון לחוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, בפועל חברות הביטוח ממשיכות בדרכן והן מסרבות באופן גורף לבטח אנשים לאחר אירוע מוחי בביטוחי חיים. אם חברות הביטוח מסרבות למכור ביטוח חיים למשכנתא לאדם שעבר אירוע מוחי באפשרותו להגיש תלונה למפקח על שוק ההון והביטוח, אך עדיף לפתור את הבעיה בדרכים אחרות, ובעזרת המומחים של משכנתא גורו.

מעוניין בחיסכון של עד

100 אלף ש"ח

במשכנתא שלך?

יועץ משכנתא מומחה מטעמנו יעזור לך לחסוך בריביות המשכנתא

סמן את סכום המשכנתא שברצונך לקבל
הזז את העיגול להגדלת או הקטנת הסכום
100,000
5,000,000
סכום נבחר 800,000 ש"ח

מה סוג השירות הנדרש?

ייעוץ למשכנתא חדשה
מחזור משכנתא קיימת
הלוואות על חשבון משכנתא
הלוואות לשיפוץ הבית
משכנתא חוץ בנקאית
משכנתא לעסק
משכנתא לגיל הזהב
ביטוח משכנתא
ממשיכים למיקום בארץ

מהיכן אתה בארץ?

צפון-רמת הגולן והגליל
חיפה והקריות
חדרה, זכרון והעמקים
אזור השרון
אזור המרכז
אזור ירושלים והסביבה
אזור השפלה עד אשקלון
אזור הדרום
אזור אילת והסביבה
מצוין! ממשיכים

לקבלת ייעוץ מקצועי מהיועצים שלנו השאר פרטים

פגישת ייעוץ ראשונה חינם ללא עלות

הטבות לזוכים בפרוייקטים של מחיר למשתכן

*שרות מלא כרוך בתשלום

אנא הזן את שמך השם נקלט בהצלחה
אנא הזן מספר טלפון נייד הטלפון תקין, ממשיכים!
אי עמידה בפירעון ההלוואה או בהחזר האשראי עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.

נצטרך ממך מספר פרטים נוספים להמשך התהליך

(זה ייקח פחות מדקה, מבטיחים!)

מהו סכום ההון העצמי שלך?

הזז את העיגול להגדלת או הקטנת סכום ההון העצמי
3,000,000
0

מה מצב חשבון הבנק שלך?

חשבון תקין(לא הוגבל אף פעם)
סורבתי בבנק למשכנתא
חשבון תקין (לא הוגבל ב5 שנים האחרונות)
שבון מוגבל (בחמש שנים האחרונות)
היה עיקול על החשבון
חזרו שיקים בחשבון
עוד כמה פרטים קטנים

מה שווי הנכס שברצונך לרכוש?

הזז את העיגול להגדלת או הקטנת הסכום
500,0000
400,000

האם יש לך נכסים?

דירה/בית פרטי
מסחרי-משרד, חנות
מגרש
אין נכסים
מצוין! ממשיכים

באיזה שלב של לקיחת המשכנתא אתה נמצא?

מצאתי נכס ולפני חתימה על זכרון דברים
אחרי חתימה על זכרון דברים
אחרי חתימה על הסכם
זכאי לדירה במחיר למשתכן
אחר
שאלה אחרונה והעזרה עם המשכנתא בדרך

שלב אחרון וסיימנו!

חסר רק מייל לשלוח לך את ההצעה
כתובת מייל לא תקינה

האם אתה מעוניין בבדיקת תיק ביטוחי?

הבדיקה ללא עלות והתחייבות ויכולה לחסוך לך עלויות מיותרות.

פתרונות אפשריים לרכישת ביטוח משכנתא לאחר שבץ מוחי

כדי לרכוש דירה רוב האנשים זקוקים למשכנתא גדולה מהבנק. הבנקים דורשים מהלווים לרכוש ביטוח משכנתא כתנאי מקדים, לכן אם חברות הביטוח אינן מוכרות ביטוח חיים למשכנתא לאדם שעבר שבץ מוחי, באפשרותו לנסות לרכוש את הפוליסה ישירות מהבנק. הבנקים מתחרים זה בזה ולא רוצים לפספס עסקאות, לכן חלק מהבנקים מציעים לאנשים לאחר שבץ מוחי לרכוש דרכם את הפוליסה. יש גם בנקים המוכנים להסתפק בביטוח חיים למשכנתא רק על בן או בת הזוג של האדם שעבר אירוע מוחי.

במקרים מסוימים הבנק יאשר משכנתא לאדם שעבר אירוע מוחי גם ללא ביטוח חיים למשכנתא, ובמקרה זה הבנק ידרוש מהלווה לרכוש ביטוח מחלות קשות יחד עם ביטוח תאונות.

אפשרות נוספת בדרך לקבלת המשכנתא ורכישת הדירה היא לפנות לסוכנות ביטוח מובילה ובעלת קשרים טובים עם חברות הביטוח הגדולות. הסוכנות יכולה להפעיל לחץ וקשרים אישיים כדי להשיג את הפוליסה הנדרשת לאדם לאחר אירוע מוחי.

מתקשים לרכוש ביטוח משכנתא לאחר שבץ מוחי? צרו קשר עם היועצים של משכנתא גורו והם יסייעו לכם לרכוש ביטוח משכנתא ולקבל הלוואה נוחה לרכישת דירת החלומות.

Share on whatsapp