ביטוח משכנתא לאחר שבץ מוחי

האיגוד העולמי לשבץ מוחי פרסם לאחרונה כי אחד מכל 6 אנשים בעולם צפוי להיפגע משבץ מוחי במהלך חייו, ולרוב הפגיעה היא בלתי הפיכה ועלולה להסתיים בנכות קשה או במוות. למעשה, שבץ מוחי הוא גורם התמותה השני ברחבי העולם, ועל פי נתוני משרד הבריאות הישראלי, השבץ המוחי הוא גורם התמותה השלישי בארץ.

כדאי לדעת כי שבץ מוחי נגרם עקב הפרעה באספקת הדם למוח, ההפרעה מביאה לנזק נוירולוגי חמור, ומקום הפגיעה במוח משפיע על התסמינים ויכולת התנועה והנעת הגפיים. נדרש טיפול דחוף מיד לאחר זיהוי אירוע מוחי, ומטופלים שעברו שבץ מוחי מאושפזים בבית החולים לצורך טיפול, מעקב והתחלת השיקום. לאחר האשפוז והטיפול יש לעבור שיקום ממושך בבית או במסגרת שיקומית, המטרה היא להחזיר את החולה לתפקוד מיטבי.

כמה מגיע לכם לחסוך בביטוח המשכנתא? בואו נבדוק!
השאלון הבא יחשב כמה חיסכון מגיע לכם, ללא עלות ובתוך פחות מדקה.

{{dataForm.name}}
{{validName}}
גיל נבחר: {{dataForm.age}}
{{step.buttonNext}}
{{error}}

אני מאשר שקראתי את תנאי השימוש והפרטיות ואני מסכים להם,
וכי פרטיי ישמש לקבלת פניות, הצעות שיווקיות מאיתנו או מצדדים שלישיים, לרבות בנוגע לתוכניות ביטוח או מוצרים פנסיוניים.

מסכימ/ה לקבלת תוכן, דברי פרסומת או עדכונים מהחברה באמצעות דוא"ל, SMS או טלפון

{{errorTerms}}

כבר בשלב הבא מחכות לך תוצאת הבדיקה הראשונית.
תרצה לקבל גם דו"ח מסכם של הביטוחים שלך עם המלצות נוספות להוזלה?
הדו"ח מתקבל באמצעות סוכן ביטוח בעל רישיון משרד האוצר, השירות ניתן ללא עלות.
אנא הכנס מספר תעודת זהות ותאריך הנפקה:

{{ssnError}}

(המידע נועד לבדיקת ואיתור הביטוחים הקיימים באתר "הר הביטוח", או לשם בניית הצעה לביטוח חדש מותאם אישית למבוטח, לעולם לא נעשה שימוש לרעה במידע זה)

זכאותך לחיסכון בביטוח המשכנתא גבוהה!

על סמך המידע שהזנת בשאלון, ועל בסיס הניתוח שלי – מסתמן כי זכאותך להשגת חיסכון מקסימאלי בפוליסת ביטוח המשכנתא נמצאת בסבירות גבוהה מאוד.

ייתכן ונצליח לחסוך עבורך עשרות אלפי שקלים במצטבר בהוצאה עבור ביטוח המשכנתא באמצעות:

  1. התאמת הצעה הביטוח לצרכייך האישיים, ולנתונים העדכניים של העסקה – שווי הנכס, גובה ההלוואה, מינך, גילך וסטטוס העישון שלך.
  2. מחזור המשכנתא אחת לתקופה והקטנת יתרת ההלוואה.
  3. השוואת מחירים בין חברות הביטוח.
  4. מיקוח מול הבנקים וחברות הביטוח להוזלה מיידית.
  5. בדיקת שאר הביטוחים עבורך ועבור משפחתך כדי לבחון הוזלה באפיקים נוספים.

בשעות הקרובות סוכן ביטוח מוסמך ובעל רישיון פנסיוני ייצור איתך קשר ויסייע באפיון של הפוליסה החסכונית ביותר עבורך.

ביטוח חיים למשכנתא לאנשים לאחר שבץ מוחי

אדם לאחר שבץ מוחי המעוניין לקחת משכנתא מהבנק כדי לרכוש דירת מגורים או לבנות בית, נדרש להציג ביטוח משכנתא כתנאי מקדים לקבלת ההלוואה. ביטוח משכנתא כולל שני ביטוחים בתוכו – מבנה וחיים. כדי לרכוש ביטוח חיים למשכנתא יש לעבור תהליך חיתום בו חברות הביטוח בודקות את ההצהרה הרפואית, אם הן מגלות מחלות קשות ו/או מוגבלות מקצרת חיים, חברת הביטוח יסרבו באופן גורף לבטח את החולה.

לכן, רבים מהישראלים שעברו שבץ מוחי והחלימו ממנו מתקשים לקבל משכנתא מהבנקים המסחריים עקב הסירוב הגורף מצד חברות הביטוח לבטח אותם בביטוח חיים משכנתא. כדי לתקן את העוול הכנסת אישרה את הצעת התיקון לחוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות ומקיץ 2018 הבנקים חייבים לתת משכנתא עד לסכום של מיליון ₪  וחברות הביטוח חייבות לבטח את האדם שעבר שבץ מוחי בפוליסה ייעודית ללא הצהרת בריאות.

ראוי לציין כי ביטוח חיים למשכנתא ללא הצהרת בריאות הוא מסלול ייעודי ועלותו גבוהה. בחוק נקבעו הוראות מיוחדות לגבי הפוליסה כמו סכום מקסימלי לכיסוי עד 500,000 ש"ח, כיסוי בגין תאונות במשך שנתיים וחצי ורק אז הפוליסה תכסה גם מחלות. בנוסף, המדינה החליטה לסייע לבעלי המוגבלות מקצרת החיים הנאלצים לרכוש את הביטוח היקר בעזרת סבסוד של עד 300 ₪ בחודש, הכסף מועבר ישירות לחשבון הבנק של המבוטח.

למרות התיקון לחוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, בפועל חברות הביטוח ממשיכות בדרכן והן מסרבות באופן גורף לבטח אנשים לאחר אירוע מוחי בביטוחי חיים. אם חברות הביטוח מסרבות למכור ביטוח חיים למשכנתא לאדם שעבר אירוע מוחי באפשרותו להגיש תלונה למפקח על שוק ההון והביטוח, אך עדיף לפתור את הבעיה בדרכים אחרות, ובעזרת המומחים של משכנתא גורו.

פתרונות אפשריים לרכישת ביטוח משכנתא לאחר שבץ מוחי

כדי לרכוש דירה רוב האנשים זקוקים למשכנתא גדולה מהבנק. הבנקים דורשים מהלווים לרכוש ביטוח משכנתא כתנאי מקדים, לכן אם חברות הביטוח אינן מוכרות ביטוח חיים למשכנתא לאדם שעבר שבץ מוחי, באפשרותו לנסות לרכוש את הפוליסה ישירות מהבנק. הבנקים מתחרים זה בזה ולא רוצים לפספס עסקאות, לכן חלק מהבנקים מציעים לאנשים לאחר שבץ מוחי לרכוש דרכם את הפוליסה. יש גם בנקים המוכנים להסתפק בביטוח חיים למשכנתא רק על בן או בת הזוג של האדם שעבר אירוע מוחי.

במקרים מסוימים הבנק יאשר משכנתא לאדם שעבר אירוע מוחי גם ללא ביטוח חיים למשכנתא, ובמקרה זה הבנק ידרוש מהלווה לרכוש ביטוח מחלות קשות יחד עם ביטוח תאונות.

אפשרות נוספת בדרך לקבלת המשכנתא ורכישת הדירה היא לפנות לסוכנות ביטוח מובילה ובעלת קשרים טובים עם חברות הביטוח הגדולות. הסוכנות יכולה להפעיל לחץ וקשרים אישיים כדי להשיג את הפוליסה הנדרשת לאדם לאחר אירוע מוחי.

מתקשים לרכוש ביטוח משכנתא לאחר שבץ מוחי? צרו קשר עם היועצים של משכנתא גורו והם יסייעו לכם לרכוש ביטוח משכנתא ולקבל הלוואה נוחה לרכישת דירת החלומות.

Share on whatsapp