תמהילי משכנתאות מומלצים לשנת 2018

אחת לכמה חודשים צוות המומחים שלנו מעדכן אתכם בתמהילי משכנתא מומלצים לשנה הנוכחית, התמהיל מותאם לשינויים במשק הישראלי כמו שינויים שחלו בריבית המשכנתאות, במדד המחירים לצרכן ובמדד התשומות לבנייה. חשוב להדגיש כי התמהיל המומלץ מובא כאן לצרכי עיון והסברים על משכנתאות, הוא עשוי להתאים לחלק מהלווים אך אינו מהווה חלופה לייעוץ מקצועי.

מחשבון לחישוב החזר משכנתא

לאחר עיון והבנת התמהיל המומלץ למשכנתא בשנת 2018 כדאי להיעזר גם במחשבון משכנתא כדי לבדוק יתרונות וחסרונות של מסלולים שונים, כמו כן אין לוותר על יועץ משכנתאות מקצועי ומנוסה, מומלץ לפנות ליועץ פרטי ולא להסתמך רק על הייעוץ החינמי של יועצי המשכנתא בבנקים, מאחר ואלה מייצגים את האינטרס של המעסיק שלהם.

מה השתנה השנה?

שנת 2018 החלה במספר שינויים המשפיעים על אופן בחירת מסלולי המשכנתא בתמהיל ההלוואה, אמנם ריבית הפריים נותרה על כנה והיא עדיין בשיעור של 1.6%, לכן המסלול בריבית פריים עדיין נחשב כאחד האטרקטיביים, ורוב הלווים כוללים אותו בתמהיל המשכנתא שלהם. עם זאת, יש לשים לב שמדד המחירים לצרכן ירד בשיעור של 0.4%, ולאחר עלייה ממושכת בריביות המשכנתא, שנת 2018 ממשיכה את מגמת הירידה בריבית המשכנתא צמודת המדד ובריבית המשכנתא במסלולים לא צמודים.

כמו כן, בעת בחירת תמהיל משכנתא לשנת 2018 יש לשים לב למגבלות שקבע בנק ישראל, למשל מגבלת שליש ומגבלת גובה ההחזר החודשי מסך ההכנסה הפנויה.

תמהיל משכנתא מומלץ לשנת 2018

לנוכח הירידה בשיעור ריבית המשכנתא הממוצעת, הן במסלולים הצמודים למדד והן במסלולים הלא צמודים, כדאי לבחור בקפידה את תמהיל ההלוואה לשנת 2018. התמהיל המומלץ והבסיסי לשנת 2018 כולל 3 מסלולים שונים, ביניהם מסלול בריבית פריים הנחשב לאחד הכוכבים והמבוקשים ביותר בשנים האחרונות בגלל הריבית הנמוכה במשק.

מסלול משכנתא בריבית פריים מציע יתרונות חשובים, הוא אינו צמוד לשינויים במדד, ניתן למחזר אותו בקלות ללא קנסות, הריבית שלו אטרקטיבית כל עוד הריבית במשק נמוכה, הוא אינו מושפע משינויים בריבית המשכנתאות הממוצעת, ואפשר לפרוע אותו בכל עת ללא עמלות פירעון גבוהות.

למסלול משכנתא בריבית פריים יש חיסרון עיקרי בגלל השינוי בריבית מדי חודש. אמנם, בשנים האחרונות הריבית במשק נמוכה ולא השתנתה כבר תקופה ארוכה, אך הריבית עלולה להשתנות בעתיד הקרוב. כל שינוי בריבית במשק הישראלי תגרום לשינוי משמעותי בהחזרים החודשיים של המשכנתא המבוססת על מסלול בריבית פריים, לכן יש להיערך לכך בהתאם. בתמהיל המומלץ לשנת 2018 אנו ממליצים לקחת את המקסימום האפשרי במסלולך זה, כלומר 33% מסך ההלוואה.

בתמהיל המומלץ לשנת 2018 כדאי לשלב מסלול בריבית קבועה לא צמודה למדד, מסלול קל”צ (קבועה לא צמודה) התייקר בשנה החולפת אך כעת לנוכח הירידה בריבית המשכנתא הממוצעת, הוא שוב אטרקטיבי עבור רבים מהלווים, לכן ההמלצה היא לשלב אותו בתמהיל ולקחת 40-42% מסך ההלוואה במסלול קל”צ.

למסלול קל”צ יש יתרונות חשובים עבור הלווה, הוא מקנה יציבות וביטחון מאחר והריבית קבועה לאורך תקופת ההלוואה, הוא גם אינו צמוד למדד, לכן ההחזר החודשי קבוע לכל אורך תקופת ההלוואה. עם זאת, חשוב לזכור כי הריבית במסלול זה גבוהה בהשוואה למסלולים אחרים, כמו כן כאשר רוצים למחזר את המשכנתא או לפרוע את המסלול, צפויים לשלם עמלת היוון, לכן כאשר מרכיבים את התמהיל יש להתייחס לנושאים אלה.

המסלול השלישי והאחרון בתמהיל המשכנתא המומלץ לשנת 2018 הוא מסלול בריבית משתנה כל חמש שנים צמודה למדד. בתמהיל המומלץ שלנו אנו מציעים לבחור 25% מסך המשכנתא במסלול ריבית משתנה צמודה למדד. מסלול זה נחשב כיום לאטרקטיבי בגלל הריבית הנמוכה, אפשר לפרוע את המסלול בנקודת היציאה, אחת לחמש שנים, ללא קנסות, ובמידה ומחליטים לפרוע את המסלול לפני נקודת היציאה אין עמלת היוון, העמלה המשמעותית ביותר בין עמלות הפירעון.

בעת בחירת תמהיל משכנתא לשנת 2018 כדאי לבדוק אפשרות לקצר את משך ההלוואה כדי להוזיל ריביות. ככל שתקופת ההלוואה קצרה יותר כך תוכלו להתמקח על הרבית שהבנק הציע לכם, ולמעשה להוזיל עלויות ולשלם פחות כסף לבנק.

ייעוץ מקצועי מקבלים ממומחים

לסיכום, התמהיל המומלץ לשנת 2018 הנו בסיסי ומובא כאן לצרכי עיון ולמידה בלבד. את התמהיל לשנת 2018 עליכם לבחור בעזרת יועץ משכנתאות אמין ומנוסה, בהתאמה למאפיינים הייחודיים שלכם ולאחר תכנון פיננסי. למידע נוסף ולייעוץ בנושא תמהיל משכנתא מומלצים לשנת 2018 אנא השאר פרטיך בטופס שבאתר, צוות המומחים של פורטל משכנתא גורו יחזור אליך בהקדם.

אנו באתר משכנתא גורו למשכנתאות עובדים עם יועצי משכנתא מקצועיים מהשורה הראשונה שישמחו להמליץ לך על תמהיל מומלץ בשבילך לשנת 2017. יש לציין, כי שימוש בשירותי יעוץ משכנתאות חיצוני יכול לחסוך עשרות ואף מאות אלפי שקלים בתשלומי משכנתא לאורך התקופה. החיסכון בא מבנייה נכונה יותר של תמהיל משכנתא, משא ומתן קונסטרוקטיבי יותר עם הבנקים לגבי ריביות והתחשבות בצרכים האישיים שלך.

דוגמאות לתמהילי משכנתא מומלצים לשנת 2018

אל תפספס את ההזדמנות שלך לחסוך זמן וכסף ופנה אלינו כבר היום. השאר את פרטי ההתקשרות עמך באתר שלנו ואנו נדאג שאחד מיועצי המשכנתאות שלנו יחזור אליך במהירות האפשרית.

אתר זה הינו אתר מאובטח ופרטיכם ישמשו אך ורק למטרת קבלת שירותי ייעוץ מהאתר