ריבית משתנה על בסיס עוגן מק"מ של בנק לאומי

אחד ממסלולי המשכנתא הקיימים בישראל הוא משכנתא עם ריבית משתנה על בסיס עוגן מק"מ. זהו מסלול המתאים לסביבת ריביות נמוכה ולאנשים שרוצים לעשות פירעון מוקדם של משכנתא בעתיד.

אנשי עסקים מראים אחד לשני נתונים לגבי משכנתא

מק"מ זה ראשי תיבות של מלווה קצר מועד – מכשיר חיסכון שבעזרתו אתם רוכשים נייר ערך מהמדינה לתקופה שלא עולה על שנה והמדינה משלמת לכם עליו ריבית. במסלול המשכנתא עם ריבית משתנה על בסיס עוגן מק"מ, הריבית משתנה פעם בשנה בהתאם לשינויים שיש בריבית שמשלמת המדינה למחזיקי המק"מ.

המאפיינים של משכנתא עם ריבית משתנה על בסיס עוגן

יש למיין, כי הריבית של המק"מ משתנה גם כן בהתאם לשינויי הריבית במשק, כלומר אם אתם נמצאים במסלול משכנתא זה והריבית במשק יורדת, גם ריבית המק"מ והתשלומים החודשיים של המשכנתא שלכם ירדו. אם, לעומת זאת, בנק ישראל יחליט להעלות את הריבית במשק, גם ריבית המק"מ תעלה והתשלומים החודשיים של המשכנתא שלכם יהיו גדולים יותר.

המאפיינים הללו של משכנתא עם ריבית משתנה על בסיס עוגן מק"מ גורמים לה להיות דומה מאד למשכנתא משתנה על בסיס פריים, אך ההבדל הוא בעצם בתקופות שבהן המשכנתא מותאמת לריבית. ריבית על בסיס עוגן מק"מ מותאמת פעם בשנה ואילו ריבית על בסיס פריים משתנה כל חודש בהתאם לריבית.

אם אתה מעוניין לדעת עוד על משכנתא על בסיס עוגן מק"מ, אנו באתר משכנתא גורו נשמח לסייע לך, לענות על השאלות שלך ולהפנות במידת הצורך לגוף המלווה המתאים לך. השאר את הפרטים שלך ונחזור אליך בהקדם.

בפנייה בטופס הינכם פונים לחברת ייעוץ המשכנתאות הגדולה בישראל
אשר תדאג לכם למשכנתא הזולה ביותר