כל מה שצריך לדעת על תמהיל משכנתא בסכום של 300,000 ₪

לאחר שנים ארוכות הריבית עלתה בחודש נובמבר 2018 ב-0.15%, לכן גם ריבית הפריים התייקרה וכעת היא עומדת על 0.75%, בעוד הריבית במשק היא 0.25% – מצב שכזה צפוי להישאר גם בשנת 2020.

חתימה על מסמכים לפני בדיקה יסודית

מעבר לשינויים בריבית, גם מדד המחירים לצרכן עלה בשנת 2018 בשיעור של 1.2%, ולראשונה לאחר תקופה ארוכה המדד הגיע לטווח הרצוי בעיני בנק ישראל, וכמובן יש לכך השפעה על הלווים ועל כל מי שמתכנן לרכוש דירה באמצעות משכנתא מהבנק. בנוסף, חשוב לציין כי ריבית המשכנתא הממוצעת וצמודת המדד ירדה מעט בשיעור של 0.11% וחלה ירידה גם בריבית המשכנתא הממוצעת במסלולים שאינן צמודים למדד בשיעור של 0.1%. כאשר לוקחים משכנתא ובונים את תמהיל ההלוואה, יש להתייחס לשינויים בריבית ובמדד, וכמובן למאפייני הלווה, סכום המשכנתא, יכולת ההחזר ופרמטרים נוספים.

רגע לפני שאנו צוללים לתמהיל המשכנתא המומלץ בסכום של 300,000 ₪ – חשוב להדגיש כי התמהיל הובא לצורכי עיון והבנת הנושא. אין לראות בתמהיל זה כהמלצה למסלולים שעליכם לבחור, מאחר ורק בעזרת יועץ משכנתא מנוסה אפשר להתאים את התמהיל למאפיינים הייחודיים שלכם ולמצבכם הפיננסי בהווה ובעתיד.

בנוסף, תוכלו להשתמש במחשבון המשכנתא המתקדם שלנו כדי לראות תמהילים אחרים.

תמהיל משכנתא מומלץ ל-300,000 ₪

משכנתא בסכום של 300,000 ₪ נחשבת לנמוכה יחסית, מאחר ורוב הלווים זקוקים להלוואה בסכום גבוה בהרבה, במיוחד כיום לאחר העלייה המשמעותית במחירי הנדל"ן בשנים האחרונות. אם אתם זקוקים למשכנתא בסכום של 300,000 ₪ כדאי לכלול בתמהיל ההלוואה לפחות 3 מסלולים שונים, כדי לפזר סיכונים ועל מנת לבחור מסלולי משכנתא שקל לפרוע או למחזר ללא עמלת פירעון גבוהה ובלי קנסות יקרים.

את תמהיל המשכנתא מומלץ לבנות בהתאם ליכולת ההחזר שלכם, אם אתם יכולים להתחייב להחזרים חודשיים בגובה 2,500 ₪ תוכלו לקחת הלוואה ל-15 שנה. במקרה זה התמהיל המומלץ כולל 3 מסלולים הנחשבים לפופולריים בשנתיים האחרונות:

  • מסלול פריים – זהו המסלול הפופולרי ביותר בשנים האחרונות בגלל הריבית הנמוכה במשק, ריבית פריים לאחר העלייה הקטנה בריבית המשק עומדת על 1.75%. כדאי לקחת את המקסימום האפשרי במסלול זה, על פי מגבלות בנק ישראל, כלומר 33% מסכום המשכנתא. מסלול פריים אינו צמוד למדד, הריבית שלו אטרקטיבית, קל לפרוע אותו בכל עת וללא קנסות גבוהים וגם ניתן למחזר אותו בקלות וללא קנס גבוה. החיסרון העיקרי של מסלול פריים הוא השפעת הריבית על ההחזר החודשי, ככל שהריבית מתייקרת כך ההחזר החודשי הולך וגדל.
  • מסלול משכנתא בריבית קבועה לא צמודה (קל"צ) – אחד המסלולים הפופולריים בשנים האחרונות, במסלול זה הריבית קבועה ואינה מושפעת משינויים במדד המחירים לצרכן. הלווה זוכה להחזרים חודשיים קבועים וידועים מראש, ללא סיכונים כתוצאה מעליית ריבית הפריים ו/או המדד. עם זאת, הריבית במסלול זה יחסית גבוהה וכאשר רוצים לפרוע או למחזר את המסלול בדרך כלל יש לשלם עמלת היוון יקרה יחסית. מומלץ לקחת 40% מסכום המשכנתא בגובה 300,000 ש"ח במסלול קל"צ.
  • מסלול משכנתא בריבית משתנה כל 5 שנים צמודה למדד – זהו מסלול שהפך לפופולרי בשנתיים האחרונות בגלל הריבית הנמוכה יחסית, למרות ההצמדה למדד. מסלול זה מתאים בעיקר למי שמתכנן לקחת משכנתא בגובה 300,000 ₪ לתקופה ארוכה כי בטווח הארוך הריבית זולה ומשתלמת יותר בהשוואה למסלולי משכנתא בריבית קבועה. אחד היתרונות העיקריים של מסלול זה הוא נקודת היציאה אחת לחמש שנים, אפשר למחזר או לפרוע את המסלול בנקודת היציאה ללא צורך בתשלום עמלת פירעון מוקדם גבוהה.

כדאי לדעת כי תמהיל משכנתא מומלץ ל-300,000 ₪ הכולל את 3 המסלולים שציינו, לתקופה של 15 שנה, ולפי ריבית שנתית של 5.5%, מחייב אתכם להחזיר בסוף תקופת ההלוואה סכום של כ-441,000 ש"ח. כדי להוזיל את סכום ההחזר הכללי, אפשר לקצר את משך ההלוואה או לשנות את הסכומים בכל מסלול.

תמהיל משכנתא מומלץ להחזר חודשי של 1,800 ₪

בתמהיל זה אנו בוחרים במסלולים ובסכומים הבאים:

  • מסלול פריים, 33% מסכום ההלוואה, ל-20 שנה.
  • מסלול קל"צ לתקופה של 20 שנה, 40% מסכום ההלוואה.
  • מסלול בריבית משתנה כל חמש שנים צמודה מדד, לתקופה של 20 שנה.

תמהיל משכנתא מומלץ להחזר חודשי של 1,690 ₪

בתמהיל זה אנו משנים את מסלול קל"צ למסלול צמוד מט"ח, חשוב לזכור כי מסלול צמוד מט"ח אינו מתאים לכולם, אך במקרים מסוימים הוא יועדף על פני אחרים.

  • מסלול ריבית משתנה כל 5 שנים צמוד למדד, לתקופה של 20 שנה, לפי סכום של 112,500 ₪.
  • מסלול פריים לתקופה של 20 שנה, לפי ריבית שנתית של 3.75%, סכום 112,500 ₪.
  • מסלול צמוד מטח, עם הצמדה לשער הדולר, לתקופה של 20 שנה, לפי ריבית שנתית בגובה 3.2%, וסכום של 75,000 ₪.

משכנתא לוקחים רק בעזרת היועצים של משכנתא גורו

צוות המומחים של משכנתא גורו מסייע מדי שנה לאלפי ישראלים לבנות תמהיל משכנתא מותאם אישית כדי למזער סיכונים, ליהנות משקט נפשי ולחסוך הרבה כסף. אם אתם זקוקים למשכנתא בסכום 300,000 ₪ הצוות שלנו יסייע לכם לבנות תמהיל הלוואה לאחר תכנון פיננסי ובדיקת יכולת ההחזר שלכם. למידע נוסף, לייעוץ ולסיוע – השאירו פרטים בטופס שבאתר ואנו נחזור אליכם עם הצעה אטרקטיבית ונסייע לכם לחסוך עשרות אלפי שקלים בתשלומי המשכנתא.