זכאות למשכנתא מהמדינה – זכאות משרד השיכון

אזרחים מסוימים באוכלוסיה יכולים להגיש בקשה לסבסוד משכנתא ולקבלת משכנתא לזכאי משרד השיכון. אם הם עונים על הקריטריונים שקבע המשרד הממשלתי ועוברים את כל השלבים בתהליך כולל המצאת הטפסים והאישורים הרלוונטיים, יהיו זכאים לקבלת סיוע בדיור. העזרה הכלכלית יכולה לבוא במספר אופנים: משכנתא לרכישת דירה או בנייה, עזרה במימון של שכ"ד, הקצאה של דירות בשיכון הציבורי וסבסוד משכנתא. במאמר הבא כל הפרטים אודות מי זכאי, כיצד מקבלים וכל התהליך הרלוונטי.

זוג חולם על הדירה והחיים החדשים שלהם

משכנתא מסובסדת לזכאים על פי פרמטרים שונים

משרד הבינוי והשיכון קבע תנאים וקריטריונים הידועים מראש, על פיהם יכולות שכבות מסוימות באוכלוסיה לבקש סיוע במגורים בכל מיני צורות. אדם אשר אושרה לו הזכאות, ייהנה מקבלת משכנתא לזכאים עד סכום מסוים, שלרוב אינו מספיק לרכישת הנכס ויהיה צורך בלקיחת משכנתא נוספת להשלמת העסקה. היתרון בזכאות זו הוא קבלת ההלוואה עם ריבית בעלת סבסוד מלא או חלקי, כאשר בדרך כלל מדובר על משכנתא צמודה למדד בריבית קבועה שעומדת היום על 3%.

מהם התנאים של זכאות משרד השיכון?

זכאות משרד השיכון כאמור ניתנת לאלו אשר עומדים בקריטריונים שקבע המשרד. הזכאים הינם זוגות צעירים מעוטי יכולת שאין דירה הרשומה על שמם, עולים חדשים ואוכ' מיוחדות יוצאות אתיופיה, אירן, סוריה ותימן, וכמו כן סיוע לותיקים העומדים בתנאים, ושימת דגש על התיישבות באזורים מועדפים מבחינה לאומית כגון אזור הנגב. משרד השיכון מסייע במשכנתא גם למשפחות חד הוריות, רווקים מעל גיל 30 ללא דירה על שמם, ובתנאי בדיקת זכאות כל מקרה לגופו.

משכנתא לזכאים תינתן לפי קבוצות ניקוד

משרד הבינוי והשיכון קבע שיטה על פיה תיקבע הזכאות האישית של כל אחד. גובה המשכנתא שיקבל זכאי חסר דירה ייקבע לפי הניקוד המצטבר בכל הקריטריונים, כאשר בסוף החישוב יימצא המבקש בקבוצה מסוימת לפיה תיקבע משכנתא מסובסדת בסיסית בריבית של שלושה אחוזים. הניקוד כולל בין היתר מספר שנות נישואין, מספר ילדים, מספר אחים ואחיות, תוספת לבעלי נכות, תוספת על שירות המדינה, שירות מילואים, אזור בו ממוקמת הדירה ועוד.

כיום כל בנק למשכנתאות מנפיק בקשות לזכאות מטעם משרד הבינוי והשיכון. יש להגיע אל הבנק הרצוי בליווי כל המסמכים והאישורים הנדרשים: תעודות זהות, עולה, נישואין. אישור על שירות חובה בצה"ל, שירות לאומי, מילואים. מסמכים המפרטים פרטי האחים והאחיות, וכמו כן פרטי ילדים כולל תאריכי לידה ומספרי זהות. זכאות למשכנתא מהמדינה ניתן לבקש מכל בנק למשכנתאות, בין אם במקביל לבקשת הלוואה רגילה ובין אם לאו.

קבלת כיוון ועזרה מקצועית מעולה

אין ספק שמדובר בתהליך ארוך ומסובך, הכולל המצאת אישורים רבים וכמו כן פרטים חשובים מאוד שיכולים בסופו של דבר לחסוך כסף רב. לכן לפני כניסה לתהליך מומלץ בחום ואף חובה להתייעץ עם יועצי משכנתא מומחים שלנו בכדי לעבור את העניין בצורה חלקה ואופטימאלית. פורטל משכנתא גורו מורכב מיועצים פיננסיים מקצועיים מהשורה הראשונה, אשר מומחים בכל עולם ההלוואות לדיור כולל כמובן משכנתאות לזכאים של משרד השיכון, ומעניקים יעוץ והכוונה מצוינים.

מומלץ לקריאה נוספת:

לקיחת משכנתא בצורה אופטימלית

מחשבון החזרי משכנתא

לוח סילוקין למשכנתא

משכנתא גורו הוא המקום שבו תוכלו לקבל את כל השירות הרלוונטי בתחום של משכנתא. בין אם מדובר על הגשת בקשה למשכנתא מאחד הגופים המובילים בשוק, בנקים וחברות פרטיות כאחד, ובין אם על בדיקת זכאות לקבלת סבסוד משכנתא, פורטל משכנתא גורו הוא הכתובת הטובה ביותר. רוצים לקבל הצעות מעולות ומסלולי החזר נוחים המתאימים לכם? השאירו פרטים באתר ותקבלו תוך זמן קצר הצעות משתלמות ביותר מהן תוכלו לעשות השוואה ולבחור את הטובה ביותר עבורכם.