ביטוח למשכנתא לחולי סרטן

כמה מגיע לכם לחסוך בביטוח המשכנתא? בואו נבדוק!
השאלון הבא יחשב כמה חיסכון מגיע לכם, ללא עלות ובתוך פחות מדקה.

{{dataForm.name}}
{{validName}}
גיל נבחר: {{dataForm.age}}
{{step.buttonNext}}
{{error}}

אני מאשר שקראתי את תנאי השימוש והפרטיות ואני מסכים להם,
וכי פרטיי ישמש לקבלת פניות, הצעות שיווקיות מאיתנו או מצדדים שלישיים, לרבות בנוגע לתוכניות ביטוח או מוצרים פנסיוניים.

מסכימ/ה לקבלת תוכן, דברי פרסומת או עדכונים מהחברה באמצעות דוא"ל, SMS או טלפון

{{errorTerms}}

כבר בשלב הבא מחכות לך תוצאת הבדיקה הראשונית.
תרצה לקבל גם דו"ח מסכם של הביטוחים שלך עם המלצות נוספות להוזלה?
הדו"ח מתקבל באמצעות סוכן ביטוח בעל רישיון משרד האוצר, השירות ניתן ללא עלות.
אנא הכנס מספר תעודת זהות ותאריך הנפקה:

{{ssnError}}

(המידע נועד לבדיקת ואיתור הביטוחים הקיימים באתר "הר הביטוח", או לשם בניית הצעה לביטוח חדש מותאם אישית למבוטח, לעולם לא נעשה שימוש לרעה במידע זה)

זכאותך לחיסכון בביטוח המשכנתא גבוהה!

על סמך המידע שהזנת בשאלון, ועל בסיס הניתוח שלי – מסתמן כי זכאותך להשגת חיסכון מקסימאלי בפוליסת ביטוח המשכנתא נמצאת בסבירות גבוהה מאוד.

ייתכן ונצליח לחסוך עבורך עשרות אלפי שקלים במצטבר בהוצאה עבור ביטוח המשכנתא באמצעות:

  1. התאמת הצעה הביטוח לצרכייך האישיים, ולנתונים העדכניים של העסקה – שווי הנכס, גובה ההלוואה, מינך, גילך וסטטוס העישון שלך.
  2. מחזור המשכנתא אחת לתקופה והקטנת יתרת ההלוואה.
  3. השוואת מחירים בין חברות הביטוח.
  4. מיקוח מול הבנקים וחברות הביטוח להוזלה מיידית.
  5. בדיקת שאר הביטוחים עבורך ועבור משפחתך כדי לבחון הוזלה באפיקים נוספים.

בשעות הקרובות סוכן ביטוח מוסמך ובעל רישיון פנסיוני ייצור איתך קשר ויסייע באפיון של הפוליסה החסכונית ביותר עבורך.

חולי סרטן נאלצו במשך שנים ארוכות לוותר על רכישת דירה למגורים בגלל הסירוב של חברות הביטוח לספק עבורם ביטוח חיים למשכנתא. הבנקים דורשים פוליסת ביטוח משכנתא כתנאי לקבלת ההלוואה לדיור, לכן חולי סרטן ומחלימים ממחלת הסרטן התקשו לקבל את ההלוואה לדיור, עד שחברת הכנסת קארין אלהרר, בשיתוף עם חבר הכנסת משה גפני, יזמו תיקון לחוק שנכנס לתוקפו בקיץ 2018. התיקון לחוק קובע כי חברות הביטוח חייבות לספק ביטוח חיים למשכנתא גם לאנשים עם מוגבלות מקצרת חיים, וכך גם חולי סרטן יכולים לקבל משכנתא ולרכוש דירה, כל עוד הם עומדים בתנאים שנקבעו בחוק.

ביטוח משכנתא – תנאי הכרחי לקבלת הלוואה לדיור

בדרך לרכישת דירת מגורים יש כמה תחנות, ואחד התנאים לקבלת הלוואה לדיור הוא רכישת פוליסת ביטוח משכנתא הכוללת ביטוח חיים וביטוח מבנה. ביטוח משכנתא נועד בין היתר לכסות את הבנקים ממקרה שבו הלווה נפטר והשאיר אחריו חוב למשכנתא. כדי להצטרף לביטוח חיים למשכנתא חברות הביטוח דורשות מהאנשים לעבור חיתום רפואי, כלומר יש למלא שאלון הנוגע למצב הבריאותי של האדם ולמעשה ממלאים הצהרת בריאות.

עד לתיקון החוק, חברות הביטוח העדיפו שלא לקחת סיכונים מיותרים, לכן באופן גורף הן סירבו לבטח חולים כרוניים, בעלי מוגבלויות, נכים וחולי סרטן (כולל מחלימים ממחלות סרטן שונות). אם חברת הביטוח הסכימה לספק פוליסה ביטוח חיים למשכנתא לרוב היא הוסיפה החרגות ודרשה פרמיה יקרה. לאחר התיקון לחוק חברות הביטוח חייבות להציע פוליסת ביטוח ייחודית לחולי סרטן, זהו מסלול ביטוח ייעודי המתאים למצבי בריאות שונים, ויש לעבור הליך חיתום מיוחד על יד אקטואר שתפקידו לבדוק האם תוחלת חייו של האדם התקצרה ב-3 שנים בגלל מחלתו, והאם המועמד לביטוח צפוי לחיות יותר מ-5 שנים בהתאם להגדרה הרפואית.

תנאים מיוחדים לביטוח חיים למשכנתא לחולי סרטן 

בהתאם להסדר החדש שנקבע בתיקון לחוק, כיום כל אדם עם מוגבלות מקצרת חיים יכול לקבל משכנתא עד לסכום של מיליון ₪, לתקופה של עד 15 שנים, וסכום הביטוח יעמוד על מחצית מסכום המשכנתא, כלומר המקסימום יהיה עד חצי מיליון ₪. בהסדר נקבע כי המדינה תסבסד לזכאים את פרמיית הביטוח בסכום של 300 ₪ בחודש, וכך גם חולי סרטן וגם מחלימים מהמחלה הארורה יכולים לרכוש ביטוח חיים למשכנתא ולקבל הלוואה מהבנק.

למרות שהחוק מסדיר את הנושא, מסתבר שבשטח החוק החדש עדיין לא הוטמע אצל חברות הביטוח וחלקן ממשיכות לדחות בקשות לספק ביטוח משכנתא למחלימים מסרטן ולחולים במחלה הארורה.

חשוב לציין כי ביטוח למשכנתא לחולי סרטן ולמחלימים מהמחלה שונה מביטוח חיים רגיל למשכנתא, ההבדלים העיקריים הם:

  • ביטוח חיים למשכנתא לחולי סרטן יקר יותר מביטוח משכנתא רגיל, לכן המדינה מציעה סבסוד בסך 300 ₪ בחודש למי שעומד בתנאים.
  • הביטוח הייחודי לא מכסה מחלות בשנתיים וחצי הראשונות לתקופת הפוליסה, הביטוח מכסה רק תאונות, לכן אם המבוטח נפטר במהלך השנתיים וחצי הראשונות לתקופת הביטוח עקב מחלה לא ישולם סכום הביטוח וניתן לקבל רק החזר של הפרמיה ששולמה.
  • הכיסוי בפוליסה לחולי סרטן מגיע עד לחצי מסכום המשכנתא, וסכום ההלוואה הוא עד 1,000,000 ₪.
  • אם לא מקבלים תשובה מחברת הביטוח תוך 15 יום, חברת הביטוח חייבת לספק לכם ביטוח.

יש לציין כי בעזרת המומחים של משכנתא גורו ניתן למצוא פתרונות יצירתיים לקבל משכנתא לחולי סרטן, למשל רכישת הביטוח מהבנק, רכישת ביטוח חיים למשכנתא ללא הצהרת בריאות, בחירת בנק המוכן לוותר על ביטוח חיים למשכנתא של אחד מבני הזוג ועוד – אצלנו לא תקבלו סירוב!

למידע נוסף בנושא ביטוח משכנתא לחולי סרטן השאירו פרטים בטופס שבאתר והמומחים של משכנתא גורו יחזרו אליכם בהקדם ויסייעו לכם לרכוש ביטוח חיים למשכנתא ולקבל הלוואה נוחה לדיור. אצלנו לא תקבלו סירוב – ביטוח המשכנתא מובטח.

Share on whatsapp